19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

Jaunimo rinktinėje – septyni A lygos žaidėjai

Jaunimo rinktinėje – septyni A lygos žaidėjai
foto: V.Knyzelis/LFF.lt

Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) rinktinė pergale pradėjo atrankos į Europos čempionatą ciklą. Lietuviai Marijampolėje 2:1 palaužė varžovus iš San Marino. Įvarčius įmušė Ovidijus Verbickas iš Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija) ir Lukas Spalvis iš „Aalborg“ (Danija).

Aikštėje pasirodė septyni A lygos žaidėjai.  Panevėžio „Ekrano“ futbolininkai Edvinas Girdvainis ir Rytis Pilotas, Klaipėdos „Atlanto“ žaidėjai Markas Beneta ir Donatas Kazlauskas bei Darius Isoda iš Marijampolės „Sūduvos“ žaidė pagrindinėje sudėtyje, o „Ekrano“ saugai Arnas Ribokas ir Dovydas Norvilas aikštėje pasirodė antrajame kėlinyje.

Varžovus lietuviai pradėjo negailestingai spausti nuo pirmųjų rungtynių minučių. 6-ąją min. progą turėjo D.Kazlauskas, o 8-ąją buvo įmuštas įvartis – Simonas Stankevičius pavojingai paleido kamuolį į baudos aikštelės prieigas, šis atšoko „Zenit“ dublerių komandos kapitonui O.Verbickui, o šis be vargo susidorojo su vartininku.

Nors lietuviai ragino vieni kitus ir toliau atakuoti, 13-ąją min. trenkė žaibas iš giedro dangaus. San Marino komandos gynėjas Juri Biordi po kampinio galva pasiuntė kamuolį į vartus ir sukūrė progą saviškiams džiaugtis taip, tarsi jie būtų laimėję pasaulio čempionatą.

Vėliau Lietuva atakavo, San Marinas patikimai gynėsi. Situacija ėmė keistis sužaidus maždaug pusvalandį. Lietuvos komanda vėl ėmėsi darbo. Pradžioje baudos smūgiu iš 18 metrų kamuolį virš vartų pasiuntė O.Verbickas, o netrukus galva pavojingai atakavo L.Spalvis. Kėlinio pabaigoje galimybę vėl po standartinės situacijos turėjo San Marinas.

Antrajame kėlinyje lietuviai spaudė varžovus, bet didesnių problemų jiems nesukūrė. Pavojingesnė proga suregzta tik 58-ąją min., kai galva smūgiavo S.Stankevičius. 77-ąją min. tas pats puolėjas turėjo idealią progą išvesti komandą į priekį, bet varžovų vartininkas sugebėjo atremti smūgį iš arti.

Įvartis krito 83-iąją min. Ernestas Veliulis pakėlė kamuolį virš baudos aikštelės, o L.Spalvis nukreipė jį į vartus galva.

Lietuvos jaunimo rinktinės sudėtis rungtynėse su San Marino bendraamžiais:

L.Lidakevičius, R.Pilotas, E.Girdvainis, D.Isoda, M.Beneta, D.Kazlauskas (61 min. A.Ribokas), M.Dapkus (82 min. D.Norvilas), O.Verbickas, E.Veliulis, L.Spalvis, S.Stankevičius.