19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

Geležiniai vartų sargai

Geležiniai vartų sargai

Georgijus Alaverdašvili, Evaldas Razulis, Nerijus Valskis „SMScredit.lt A lygoje“ įvarčius muša vieną po kito. Jų pavardės linksniuojamos dažniau nei kitų šalies futbolo čempionato dalyvių. Tie, kurių darbas griauti, lieka šešėlyje, nors kai kurie jų irgi gali pasigirti spindinčia statistika – lygoje yra du vartininkai, kurie šiemet dar nepraleido įvarčio.

Startas – ant suolo

Armantas Vitkauskas iš Vilniaus „Žalgirio“ savo vartus sausus saugo jau septynias su puse valandos. Pakruojo „Kruojos“ vartininkas Maris Eltermanis, šiemet dukart tikrintas 11 metrų baudiniais - puspenktos valandos. Nuo tada, kai užėmė vietą tarp virpstų, šie vartų sargai atremia viską, kas skrieja į jų pusę.

Pirmuosius du „SMScredit.lt A lygos“ čempionato turus ir A.Vitkauskas, ir M.Eltermanis stebėjo iš šalies. „Žalgiris“ čempionato startą praleido, nes taip lėmė tvarkaraštis, o antrajame ture Vilniaus komandos vartus gynė Aivaras Bražinskas – A.Vitkauskas gydėsi piršto traumą.

„Ta trauma buvo nemaloni, bet nei fiziškai, nei psichologiškai ji manęs labai nepaveikė, - prisiminė sezono pradžią penkeriose rungtynėse iš eilės nepraleidęs vartininkas. - Per treniruotes vartuose nestovėjau savaitę – tai nėra ilgas laikotarpis“.

Antrojo turo rungtynėse „Žalgiris“ namuose pralaimėjo Klaipėdos „Atlantui“, A.Bražinskui buvo parodyta raudona kortelė, rungtynėse su „Šiauliais“ į vartus grįžo 24 metų A.Vitkauskas ir liko juose iki dabar.

M.Eltermanis nežaidė pirmose trejose „Kruojos“ rungtynėse. „Pirmas praleidau, nes praėjusio sezono pabaigoje buvau gavęs raudoną kortelę, - pasakojo ir lietuviškai kalbantis latvis. - Tiksliai nežinojome, ar nuobauda perkeliama į kitus metus, klubas nenorėjo rizikuoti ir neįtraukė mano pavardės į protokolą“.

Šanso 31-erių vartininkui teko laukti iki penktojo turo. Pirmąsias dvejas rungtynes „Kruoja“ laimėjo, o trečiose Panevėžio „Ekranas“ į Mindaugo Malinausko vartus pasiuntė kamuolį šešis kartus. Ar šis fiasko lėmė trenerių sprendimą keisti vartininką? „Nežinau“, - papurtė galvą M.Eltermanis.

Skirtingos aplinkybės

„Jam turbūt lengviau“, - spėjo vienintelis Pakruojyje likęs legionierius, kai išgirdo, kad „sausas“ šį sezoną yra ne tik jis, bet ir A.Vitkauskas.

„Žalgirio“ vartininkas su tokia nuomone nesiginčija: „Mūsų varžovai daug progų nesukuria – vieną kitą per rungtynes. Gerai ginamės, bendras darbas lemia gerą rezultatą“.

M.Eltermanis apie ramybę vartuose gali tik pasvajoti. Du 11 metrų baudiniai, „Sūduvos“ Marijampolėje ir „Žalgirio“ Panevėžyje atakų škvalas – visa tai latviui teko pajusti savo kailiu.

„Man sunkiausios buvo rungtynės Marijampolėje, - neslepia M.Eltermanis. - Lygiosios su „Žalgiriu“ - labiau visos komandos nuopelnas. Nors mums tada ir sekėsi - „Žalgiris“ neįmušdavo net kai atrodė, kad kamuoliui nėra kur skristi – tik į vartus“.

Prieš „Sūduvą“ Pakruojo komanda laimėjo, iš „Žalgirio“ gniaužtų išplėšė – kitaip nepavadinsi – tašką.

Komanda, apie kurios finansines bėdas prieš porą savaičių trimitavo visa Lietuva, turnyro lentelėje lieka trečia. „Aš tokioje situacijoje atsidūriau pirmą kartą, - dabar, kai padėtis pagerėjo, prisimena M.Eltermanis. - Buvo du variantai – arba dar labiau susitelkiame, arba subyrame. Pavyko nesubyrėti“.

Didvyriais sunkmetį aukštai iškeltomis galvomis ištvėrę „Kruojos“ futbolininkai, pasak jų vartininko, nesijaučia: „Mūsų žaidėjai patyrę, bet nesusireikšminę. Dabar rengiamės svarbioms rungtynėms su „Atlantui“ ir puikiai suprantame, kad mums kiekviena dvikova šį sezoną bus svarbi“.

A.Vitkauskas žaidžia komandoje, kuri jokių problemų už aikštės ribų neturi ir kurios ambicijos buvo aiškiai apibrėžtos prieš sezoną – auksas ir ne mažiau. Rezultatyvumu „Žalgiris“ kol kas neprilygsta kitoms pirmaujančioms komandoms, bet ginasi geriau už visus varžovus.

A.Vitkausko 450 minučių atkarpa be praleisto įvarčio – ilgiausia šį sezoną „SMScredit.lt A lygoje“. „Tokios „sausų“ rungtynių serijos per mano karjerą dar nebuvo“, - neslėpė vartininkas, kuris savo žaidimu girtis neketina. „Esu linkęs manyti, kad tobulėjimui ribų nėra“, - teigia A.Vitkauskas.

Latvio šou Marijampolėje

 Nulių gausa praleistų įvarčių grafoje, ko gero, matoma net labiau nei A.Vitkauskas kai kuriose rungtynėse. Pats vartininkas nebūtų prieš kitokį įvykių scenarijų: „Man smagiau žaisti, kai turiu daug darbo“.

Panašiai svarsto ir M.Eltermanis, kuris negali skųstis nei varžovų puolėjų noru jam įmušti, nei - po rungtynių su „Sūduva“ - sirgalių dėmesiu. Virtualioje erdvėje mirgėjo 11 metrų baudinio, kurį latviui neįmušė Marijampolės komandos lyderis Rafaelis Ledesma, vaizdo įrašas.

Kol R.Ledesma rengėsi smūgiui, vartininkas pasisuko į kamuolį šonu ir ėmė manevruoti vartų linija originaliu šokio žingsniu, atrodytų, net nekreipdamas dėmesio į „Sūduvos“ brazilą. „Treniruotėse Maris kartais panašiai pasimaivo, bet per rungtynes tai matėme pirmą kartą“, - teigė „Kruojos“ puolėjas Nerijus Astrauskas.

Netikėtas M.Eltermanio elgesys išmušė iš vėžių R.Ledesmą taip, kad kamuolys nuskriejo per porą metrų nuo virpsto.

„Mačiau ne vieno R.Ledesmos baudinio įrašą. Žinojau, kad reikia jį sutrikdyti. Ar pavyko? Jo paties derėtų klausti“, - šyptelėjo latvis.

Prieš tai 11m baudinio M.Eltermaniui neįmušė ir Gargždų „Bangos“ saugas Žilvinas Banys. Jis pataikė į skersinį.

Sezonas A.Vitkauskui ir M.Eltermaniui prasidėjo skirtingai. Tačiau bene vienintelis šių vartininkų sezono startą vienijantis vardiklis turėtų džiuginti juos abu – kamuolys kelio į tinklą neranda. Ant „Žalgirio“ ir „Kruojos“ vartų skersinio jau ne pirmą savaitę kabo ženklas „Stop“, o šio draudimo varžovai pažeisti nepajėgia.