32 turas / Spa 17 , Gargždai
32 turas / Spa 18 , Kėdainiai
25 turas / Spa 20 , Kaunas
23 turas / Spa 24 , Alytus
20 turas / Spa 27 , Kaunas
20 turas / Spa 27 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 29 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 13:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 15:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 29 turas / Lap 03 18:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 34 turas / Lap 05 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 34 turas / Lap 06 13:00 , Telšiai

Futbolo aikštėse – vis labiau auganti įtampa

Futbolo aikštėse – vis labiau auganti įtampa
foto: Justas Petrulis

Gargždų „Bangos“ įvarčiai liejasi laisvai. Tauragės „Tauras“ iškovojo pirmą savo pergalę „SMScredit.lt A lygoje“, o Alytaus „Dainava“ nepralaimėjo Pakruojo „Kruojai“. Lietuvos futbolo čempionato antrojo rato starte autsaideriai gerokai pasitempė, ir tai žada vis didesnę intrigą.

Gargždų „Banga“ - Alytaus „Dainava“. Gegužės 11 dieną 14 val. Gargždai, miesto stadionas. Pirmajame rate – 0:3.

„Banga“ - ant bangos. Nuo tada, kai stojo prie komandos vairo, treneris Mindaugas Čepas dukart pralaimėjo, bet po to buvo dvi įspūdingos pergalės vienodu rezultatu 4:1. Pradžioje gargždiškiai sumušė „Šiaulius“, o po to – ir „Taurą“.

Neabejotina, jog žibalo į ugnį šliūkštelės ir tas faktas, kad pirmajame rate alytiškiai nepagailėjo „Bangos“ bei pasiuntė kamuolį į jų vartus triskart bei iškovojo vienintelę kol kas pergalę „SMScredit.lt A lygoje“. Praėjusiame čempionato ture „Dainava“ atlaikė „Kruojos“ spaudimą ir iškovojo penktą savo tašką šiemet.

Geras ženklas Gargždų komandai – įvarčių skonį vėl pajuto komandos puolėjas Aurelijus Staponka. Tris iš keturių savo rezultatyvių šio sezono smūgių jis pademonstravo pastarosiose dvejose rungtynėse.

Marijampolės „Sūduva“ - Tauragės „Tauras“. Gegužės 11 dieną 19 val. Marijampolė, „Arvi“ stadionas. Pirmajame rate – 6:1.

Iškovoti pergalės „Sūduva“ nepajėgia jau trejas rungtynes iš eilės. Tai marijampoliečiams turėtų kelti sportinio pykčio, o dvikova namuose su paskutinę vietą užimančia komanda – geras laikas ir gera proga grįžti į pergalių kelią. Juolab kad pirmajame rate „Sūduva“ pasismagino, pasiųsdama kamuolį į „Tauro“ vartus šešiskart. Nerijus Valskis pasižymėjo trimis įvarčiais ir rezultatyviu perdavimu.

„Tauro“ treneris Aliaksandras Brazevičius patenkintas tuo, kad „SMScredit.lt A lygoje“ jau žaidžiama ant žolės, nors jo komanda galimybių treniruotis ant gyvo gazono dar neturi. Baltarusio logika paprasta – aikštės dar nėra tobulos kokybės, ir tauragiškiams, visose rungtynėse daugiau griaunantiems, nei kuriantiems, tokia situacija - paranki.

Nors pertrauka tarp 11-ojo ir 12-ojo turo – labai trumpa, kai kurie Marijampolės komandos žaidėjai per ją spėjo sudalyvauti socialinėje akcijoje. „Sūduvos“ kapitonas Povilas Leimonas ir italas gynėjas Maximiliano Ugge trečiadienį Marijampolėje teikė prizus „Futboliuko“ projekte geriausiai rungtyniavusiems vaikams. M.Ugge rungtynes su „Tauru“ žais po dvikovos, praleistos dėl diskvalifikacijos – taip pat, kaip ir kroatas saugas Petaras Bašičius.

Pakruojo „Kruoja“ - Panevėžio „Ekranas“. Gegužės 12 dieną 16 val. Pakruojis, miesto stadionas. Pirmajame rate – 2:6.

Pakruojo futbolininkai žaidžia prasčiausią savo sezono atkarpą. Antrojo rato starte jie namuose pralaimėjo „Taurui“ ir neįveikė „Dainavos“. Čempionato starte kovodama su šiais varžovais „Kruoja“ iškovojo visus šešis įmanomus taškus.

Panevėžiečiai šią savaitę paskelbė, kad skubotų sprendimų renkantis naują trenerį nebus. Komandai ir toliau vadovaus trijų trenerių štabas, kurio veikloje svarbiausias yra Valdo Dambrausko ir Arvydo Skrupskio žodis.

Nuo tada, kai iš „Ekrano“ stratego posto pasitraukė Valdas Urbonas, panevėžiečiai, nors ir nelengvai,  laimi – vienodas rezultatas užfiksuotas 2:1 jų dvikovose su „Tauru“ ir „Dainava“.

„Šiauliai“ - Vilniaus „Žalgiris“. Gegužės 12 dieną 18 val. Šiauliai, miesto savivaldybės stadionas. Pirmajame rate – 0:1.

„Žalgiris“ įsibėgėjo. Vilniaus komanda nepralaimi nuo pirmojo turo rungtynių su Klaipėdos „Atlantu“, o praėjusiame ture klaipėdiečiams atsirevanšuota Gargžduose. Po šios pergalės „Žalgiris“ surinktais taškais susilygino su „Atlantu“.

„Šiauliai“, praėjusiame ture sužaidę lygiosiomis su „Sūduva“, šią savaitę sukasi ne tik čempionato, bet ir socialinių projektų rate. Komanda sužaidė neoficialias sutrumpinto reglamento rungtynes su Šiaulių „Universiteto-Gintros“ merginomis, skirtas protestui prieš smurtą šeimoje, o šeštadienį Šiauliuose - „Darom“ akcija, per kurią klubas dalys pakvietimus į rungtynes su „Žalgiriu“ žmonėms, atėjusiems rinkti šiukšlių prie Gytarių stadiono.