19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

Europos lygos dalyviai - prie starto linijos

Europos lygos dalyviai - prie starto linijos

Karštas - ir tiesiogine, ir futbolo prasme - vakaras artėja. Trys Lietuvos klubai šiandien namuose pradės Europos lygos atrankos turnyrą. Jei neturite galimybių atsidurti Vilniaus, Šiaulių ar Marijampolės stadionuose, galite stebėti futbolą per televiziją ar internetu. Vilniaus "Žalgirio" ir Dublino "St.Patrick's Athletic" rungtynes - per LRT, Pakruojo "Kruojos" - Minsko "Dinamo" ir Marijampolės "Sūduvos" - "Turnovo" akistatas - alyga.lt ir futbolo.tv tiesioginėse transliacijose.

Pakruojo "Kruoja" - Minsko "Dinamo" (Baltarusija). 19 val. Šiauliai, miesto savivaldybės stadionas.

Autobusu iš Baltarusijos sostinės "Dinamo" atsivežė negausias žaidėjų pajėgas - vos 14 futbolininkų. Sezonui įsibėgėjus į komandą įsisuko traumos, baigėsi kai kurių legionierių kontraktai arba nuomos sutartys.

Vienas didžiausių olando trenerio Roberto Maskaanto komandos nuostolių - rezultatyviausio žaidėjo Costino Curelea pasitraukimas. Šešiskart šiame Baltarusijos čempionate kamuolį į varžovų vartus siuntęs rumunas išvyko į tėvynę, nes "Dinamo" nepajėgė išpirkti jo kontrakto iš Bukarešto "Sportul". Dėl traumų Šiauliuose nežais gynėjai Dmitrijus Mološas, Olegas Veretila, saugas Aliaksandras Danilovas.

"Kruoja", kuri rungtyniaus Šiauliuose, nes Pakruojo stadionas neatitinka UEFA keliamų reikalavimų,  į Europą keliauja sustiprėjusi. Aido Dambrausko treniruojamą komandą pastaruoju metu papildė gynėjai Deivydas Lunskis ir legionierius iš Rusijos Žantemiras Soblirovas, saugai Modestas Atmanavičius ir Andrius Šidlauskas bei buvęs Minsko "Dinamo" puolėjas baltarusis Aliaksandras Ciškevičius.

Marijampolės "Sūduva" - "Turnovo" (Makedonija). 19.45 val. Marijampolė, "Arvi" stadionas.

Europos turnyrų debiutantai iš Makedonijos atvyko į Marijampolę. Trečiąją vietą savo šalies pirmenybėse užėmusi komanda turi pranašumą - bent kol kas jai pavyko išsaugoti visus svarbiausius savo futbolininkus. Tarp jų - ir daugiau nei du trečdalius praėjusio sezono komandos įvarčių įmušusius Zoraną Baldovalijevą bei Dejaną Blaževskį.

"Sūduvos" koziriai - namų stadionas, didesnė žaidimo Europoje patirtis. Taip pat faktas, kad Marijampolės komandoje traumas išsilaižiusių futbolininkų skaičius didėja, o prie komandos prisidėjo ne tik Lietuvos jaunimo rinktinės žaidėjas Tomas Snapkauskas, bet ir iš Čekijos grįžęs vienas ryškiausių "Sūduvos" simbolių per visą klubo istoriją - puolėjas Tomas Radzinevičius.

Žaidybinė praktika - veiksnys, kuris irgi yra palankus Lietuvos komandai. "SMScredit.lt A lygoje" - sezono įkarštis, o "Turnovo" oficialių rungtynių nežaidė nuo Makedonijos futbolo sezono pabaigos birželio pradžioje.

Vilniaus "Žalgiris" - Dublino "St.Patrick's" (Airija). 21 val. Vilnius, LFF stadionas.

Dviejų šalių čempionatų lyderiai neslepia ambicijų žengti aukštyn. Airių klubas sėkmės tikisi ir todėl, kad ketverius metus iš eilės Europoje įveikia bent vieną varžovą, ir dėl to, kad prieš pat išvyką į Vilnių sustiprino puolimo grandį - iš "Shelbourne" išsinuomojo Philly Hughesą.

"Žalgiris" jau praėjusiose "SMScredit.lt A lygos" rungtynėse su Klaipėdos "Atlantu" vertėsi be lenko saugo Jakubo Wilko, bet komandoje debiutavęs puolėjas Andrius Velička pirmą savo pasirodymą aikštėje su žalia ir balta apranga pažymėjo įvarčiu.

Vilniečių treneris Marekas Zubas nevyniodamas žodžių į vatą pareiškė, kad "Žalgiris" atakuos daug. Strategas taip pat tikisi, kad Lietuvos komandai padės jiems labiau įprasta LFF stadiono danga, bet jo oponentas iš Dublino Liamas Buckley šios aplinkybės dramatizuoti nelinkęs - Airijos čempionate kelios komandos žaidžia panašiose aikštėse, o pasirengimą sezonui "St.Patrick's" taip pat praleido ant dirbtinės dangos.