19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

Ekraniečiai: "Laukia sunki kova, tačiau degame noru atsirevanšuoti

Ekraniečiai: "Laukia sunki kova, tačiau degame noru atsirevanšuoti
foto: Valdas Knyzelis/lff.lt

Panevėžio "Ekranas" trečiadienį stos į žutbūtinę kovą dėl taškų. Svarbiausiame antrojo rato mače panevėžiečiai susitiks su VMFD "Žalgirio" ekipa. Futbolo aistros "Aukštaitijos" stadione pasidės 20 val.

Prieš trečiadienio mačą fkekranas.lt pakalbino panevėžiečių puolėjus - Egidijų Varną ir Tadą Markevičių. Ekraniečiai trečiadienį į stadioną žengs pasiryžę atsirevanšuoti "Žalgiriui" už pralaimėjimą pirmojo rato susitikime. Futbolininkai sako, kad šiuo metu komanda - tarsi ant bangos ir sieks pratęsti pergalių seriją įveikdama svečius iš Vilniaus.

- Kokios nuotaikos prieš akistatą su "Žalgiriu"?

Egidijus Varnas: Nuotaikos geros, kadangi dabar esame pergalių kelyje, komandai sekasi rungtyniauti. Galvoju, kad trečiadienį viskas bus gerai. Esame nusiteikę atkakliai kovai, todėl "Žalgiriui" lengva nebus.

Tadas Markevičius: Norime atsigriebti už išbarstytus taškus, kai buvome patekę į tą nelemtą "duobę". Turime nesuvestų sąskaitų su "Žalgiriu", todėl laukia įtemptos rungtynės.

- Kokie pagrindiniai kriterijai  trečiadienį gali lemti nugalėtoją?

Egidijus: Manau, kad laimės tie, kurie padarys mažiau klaidų, nes kai žaidžia tokios komandos, kiekviena klaida dažniausiai virsta pavojinga situacija, o neretai ir įvarčiu.

Tadas: Aš linkęs manyti, kad laimės tie, kas pirmi įmuš įvartį. Po įvarčio žaidimas turėtų pasikeisti, o visada yra lengviau tiems, kurie priekyje, nei tiems, kurie vejasi. Į šį klausimą turbūt geriausiai atsakys tik trečiadienio vakaras.

- Ar padės namų sienos?

Egidijus: Turėtų padėti, nes turbūt bus nemažai žiūrovų, gausus palaikymas. Visada jį jaučiame. Be to, žaisime pažįstamoje aikštėje, savame stadione. Namų aikštė visada prideda savų pliusų.

Tadas: Tai bus neeilinės rungtynės, todėl manau, kad ir palaikymas bus gausus. Savų žiūrovų akivaizdoje žaisti visada lengviau. Tikimės, kad daug žiūrovų susirinks mūsų palaikyti.

- Kokia šio mačo svarba kalbant apie taškus čempionate?

Egidijus: Svarba išties didelė, nes pralaimėjus "Žalgiris" vėl šiek tiek nutoltų. Mūsų pergalės atveju mes galime pakilti į pirmą vietą. Tai labai reikšmingos rungtynės visam sezonui.

Tadas: Dabar mus užgriuvo toks rungtynių maratonas, kai žaidžiame su pajėgiausiomis komandomis, lentelėje esančiomis virš mūsų ir šiek tiek už mūsų. Turime vieną tikslą - iškovoti kuo daugiau taškų. Aišku, pralošus "Žalgiriui", tų keturių taškų deficitas dar nebūtų tragedija, tačiau dirbame dėl pergalės, apie pralaimėjimą minčių nėra.

- Žaidėjai turbūt dega noru atsirevanšuoti už pralaimėjimą?

Egidijus: Be abejo. Tai principinis varžovas, o pralaimėjimo pirmajame rate mes neužmiršome. Į aikštę eisime su mintimi pasiekti pergalę.

Tadas: Visa komanda nori laimėti. Po sėkmingų rungtynių atkarpos esame pakilios nuotaikos ir ją dar labiau pasikelti sieksime trečiadienį. Ruošiamės revanšui.

- Ar spėja komanda atsigauti per šį įtemptą rungtynių maratoną? Ir varžovai pajėgūs, ir mačai kas kelias dienas vyksta.

Egidijus: Spėjame. Po rungtynių su "Sūduva" turėjome atstatomąją treniruotę, pirmadienį analizavome "Žalgirio" žaidimą. Rungtynių išvakarėse bus viena treniruotė, o trečiadienį kilsime į kovą pilni naujų jėgų.

Tadas: Tiems žaidėjams, kurie aikštėje nuolat sužaidžia visas rungtynes gal kiek ir sunkiau, tačiau tam yra treneriai, programos, įvairaus pobūdžio treniruotės. Viskas daroma tam, kad iki sekančių rungtynių būtume idealios fizinės formos.

- Ar negąsdina "Žalgirio" rezultatai per pastaruosius susitikimus?

Egidijus: Aišku, tie 14 įvarčių yra daug, bet pažiūrėkime į kieno vartus jie įmušti. Ne į "Atlanto", ne į dar kažkurios komandos, o į autsaiderių. "Žalgiris" tų pačių "Šiaulių" du kartus neįveikė. Nemanau, kad tie įvarčiai gali būti kažkoks rodiklis mače prieš mus.

Tadas: Įvarčiai kalba patys už save, bet jie įmušti "Dainavai" ir "Taurui". O trečiadienį jie žais su mumis. Nemanau, kad vilniečiai pas čempionus atvažiuos atsipalaidavę, bet mes taip pat nesnaudžiame. Aš galvoju, kad prieš mačą abi komandos daugiau ar mažiau jaudinsis.