19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

Čempionui - smūgis jo tvirtovėje (komentarai)

Čempionui - smūgis jo tvirtovėje (komentarai)
foto: Valdas Knyzelis/lff.lt

Du Ričardo Beniušio įvarčiai Panevėžio "Aukštaitijos" stadione padėjo Pakruojo "Kruojai" iškovoti pergalę "SMScredit.lt A lygoje" prieš titulą ginantį "Ekraną". Panevėžiečiai nepriartėjo prie lyderio Vilniaus "Žalgirio", nuo kurio atsilieka devyniais taškais, o 3:1 laimėjusi "Kruoja" aplenkė Marijampolės "Sūduvą" ir pakilo į ketvirtą turnyro lentelės vietą.

Rungtynes, kaip ir reikėjo tikėtis, aktyviau pradėjo "Ekranas". Tačiau progas panevėžiečiai pradėjo kurti tik kėliniui įsibėgėjus. 17-ąją minutę Dovydas Norvilas baudos aikštelėje gavo idealų Arno Riboko perdavimą, bet "Kruojos" vartininkas Maris Eltermanis sugebėjo laiku kyštelėti koją ir varžovo smūgį atrėmė. Dar po poros minučių iš toli pavojingai iššovė Rytis Pilotas.

Apsipratę su varžovų spaudimu, "Kruojos" futbolininkai ir patys ėmė ieškoti savo galimybių. 33-iąją min. jau "Ekrano" vartininkui Tadui Kauneckui teko reaguoti į Andriaus Lipskio smūgį iš toli, o 42-ąją min. į panevėžiečių vartus trenkė žaibas - T.Kauneckas nepagavo kamuolio po nesudėtingo perdavimo iš krašto, šis nukrito po kojomis R.Beniušiui, kuriam liko tik įmušti į tuščius vartus iš kelių metrų.

Per iki pertraukos likusias kelias minutes "Ekranas" pabandė ieškoti laimės prie varžovų vartų, bet jos nerado. Po pirmojo kėlinio "Kruoja" pirmavo 1:0.

Po pertraukos čempionų komanda pabandė perimti iniciatyvą. 50-ąją min. iki "Kruojos" vartų su kamuoliu prasiveržė Aurimas Vertelis, 58-ąją baudos smūgiu iš 18 metrų pabandė įmušti Vaidas Slavickas. Pakruojo klubą abusyk išgelbėjo M.Eltermanis.

Neįmuši tu - įmuš tau. Šįsyk nerašyta futbolo aksioma pasitvirtino. 60-ąją min. iš krašto kamuolys dar kartą atskriejo prie "Ekrano" vartų, o R.Beniušiui liko tik įmušti iš arti galva.

Po to panevėžiečiai apgulė varžovų baudos aikštelę, bet stanadartinių situacijų gausa sėkmės neatnešė, nors vien Arsenijus Buinickis bent porą kartų bandė grasinti varžovų vartams. Geriausią atkarpą "Ekranas" sužaidė sekundmačiui suskaičiavus maždaug 80 rungtynių minučių - per kelias dešimtis sekundžių M.Eltermaniui teko reaguoti į A.Buinickio ir Egidijaus Varno smūgius, o D.Norvilas iššovė į skersinį.

Į visus klausimus atsakė "Kruojos" ataka 87-ąją min. Nerijus Mačiulis perdavimu iš aikštės gilumos vieną prieš vartus paleido A.Lipskį, o šis padidino persvarą iki triuškinamos. Po minutės E.Varnas V.Slavicko perdavimą iš krašto pavertė įvarčiu, per likusį laiką progų sukūrė ir vieni, ir kiti varžovai, bet išsigelbėti Panevėžio komandai nepavyko.

Treneris Valdas Dambrauskas ("Ekranas"): "Pralaimėjimas labai skaudus. Paprasčiausiai pradėjome rungtynes ir pirmą kėlinį negalėjome pagalvoti, kad rezultatas gali būti toks. Bet viena klaida, kita klaida, patiems priekyje trūko improvizacijos ir gavosi taip, kaip gavosi. Abu žaidėjai buvo priverstiniai keitimai, abu žaidėjai gavo traumas. Tie žaidėjai, kurie yra ant suolo, irgi nėra visi sveiki, pilnai išgiję. Dar du keitimai po pirmo kėlinio jėgos nepridėjo. Pirmą kėlinį didelių problemų nebuvo. Aišku, tas įvartis kiek išmušė iš vėžių. Antrą kėlinį, kaip bebūtų rezultas, ar 1:0, ar 3:0 mūsų netenkina. Mes žiūrėjome, kaip mesti didesnes jėgas į priekį. Naturalu, kad kažkiek atsivėrėme gynyboje ir buvome nubausti. "Kruoja" visą sezoną stebina, kad į rungtynes išeina kaip į paskutines, kovoja." Kiekvienas žaidėjas atsiduoda 110 procentų. Žaidžia tą pati paprastą futbola, ginasi, greiti perdavimai į priekį. Ričardas Beniušis šiandien dukart atsidūrė ten, kur turi atsidurti puolėjas.

Dovydas Norvilas ("Ekranas"): "Atrodo, pirmą rungtynių pusę ir kamuolį turėjome, ir kelias tikrai neblogas progas. "Kruoja" labai tvarkingai gynėsi, kelis kartus tik buvo normaliai perėję į mūsų pusę. Tą įvartį gavome iš niekur, į rūbinę. Antrą kėlinį turėjome lipti. Jau buvo arba - arba. Nepasisekė užlipti kaip reikiant. Gavome pylos, nes namuose pralaimėti "Kruojai" mes neturime teisės. Kiekvienas rungtynes einame tik laimėti, tik dėl trijų taškų. Kai tokį rezultatą atsinešėme po pirmo kėlinio, aišku, kad treneriai bandė užvesti, bandė raginti. Atrodo grįžome į aikštę, norėjome dar labiau, bet vėl gavome įvartį ir yra labai sunku ką nors padaryti, kai lieka tiek nedaug laiko."

Treneris Aidas Dambrauskas ("Kruoja"): "Saldi ši pergalė, pirma prieš šį klubą ir dar Penevėžyje. Norėčiau vyrus pasveikinti. Po "Dinamo" čia buvo lengviau žaisti. Daug traumuotų žaidėjų, bet yra lygiaverčiai keitimai, juos pastatėme ir visi pateisino lūkesčius. Daugiau tikėjome iš Keitos, bet jam irgi A lygoje debiutinės rungtynės. Žiūrėsime toliau. Nesakyčiau, kad ten buvo šimtaprocentinės progos, bet momentai tokie įvartiniai. Paprasčiausiai nepasinaudojome. Gal pasilikome kitoms rungtynėms. Rezultatas atspindi rungtynių eigą. Iš tiek momentų, visų nesumušėme. Persvara priklausė jiems, bet mes žaidėme nuo gynynos ir taktika pasitvirtino."

Andrius Lipskis ("Kruoja"): "Buvome susikoncentravę, žaidėme nuo gynybos, vienas už kitą, tai įtakojo mūsų pergalę. Buvome kaip liūtai, kaip pasakytų daugelis. Žaidėme antru numeriu. Jėgų kainavo daug, bet mus tai tenkino. Jei buvę čempionai gavo tris įvarčius, tikrai ne geriausios jiems rungtynės sezone. Vyrai patenkinti, laimingi. Po Minsko mums atsigauti morališkai, psichologiškai yra ypač labai gerai. "Ekranas" žaidė pirmu numeriu. Aišku, jiems nesisekė išnaudoti progas, pusproges pirmajame kėlinyje. Dabar išvyka į Minską, stengsimės pasipriešinti ir tada - pakilios atostogos."