19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

Čempionas įveikė autsaiderį po atkaklios kovos

Čempionas įveikė autsaiderį po atkaklios kovos
foto: Tomas Stasevičius/tst-foto.lt

Šalies futbolo čempionas Panevėžio „Ekranas“ pirmąjį „SMScredit.lt A lygos“ ratą baigė pergale prieš autsaiderį Tauragės „Taurą“. Tai buvo pirmoji panevėžiečių sėkmė be pasitraukusio trenerio Valdo Urbono, kuriam sirgaliai dėkojo už penkis pergalingus sezonus stadione iškeltu plakatu. „Taurą“ čempionai įveikė 2:1.

Didžiąją pirmojo kėlinio dalį kamuolį kontroliavo ir atakavo „Ekranas“, bet tauragiškiai atidžiai gynėsi ir varžovams neleido sukurti beveik nieko. Grėsmės „Tauro“ vartams apsiribojo ataka, kai baudos aikštelėje kamuolio nepasiekė Uchenna Umeh, bei Vitalijaus Kavaliausko smūgiu iš toli į vartininką 16-ąją min.

Patys tauragiškiai progai pasitaikius bandė kontratakuoti. 8-ąją min. iš toli į vartų stačiakampį smūgiavo Marius Kižys. 38-ąją min. nuo „Tauro“ krašto gynėjo Manto Lėkio reido paskui kamuolį „Ekrano“ vartininkui Tadui Kauneckui teko gelbėti komandą kovojant jau už baudos aikštelės ribų.

Dar po minutės panevėžiečiai įrodinėjo, kad „Tauro“ gynėjas Lukas Artimavičius savo baudos aikštelėje žaidė ranka, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo. Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių.

Antrąją rungtynių pusę panevėžiečiai pradėjo rezultatyvia ataka. 49-ąją min. kamuolį baudos aikštelėje gavęs Vitalijus Kavaliauskas suklaidino du varžovus, atsidūrė vienas prieš vartininką Martyną Matuzą ir pasiuntė kamuolį į tinklą, pelnydamas savo ketvirtą įvartį šiame „SMScredit.lt A lygos“ čempionate.

„Tauras“ savu argumentu atsakė 56-ąją min. Po kampinio kamuolys atšoko iki „Ekrano“ baudos aikštelės linijos, kur jį ore koja „pagavo“ Nicola Cosentini ir efektingai „smeigė“ po skersiniu. 

Vėliau tauragiškiai bandė išsaugoti rezultatą, bet sėkmingai tai darė tik iki 81-osios rungtynių minutės. Būtent tada „Ekranas“ pakėlė kampinį, po kurio galvą kyštelėjo gynėjas Giedrius Tomkevičius – 2:1.

Per likusį laiką čempionai ramiai kontroliavo situaciją. „Tauras“ dar spėjo iššauti iš toli paskutinėje rungtynių atakoje, bet T.Kauneckas sugavo kamuolį. „Ekranas“ šventė sunkią pergalę.

Giedrius Tomkevičius („Ekranas“): „Lengvų rungtynių nesitikėjome, tuo labiau, žinant dabartinę mūsų situaciją. Kol kas turnyro lentelėje nesame ten, kur dažniausiai stovime. Nelaimime tiek daug, kiek įprasta, rungtynių. Šiandienos rungtynės irgi buvo nelengvos. "Tauras" parodė, kad gali ir nori kautis iki galo. Pagarba jiems už tai. Malonu įmušti bet kokį įvartį, dar maloniau, kai jis pergalingas. Žinoma, sunku per savaitę į žaidimą įnešti kažką naujo. Rungtyniaujame pagal seną planą, su tam tikromis dabartinių trenerių korekcijomis. Žiūrėsime, kaip bus toliau.“

Tren. Valdas Dambrauskas („Ekranas“): „Šiandien pasiekėme tai, ką turėjome padaryti. Aišku, rungtynių lengvų nelaukėme ir žinojome, kad bus sunku. „Tauras“, kaip matėme, visiškai sulindo į gynybą, savo aikštės pusėje vien tik gynėsi ir kažkokių didelių ambicijų neturėjo. Žinojome, kad bus sunku pramušti tą gynybą. Tuo labiau, kad mūsų komandai ir žaidėjams gal dar trūksta pasitikėjimo savimi po tokio nelengvo etapo. Šiandien savo tikslą iškovoti tris taškus pasiekėme ir dabar žiūrime į priekį.“

Tren. Aliaksandr Brazevič („Tauras“): „Praleidome du tokius kvailus įvarčius. Sužaidėme neblogai, o pats žaidimas gerėja. „Ekranas“ daug progų neturėjo, nors kamuolį laikė ilgiau. Iniciatyvą jiems atidavėme sąmoningai, tikėdamiesi kontraatakuoti. Tačiau mūsų bėda - klaidos gynyboje ir po jų praleisti įvarčiai. Priekyje neturime daug potencialo, kad galėtume žaisti aštriau. Jau žinome, ką aikštėje daryti, žaidžiame nespontaniškai, todėl tam tikri vaisiai jau yra, bet reikia laiko.“