19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

Atvyko Kroatijos klubo delegacija

Atvyko Kroatijos klubo delegacija
foto: J.Petrulis/zalgiris-vilnius.lt

Vilniaus miesto futbolo draugijos "Žalgiris" veiklą nuo trečiadienio iš arti stebi Rijekos HNK klubo atstovai. Pagrindinės ir jaunimo komandų treniruotėse lankosi vieno iš keturių šiuo metu stipriausių Kroatijos klubų delegacijos nariai - Rijekos HNK jaunimo akademijos direktorius Predragas Stilinovičius ir jos vadovas bei treneris Borisas Milanovičius.

Specialistai savo vizito metu atidžiai stebės žalgiriečius. "Atvykome iš arti pasižiūrėti į "Žalgirio" pagrindinės ir jaunimo komandų žaidėjus, taikomas treniruočių metodikas. Norime pasidalinti patirtimi, patys sužinoti įdomių dalykų iš "Žalgiryje" dirbančio personalo", - sako Rijekos HNK klubo jaunimo akademijos direktorius P. Stilinovičius.

Kroatai atskleidė, jog domisi ne vienu "Žalgirio" jaunuojų bei pagrindinės komandos žaidėju. "Mūsų klubas sustiprėjo finansiškai, todėl sau keliame aukštus tikslus. "Žalgiryje" matome futbolininkus, kurie gali mums padėti ne tik šiuo metu, bet ir ateityje.

Savo gretose turime aštuonis jaunimo rinktinių žaidėjus, tarp kurių yra trys futbolininkai iš Nigerijos. Mus domina tiek perspektyvūs lietuviai, tiek "Žalgiryje" rungtyniaujantys legionieriai.

Atvykome su intencija ne tik ieškoti pastiprinimo Rijekos klubui, bet ir užmegzti glaudesnius ryšius su "Žalgiriu".  Manome, jog Vilniaus komanda yra perspektyviausia visame Baltijos regione bei vienintelė, verta mūsų pasitikėjimo.

"Žalgirio" vadybos ir žaidėjų požiūris į darbą yra aukšto lygio, treniruočių sąlygos geros. Žalgiriečiai labai motyvuoti, ambicingi. Mes tai labai vertiname, todėl esame linkę patikėti savo futbolininkus, kurie nori išbandyti save Lietuvoje.

Į bet kokį klubą žaidėjų nesiunčiame. Keliame pakankamai daug reikalavimų. Juos "Žalgiris" atitinka, tad į Vilnių vasarą gali persikelti ne vienerias rungtynes Kroatijos nacionalinėje rinktinėje sužaidęs futbolininkas, taip pat keletas labai perspektyvių žaidėjų", - pasakoja Rijekos HNK klubo atstovas.

"Rijekos ir "Žalgirio" sporto direktoriai pirmą kartą susitiko Kroatijoje, kuomet žalgiriečiai prieš šio sezono pradžią surengė treniruočių stovyklą. Vilniuje vyksta antrasis susitikimas.

Planuojame penktadienį vakare LFF stadione stebėti "Žalgiris-3" komandos mačą su Klaipėdos "Granitu", o sekmadienį vykti į Kauną, kur vyks LFF taurės finalas. Jame neabejojame žalgiriečių sėkme. Laukiame tik pergalės. Būtų labai didelė staigmena, jeigu žaliai baltiems nepavyktų apginti titulo. Žalgiriečiai nusipelnė kiekvienos iškovotos pergalės", - teigia Rijekos HNK jaunimo akademijos direktorius P. Stilinovičius.

Futbolo specialistas teigiamai vertina savo tėvynainių demonstruojamą žaidimą Lietuvoje. "Žalgiriečiai Andro Švrljuga ir Vedranas Gercas ne vienerius metus praleido mūsų klube. Puikiai juos pažįstame ir žinome jų galimybes.

Andro patikimiausiai žaidžia dešiniojo krašto gynėjo pozicijoje. Varžovų aikštės pusėje jam kartais stinga kūrybiškumo - puolimo arsenalas nėra jo didžiausia stiprybė. Vedranas stengiasi vykdyti trenerio skirtas užduotis - atitraukti varžovų gynėjų dėmesį nuo Kamilio Bilinskio, taip jam sukuriant papildomą erdvę manevrams.

Vedranas yra stiprus futbolininkas, galintis prie savęs pritraukti ne vieną priešininkų gynėją, sėkmingai grumtis su dideliais, stambiais varžovais. Kamilis yra techniškesnis žaidėjas, tačiau ne visuomet galintis įveikti fiziškai galingesnių oponentų gynybą. Vedrano indėlio į komandos pasiekimus negalime vertinti tik įvarčiais. Abu puolėjai puikiai papildo vienas kitą. Šis tandemas pavojingas bet kuriam priešininkui.

Prie komandos vairo stojus Marekui Zubui, žalgiriečiai pradėjo propaguoti labiau atakuojantį futbolą. Varžovams tenka atlaikyti didelį spaudimą. Jeigu puolėjai realizuotų bent kas antrą, trečią progą, per rungtynes įmuštų įvarčių vidurkis išaugtų dar labiau.

Luka Peričius žaidžia geriausią savo sezoną. Jo sportinė forma - įspūdinga. Pirmajame A lygos rate pagrindinio konkurento Panevėžio "Ekrano" atakuojantys futbolininkai nieko negalėjo padaryti prieš šį gynėją. Jis tiesiog dominavo aikštėje.

Gaila, jog po sėkmingo praėjusio sezono Tomislavui Pekui šiemet niekaip nepavyksta išlipti iš traumų liūno. "Žalgiriui" reikia Tomislavo paslaugų puolime, tačiau neaišku, kada jų sulauks.

LFF taurės finale išvysime ir "Šiauliams" atstovaujančius kroatus, iš kurių labiausiai išsiskiria įvartį "Žalgiriui" įmušęs puolėjas Niko Tokičius. Beje, šis žaidėjas labai norėjo atstovauti žalgiriečiams, tačiau atsidūrė priešingoje barikadų pusėje", - pasakoja P. Stilinovičius.

"Kroatijos žiniasklaida seka įvykius Lietuvoje. "Žalgirio" vardas garsiai nuskambėjo populiariausiuose sporto naujienų portaluose, kuomet praėjusį pavasarį buvo iškovota LFF taurė. Netgi patys futbolininkai pradėjo domėtis galimybe išvykti rungtyniauti į Lietuvą. Dabar situacija yra tokia, jog "Žalgiris" pasiekė tokį lygį, kad tenka labai gerai pagalvoti, kuris legionierius bus tinkamas pastiprinimas", - sako Rijekos HNK klubo atstovas.