19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

Apžvalga. „Žalgiris“ didina apsukas

Apžvalga. „Žalgiris“ didina apsukas
foto: Tomas Stasevičius/tst-foto.lt

Galingas puolimo volas ir sėkmingai susiklosčiusios aplinkybės rungtynėse, kuriose žaidė vienas svarbiausių persekiotojų, leido Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkams dar labiau atitrūkti „SMScredit.lt A lygoje“. Prieš Klaipėdos „Atlantą“ ir Panevėžio „Ekraną“ sostinės futbolininkai dabar jau pirmauja šešiais taškais.

Šiurpinantys. Lyderiai iškovojo penktą triuškinamą pergalę iš eilės. „Žalgirio“ puolimas – negailestingas: per tas penkerias rungtynes kamuolys į vilniečių varžovų vartus skriejo 26 kartus. Jei pradžioje buvo ironiškų šypsenų, esą jie mušė autsaderiams Tauragės „Taurui“ ir Alytaus „Dainavai“, dabar „Žalgirio“ varžovams turėtų būti nebejuokinga. Savo įvarčių porcijas atsiėmė ir „Ekranas“, ir Pakruojo „Kruoja“, ir Gargždų „Banga“, savaitgalį namuose nusileidusi sostinės komandai 1:5. Gargždiškiai gali guostis tuo, kad jiems bent įmušti pavyko – iki tol keturi „Žalgirio“ varžovai pralaimėjo „sausai“.

Skaičiai. „Žalgirio“ lenkai siautėja. Kamilis Bilinskis įmušė 13-ąjį savo įvartį šio sezono „SMScredit.lt A lygoje“. Jakubas Wilkas pridėjo aštuntą ir devintą savo rezultatyvius perdavimus. Abu legionieriai tvirtai pirmauja šiose čempionato statistikos kategorijose.

Gimdymas. „Antras gimdymas per savaitę – daugoka“, - šyptelėjo „Ekrano“ prezidentas Aušrys Labinas, šį mėnesį tapęs tėvu, po to, kai Dovydo Norvilo įvartis paskutinę rungtynių minutę atnešė panevėžiečiams pergalę 2:1 rungtynėse su „Šiauliais“.

Krikštas. Galima sakyti, kad šiauliečiai Panevėžyje krikštijo naują komandą, kurioje nebeliko vartininko Šarūno Jurevičiaus, gynėjo Deivydo Lunskio, saugų Tomo Snapkausko ir Marko Rašo bei puolėjo Georgijaus Alaverdašvili. Vartininkas Edgaras Jonaitis ir gynėjas Andrius Kazakevičius debiutavo komandoje, nedažną šansą pradėti rungtynes aikštėje gavo ir kiti jauni futbolininkai – Rolandas Leščius, Dovydas Medžiaušis. „Šiauliai“ mušėsi negailėdami savęs, o treneriui Tomui Kančelskiui liko tik pagirti komandą: „Klysta ir patyrę žaidėjai, o jei klaidą padaro jaunas, gali jam tai atleisti“.

Kritika. „Ekrano“ treneriai saviškių po rungtynių nerado už ką girti. Valdas Dambrauskas pažėrė tokių frazių kaip: „Išlipome sausi iš balos, bet kitą kartą gali ir nepavykti“ arba: „Kai kurie mūsų žaidėjai galvoja, kad išlipę iš lovos šokinėdami ant vienos kojos gali kažką apžaisti“. Trenerių komplimentų nusipelnė tik tie, kurie kilo į kovą nuo suolo – šalies jaunimo rinktinės žaidėjai D.Norvilas ir Arnas Ribokas bei išlyginamąjį įvartį įmušęs veteranas Egidijus Varnas.

Pagaliau. „Atlantas“ sausas iš balos neišlipo. Klaipėdiečiai suteikė Pakruojui galimybę pasdžiaugti tuo, ko nebuvo 66 dienas - „Kruoja“ iškovojo pergalę „SMScredit.lt A lygoje“. Pakruojo futbolininkai klaipėdiečius namuose palaužė 2:0, o įvarčius mušė patyrę Ričardas Beniušis ir Nerijus Mačiulis.

Tezė. „Tai – mano gyvenimo įvartis“, - pakomentavo savo šūvį į viršutinį vartų kampą iš 25 metrų 33-ejų R.Beniušis. Turint galvoje faktą, kad tai – futbolininko, Lietuvos pirmenybėse kamuolį į vartus siuntusio daugiau nei šimtą kartų, žodžiai, lieka tik įvertinti įvarčio grožį.

Žemyn. „Kartais tokie dalykai – į gera. Kai kuriems mūsų žaidėjams atėjo laikas nusileisti ant žemės“, - įvykius Pakruojyje apibendrino „Atlanto“ treneris Konstantinas Sarsanija.

Karma. Bloga lemtis šį sezoną persekioja Tauragės „Tauro“ gynėją Mantą Lėkį. Čempionato autsaiderių rungtynėse Alytuje šio miesto „Dainavai“ pergalę 2:1 atnešė tauragiškio įvartis į savo vartus. Dar vienas – jau trečias šį sezoną.

Smagiai. „Dainava“ padidino savo persvarą prieš „Taurą“ iki septynių taškų, nors rungtynės galėjo baigtis ir kitaip. Tauragės komandos puolėjas Maksimas Lukaševičius neįmušė 11 metrų baudinio, kamuolys dukart atsimušė į dzūkų komandos vartų virpstą. Kita vertus, ir kitoje aikštės pusėje progos liejosi laisvai – alytiškiai ir vieni prieš vartus buvo atsidūrę ne sykį, ir skersinį kamuoliu pažymėjo.