19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

Apžvalga. Turas geras lyderiui ir čempionui, bet ne geležiniams vartininkams

Apžvalga. Turas geras lyderiui ir čempionui, bet ne geležiniams vartininkams

Lyderis vėl laimėjo. Čempionas pagaliau laimėjo. Autsaideris pelnė pirmą tašką, o praėjusio sezono supersnaiperis vėl žudo varžovus įvarčių fejerverkais. Visa tai atnešė aštuntasis „SMScredit.lt A lygos“ čempionato turas.

Be stabdžių. Po „Šiaulių“ antausio Velykų savaitgalį Klaipėdos „Atlantas“ iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės. Pasak uostamiesčio komandos trenerio Konstantino Sarsanijos asistento Rimanto Žvingilo, pralaimėjimas šiauliečiams tapo gera pamoka žaidėjams. Atrodo, pamoka įsisavinta tvirtai – sekmadienį „Atlantas“ 2:0 įveikė Pakruojo „Kruoją“ ir išsaugojo vienvaldžio lyderio poziciją.

Klaipėdiečiai parodė, kaip reikia draskyti nesukalbamą „Kruojos“ gynybą, kurią šturmuodami musę anksčiau kando „Sūduva“ ir „Žalgiris“. Pirmajame kėlinyje Gargžduose „Atlantas“ įmušė dukart, nors galėjo kamuolį į vartus pasiųsti bent šešis sykius.

Rungtynėse su „Kruoja“ vėl spindėjo puolėjas Evaldas Razulis, pasižymėjęs dubliu ir žengęs į „SMScredit.lt A lygos“ rezultatyviausių žaidėjų sąrašo viršūnę. Sezono žvaigždė vėl traukė dėmesį į save, bet „Atlantas“ šįsyk turėjo ir žvaigždę šešėlyje – saugas Marius Papšys aikštės krašte kėlė tokį vėją, kad jo oponentai iš Pakruojo kai kuriais atvejais galėjo ir į depresiją pulti.

Snaiperiai. E.Razulis šiame čempionate jau pelnė devynis įvarčius – vienu daugiau už „Šiaulių“ gruziną Georgijų Alaverdašvili. Savo žodį savaitgalį tarė ir 35 įvarčius praėjusį sezoną įmušęs Artūras Rimkevičius. Po traumos formą vis labiau gerinantis vartininkų siaubas triskart siuntė kamuolį šiauliečių, kurių puolimą pernai pats vedė į priekį, vartus bei konstatavo, kad snaiperio taikiklis, atrodo,  vėl sureguliuotas.

Jeigu taip yra iš tikrųjų, kova dėl rezultatyviausio sezono žaidėjo titulo turėtų būti neįtikėtinai įdomi. E.Razulis, G.Alaverdašvili, A.Rimkevičius, Kamilis Bilinskis iš „Žalgirio“, sezono pradžia leidžia spėti, kad galbūt ir Nerijus Valskis iš „Sūduvos“ iki pirmenybių pabaigos yra pajėgūs įmušti ne vieną dešimtį įvarčių.

Pagaliau. „Šiauliai“ - „Ekranas“ 1:4. Po trijų pralaimėjimų iš eilės „SMScredit.lt A lygoje“ ir LFF taurės turnyre šalies čempionas iškovojo pergalę. Ji „Ekranui“ buvo reikalinga kaip šviežaus oro gurkšnis – iki tol šalies futbolo flagmanas buvo nusmukęs į šeštą turnyro lentelės vietą.

Dar vienas satisfakcijos momentas – panevėžiečiai nugalėjo „Šiaulius“, kuriems LFF taurės turnyro pusfinalyje namuose pralaimėjo antradienį.

Sūnus paklydėlis. Mindaugas Čepas, kurio venomis, kaip jis pats teigia, teka žaliai baltas kraujas, grįžo į LFF stadioną Vilniuje per „Žalgirio“ rungtynes. Tik šįsyk – priešingoje barikadų pusėje. Buvęs Vilniaus komandos treneris debiutavo Gargždų „Bangos“ stratego poste.

Tai, kad pirmose rungtynėse teko žaisti būtent su „Žalgiriu“, M.Čepas pavadino gyvenimo pokštu. Rungtynės vos netapo piktu pokštu Mareko Zubo treniruojamiems vilniečiams – po Aleksejaus Aleksejevo įvarčio75-ąją min. septintą vietą turnyro lentelėje užimantys gargždiškiai buvo išlyginę rezultatą.

„Žalgirio“ problemas išsprendė du rezultatyvūs lenko Jakubo Wilko perdavimai iš krašto rungtynių pabaigoje. Sostinės futbolininkai laimėjo 4:2.

Oops. Kai E.Razulis įmušė pirmą įvartį Mariui Eltermaniui, o „Bangos“ puolėjas Aurelijus Staponka pasiuntė kamuolį į Armanto Vitkausko vartus, nutrūko dvi įstabios serijos. „Kruojos“ ir „Žalgirio“ vartininkams iki tol šį sezoną nebuvo įmušęs niekas.

M.Eltermanis savo vartus „sausus“ saugojo 283 minutes, o A. Vitkauskas, įskaitant ir taurės turnyro dvikovą su „Atlantu“ - net 573. „Žalgirio“ vartininkui paguoda tapo pergalė, o M.Eltermaniui lieka filosofiškai pasvarstyti, kad ir geri dalykai anksčiau ar vėliau baigiasi.

Taškas. Po šešių pralaimėjimų iš eilės Tauragės „Tauras“ pelnė pirmą tašką šio sezono „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Atimtas jis buvo iš tos komandos, kuri ir turėjo būti strateginis tauragiškių taikinys – viršutinė turnyro lentelės kaimynės Alytaus „Dainavos“.

Alytiškiai barstyti taškų Tauragėje nebuvo linkę, bet mergina vardu Fortūna šįsyk vilkėjo „Tauro“ marškinėlius. Rungtynių pabaigoje „Dainavos“ saugai Martynas Biržinis ir Darius Cibulskas nepasinaudojo auksinėmis progomis išplėšti pergalę, dvikova baigėsi 0:0.