19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

Aikštėse – pernykščiai lyderiai akis į akį

Aikštėse – pernykščiai lyderiai akis į akį
foto: J.Petrulis/zalgiris-vilnius.lt

Čempionas – prieš vicečempioną. Bronzos laimėtojas – prieš komandą, kuri praėjusį sezoną užėmė ketvirtąją vietą. 15-asis „SMScredit.lt A lygos“ čempionato turas žada intriguojančių reginių.

Tauragės „Tauras“ - „Šiauliai“. Gegužės 29 dieną 17 val. Tauragė, „Vytauto“ stadionas. Pirmajame rate – 2:4.

Nuo dirbtinės dangos ant žolės grįžta ir tauragiškiai, kurie iki tol rungtyniavo „Tauro“ stadione. Šeimininkams lieka tikėtis, kad tai pridės sėkmės, kurios „Taurui“ dabar labai reikia.

„Po rungtynių su „Žalgiriu“ maniau, kad nebeturime kur kristi, bet vis dar krentame“, - po triuškinamo pralaimėjimo Klaipėdos „Atlantui“ nusivylimo neslėpė „SMScredit.lt A lygos“ autsaiderių treneris Aliaksandras Brazevičius.

„Šiauliai“ į aikštę grįžta po trumpo atokvėpio – praėjusį turą jie praleido. Iki tol šiauliečiai patyrė du smūgius. Pradžioje jie pralaimėjo trilerį Kaune Vilniaus „Žalgiriui“ LFF taurės turnyro finale, o paskui nusileido „Atlantui“ rungtynėse, kuriose žaidimu varžovams nenusileido. Dvikova Tauragėje Tomo Kančelskio treniruojamai komandai yra gera proga ir savo taškų sąskaitą pagražinti, ir moralinę dvasią pagerinti.

Pakruojo „Kruoja“ - Marijampolės „Sūduva“. Gegužės 29 dieną 18.45 val. Pakruojis, miesto stadionas. Pirmajame rate – 1:0.

„Sūduvai“ vėl teks susidurti su baisiausiu savo pastarųjų metų košmaru - „Kruoja“. Nors marijampoliečiai pernykščiame čempionate buvo treti, o Pakruojo futbolininkai – ketvirti, tarpusavio dvikovose Aukštaitijos komanda turi neginčijamą pranašumą. Iš penkerių pastarųjų rungtynių su „Sūduva“ pakruojiškiai laimėjo ketverias ir nepralaimėjo nė sykio.

Pirmojo rato mūšis Marijampolėje įsiminė tuo, kad „Sūduva“ iššvaistė visą virtinę progų, o Rafaelis Ledesma, sutrikdytas netikėtų „Kruojos“ vartininko Mario Eltermanio manevrų ant vartų linijos, neįmušė 11 metrų baudinio. Pakruojo komandos pergalei pakako vienintelio Andriaus Lipskio įvarčio.

Nuo sezono pradžios traumų retinamai „Sūduvai“ teks verstis ir be vieno kiečiausių „SMScredit.lt A lygos“ kovotojų aikštės viduryje – kroatas Pataras Bašičius rungtynėse su Panevėžio „Ekranu“ užsidirbo jau šeštą geltoną kortelę šiame čempionate ir gavo neplanuotą laisvadienį. Kita vertus, „Kruojos“ atstovai vis dažniau viešai pasiguodžia, kad jų suolas – trumpas. Žaidžiant kas trečią dieną tai yra aplinkybė, kuri gali būti paranki Aido Dambrausko komandos varžovams.

Panevėžio „Ekranas“ - Vilniaus „Žalgiris“. Gegužės 29 dieną 20 val. Panevėžys, „Aukštaitijos“ stadionas. Pirmajame rate – 0:2.

 Akistata, kuri jau tampa lietuviško futbolo klasika. Vertindami pastarųjų trejų metų rezultatus, galime drąsiai teigti – tarpusavyje žais du stipriausi Lietuvos klubai.

„Ekraną“ į aikštę turėtų vyti ir sportinis pyktis. Šalies čempionai prieš principinius varžovus iš Vilniaus šiemet žaidė dukart ir abusyk pralaimėjo: pradžioje – kovodami dėl Supertaurės, o paskui - „SMScredit.lt A lygos“ pirmajame rate.

Panevėžiečiai dabar ant bangos – jie laimėjo šešerias iš eilės čempionato rungtynes. „Žalgiris“ irgi grėsmingas – per pastarąsias dvejas rungtynes žali ir balti įmušė 14 įvarčių. Tiesa, „Ekrano“ veteranui Egidijui Varnui didelio įspūdžio tai nedaro: „Juk ne „Atlantui“ jie tuos įvarčius mušė. Mušė „Taurui“ ir „Dainavai“, todėl prieš rungtynes su mumis tie skaičiai nieko nereiškia“.

Alytaus „Dainava“ - Klaipėdos „Atlantas“. Gegužės 30 dieną, 18 val. Alytus, miesto stadionas. Pirmajame rate – 1:6.

„Nenorėjo žaisti 20 minučių žiūrovams, ilgiau dirbs treniruotėse“, - saviškiams pagrūmojo „Atlanto“ treneris Konstantinas Sarsanija po blankiai sužaistos rungtynių su „Tauru“ pabaigos.

„Dainavos“ stovykla į šią pastabą galėtų reaguoti taip: va jeigu mums jūsų problemas. Dzūkų klubas nelaimi jau daugiau nei du mėnesius. Šis nesėkmių ruožas kainavo treneriui Gedeminui Jarmalavičiui postą – rungtynėse su uostamiesčio komanda „Dainavai“ jau vadovaus 35 metų Darius Urbelionis.

G.Jarmalavičius – trečiasis „SMScredit.lt A lygos“ treneris, kuriam teko trauktis iš pareigų. Iki tol trenerius keitė „Ekranas“ ir Gargždų „Banga“. Abiem atvejais komandos išsikapstė iš duobių, į kurias buvo įsmukusios. „Dainavai“ kitų komandų pavyzdys gali įkvėpti vilties.

Alytiškiai, matyt, stengsis neprisiminti pirmojo rato akistatos su „Atlantu“, kai Evaldas Razulis penkis kartus siuntė kamuolį į vartus. Jėgos „Dainavos“ gynybai nepridės ir Arno Mikaičio diskvalifikacija. Bet šventę savo gerbėjams klubas žada – visi, atėję pažiūrėti rungtynių, stadione gaus kvietimus į Europos devyniolikmečių čempionato varžybas.