19 turas / Spa 20 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Marijampolė
19 turas / Spa 28 , Vilnius
20 turas / Spa 31 , Panevėžys
20 turas / Spa 31 , Kaunas
20 turas / Lap 14 , Vilnius

Nepralaimėję – čempionas ir debiutantas

Nepralaimėję – čempionas ir debiutantas

Lyderis. „Žalgirio“ futbolininkai iškovojo pergalę nepaisant to, kad dukart buvo priversti ryti varžovų sukeltas dulkes. Dvikovoje su Marijampolės „Sūduva“ dusyk išlyginę rezultatą, čempionai įmušė pergalingą 11 metrų baudinį paskutinę rungtynių minutę ir laimėjo 3:2.

Snaiperiai. Bahrudinas Atajičius pirmą kartą šiame čempionate liko be įvarčio, bet pirmą eilutę lygos rezultatyviausiųjų sąraše išsaugojo. Prie keturis kartus kamuolį į vartus siuntusio „Žalgirio“ snaiperio priartėjo Nerijus Valskis iš „Trakų“ ir Rokas Krušnauskas iš „Kauno Žalgirio“ – abu jie „SMScredit.lt A lygoje“ šiemet mušė po triskart.

Sąsaja. Dvikovoje su „Žalgiriu“ rungtyniavo trys „Sūduvos“ futbolininkai, pernai vilkėję vilniečių marškinėlius – Paulius Janušauskas, Andro Švrljuga ir čempionų aistruolių tribūnoje „Pietų IV“ laiką dar vaikystėje leidęs Algis Jankauskas. „Kaip sakė Andro, aikštėje draugų nėra“, – A.Švrljugą po rungtynių citavo pergalingą baudinį į marijampoliečių vartus įmušęs Mantas Kuklys.

Suolas. „Žalgirio“ atveju jis – prašmatnus. Šįkart prie pergalės prisidėjo rungtynes rezerviniame sąraše pradėję bei tik antrajame kėlinyje aikštėje pasirodę Saulius Mikoliūnas, kuris įmušė įvartį, ir 11 metrų baudinį uždirbęs Jorge Chula.

Prognozė. „Utenis“ neturi taškų, bet manau, kad taip žaisdamas netrukus jų iškovos“, – po pergalės 1:0 prieš Utenos futbolininkus spėjo Klaipėdos „Atlanto“ treneris Konstantinas Sarsanija. Uteniškius treniruojantis Mindaugas Čepas pasveikino varžovus su pergale ir pridūrė: „Manau, kad ateis diena, kai ir mane taip pat sveikins“.

Bėda. Per rungtynes su „Uteniu“ ranką susilaužė „Atlanto“ saugas Marius Papšys. Gyventi su įtvaru futbolininkui teks ilgiau nei mėnesį, bet treniruotis, o galbūt netrukus ir žaisti, jis galės.

Įvertinimas. Kaip ir „Atlantas“, šešis taškus iš devynių galimų turi „Trakai“, 3:2 įveikę Kauno „Stumbrą“. „Praleidome pigius įvarčius, o norint įmušti, reikia eikvoti daug jėgų, todėl tie įvarčiai brangiai kainuoja“, – po sunkios pergalės kalbėjo šalies vicečempionų treneris Valdas Urbonas, turėjęs priekaištų dėl gynybos kai kuriems savo auklėtiniams.

Jungtis. N.Valskis ir Davidas Aršakianas ir įmušė, ir rezultatyviai asistavo vienas kitam.

Optimizmas. „Einame teisinga kryptimi“, – nepaisydamas pralaimėjimo pasitenkinimo komandos žaidimu neslėpė „Stumbro“ treneris Darius Gvildys.

Serija. Ketvirtąją vietą užimanti „Lietava“ vėl nepralaimėjo. Jonaviškius dvikovoje su „Kauno Žalgiriu“ išgelbėjo paskutinėmis minutėmis įmuštas Valdemaro Borovskio įvartis.

Debiutas. „Lietavai“ pirmą kartą atstovavo Anglijos „Premier“ lygoje prieš keletą metų žaidęs legionierius iš Vokietijos Savio Nsereko.

Nerijus Kesminas / alyga.lt