19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

„Sūduvos“ puolimo mašina padovanojo pergalę savo žiūrovams (komentarai)

„Sūduvos“ puolimo mašina padovanojo pergalę savo žiūrovams (komentarai)
foto: Karolis Skinkys

Du mėnesius trukusi pergalių sausra Marijampolėje baigėsi. Įsibėgėjusi praėjusio turo rungtynėse, „Sūduvos“ puolimo mašina be gailesčio rezultatu 5:1 (2:1) sutraiškė vienas prasčiausių rungtynių sezone sužaidusį „Klaipėdos granitą“ ir nutraukė uostamiesčio komandos penkių iš eilės nepralaimėtų rungtynių seriją „SMScredit.lt A lygoje“. Tris įvarčius nugalėtojų gretose įmušė Karolis Chvedukas.

Aikštės šeimininkai rungtynes pradėjo labai galingai ir per pirmas 10 minučių galėjo pelnyti bent porą įvarčių. Geriausią progą sukūrė vartininkas Džiugas Bartkus idealiu perdavimu kone per visą aikštę vieną prieš vartus išvedęs Tomą Radzinevičių, bet puikiai sužaidęs klaipėdietis Rokas Simanavičius paskutiniu momentu sugebėjo perimti kamuolį.

Daugumą atakų kairiu flangu, kuriame nesulaikomai žaidė Mindaugas Grigaravičius, rengusi „Sūduva“ apsukų nemažino. 20-ąją minutę vienas prieš vartus buvo išvestas Marius Činikas. Futbolininkas galėjo perduoti kamuolį netoliese buvusiam K.Chvedukui, tačiau nusprendė ataką baigti pats, bet, į gynybą spėjus sugrįžti varžovų gynėjui, tiksliai smūgiuoti nesugebėjo.

Kėlinio viduryje puikią progą įmušti turėjo K.Chvedukas, tačiau saugas nesitikėjo, kad jį pasieks M.Grigaravičiaus perdavimas pažeme. Suklydus varžovų gynėjui, marijampolietis nesugebėjo sustabdyti kamuolio, jį atleido per toli nuo savęs ir smūgiavo šalia virpsto.

Zigmantas Jesipovas surengė gražiausią „Klaipėdos granito“ ataką 33-ąją minutę. Saugas puikiu reidu už nugaros paliko iškart du varžovus ir atliko gerą perdavimą Robertui Poškui, bet žaidžiančiojo komandos trenerio smūgį blokavo gynėjas.

36-ąją minutę krito ilgai brendęs įvartis į svečių vartus. Atsitraukęs link saugų linijos T.Radzinevičius puikiu perdavimu vieną prieš vartus išvedė K.Chveduką, kurio smūgį E.Kurskis lietė, bet išgelbėti komandos nesugebėjo.

Persvara Marijampolės komanda džiaugėsi labai trumpai. Jau po dviejų minučių Jevgenijus Morozas labai tolimu ir stipriu smūgiu užtiko nepasiruošusį D.Bartkų. Atrodė, kad vartininkas kamuolį atmuš, tačiau šis vis tiek įriedėjo į vartus.

Netikėtas svečių įvartis suvalkiečius supykdė ir jau atsakomosios atakos metu „Sūduva“ darsyk išsiveržė į priekį. T.Radzinevičiaus perdavimo nesugebėjo „uždaryti“ kamuolio nepasiekęs K.Chvedukas, bet tuo aikštės šeimininkų ataka nesibaigė. Perdavimą baudos aikštelėje gavęs A.Vaskela gražiu smūgiu į tolimą kampą.

Pačioje kėlinio pabaigoje A.Vaskela į savo sąskaitą galėjo įsirašyti dublį, bet, T.Radzinevičiui po kampinio techniškai krūtine numetus kamuolį, jis gražiu apvedančiu smūgiu pabandė pataikyti į tolimą viršutinį kampą, bet į vartus nepataikė.

Pertrauka pokyčių į komandų žaidimą neatnešė. Jau antrojo kėlinio pradžioje „Sūduva“ pelnė trečiąjį įvartį. Tolimą M.Grigaravičiaus smūgį prieš save atmušė E.Kurskis, šalia buvusiam T.Radzinevičiui beliko iš kelių metrų pasiųsti kamuolį vartų tinklą.

54-ąją minutę Marijampolės komanda surengė pavyzdinę greitą ataką. A.Vaskela krisdamas vieną prieš vartus išvedė K.Chveduką. Šio smūgį atrėmė jį pasitikęs E.Kurskis. Pakartotiniu bandymu į tuščius vartus galėjęs įmušti M.Grigaravičius smūgiavo netaikliai.

Kėlinio viduryje puikų progų neišnaudojo T.Radzinevičius bei M.Grigaravičius. Pastarasis futbolininkas įsigudrino iš poros metrų pasiųsti kamuolį virš vartų po to, kai K.Chveduko perdavimo nepasiekė E.Kurskis.

Eilinė žaibiška „Sūduvos“ ataka 62-ąją minutę baigėsi ketvirtuoju įvarčiu. Po A.Vaskelos reido kairiuoju kraštu antrą kartą pasižymėjo K.Chvedukas.

Po 10-ies minučių saugas į savo sąskaitą įsirašė trečiąjį įvartį, pasinaudojęs tuo, kad varžovų gynėjai tiesiog stovėjo ir stebėjo į baudos aikštelę po rikošeto besileidžiantį kamuolį. Atsidūręs prie jo pirmas, K.Chvedukas nepaliko E.Kurskiui jokių vilčių.

Per likusį laiką aikštės šeimininkai ir toliau šeimininkavo varžovų aikštės pusėje bei rengė vieną ataką po kitos. Gerų progų neišnaudojo A.Vaskela, M.Kdouh ir Maximiliano Ugge, kurių smūgiams pritrūko šiek tiek tikslumo. „Klaipėdos granitas“ keletą kartų pabandė savo laimę tolimais smūgiais, kurie D.Bartkui darbo nesuteikė.

Treneris Darius Gvildys („Sūduva“): „Buvo tokia nuojauta, kad „Klaipėdos granitas“ po „Žalgirio“ bus emocionaliai ir fiziškai pavargęs, nespėjęs atsigauti. Planas buvo spausti jų aikštės pusėje ir priversti klysti. Manau, tie dalykai pasiteisino. Vaikinai, pajutę, kad gali varžovą spausti, ieškojo klaidų jų pusėje ir buvo daug momentų. Tiesiog šiandien buvome geresni. Kadangi buvo daug momentų iki tol, kai turėjome mušti, po praleisto įvarčio tiesiog toliau žaidėme savo žaidimą. Džiugiu, kad jis neišmušė iš vėžių. Galiu kartu su vaikinais pasidžiaugti pergale. Nėra ką išskirti, visa komanda stengėsi, vykdė nurodymus, todėl ir rezultatas atitinkamas. Prieš rungtynes tikėjausi, kad galime laimėti, galbūt ne tokiu rezultatu. Kai įkrito trečias įvartis, vaikinai atsipalaidavimo ir pajuto žaidimo malonumą. Man užtenka ir penkių įvarčių. Daugiau neramina, kad mes kartas nuo karto vis praleidžiame. Čia man - didesnė problema. Marijampolės žiūrovai nusipelnė pergalės, kurios kantriai laukė. Tiek vaikinai, tiek aš širdyje norėjome tą pergalę padovanoti.“

Karolis Chvedukas („Sūduva“): „Smagu įmušti „hetriką“, turbūt pirmą kartą karjeroje taip pasisekė. Šiandien siekėme pergalės ir reikėjo būtinai laimėti, jei norime kažkur kilti ir išsaugoti kovą dėl prizinių vietų. Smagu, kad pavyko nudžiugint savo žiūrovus, nes namie senai buvome laimėję. Šiandien kiekvienas gerai sužaidė. „Klaipėdos granitas“ prieš tai turėjo sunkias rungtynes su „Žalgiriu“, gal jiems trūko šviežumo. Reikia susikaupti ateinančioms rungtynės ir žiūrėti, kaip seksis toliau. Tikėjausi daugiau kovos, bet varžovai galbūt pavargę, mes turėjome daugiau noro.“

Treneris Tomas Ražanauskas („Klaipėdos granitas“): „Viena iš pralaimėjimo priežasčių - nuovargis, nes matėsi, kad žaidėjai nėra atsistatę po tokių sunkių rungtynių ir su „Žalgiriu“, ir su „Banga“. Maratonas nebuvo lengvas. Gaila, kad neturime didelės žaidėjų grupės, kad kai kuriuos galėtume pakeisti. Praktiškai visi tie patys žaidė nuo skambučio iki skambučio. Energetikos, matėsi, kad trūko, komanda buvo praktiškai neatpažįstama. Turėjome keisti aštuonis žaidėjus jau po pirmojo kėlinio. Matėsi nuo pirmos minutės, kad yra koncentracijos stoka, žaidėjai pervargę. Kai sunku, kai kada reikia perlipti per save. Prasileidę greitai išlyginome. Jei būtume atsilaikę pirmą kėlinį, gal būtų šiek tiek lengviau antrajame, bet, nepraėjus pilnai minutei, gauname antrą įvartį, tai psichologiškai atsistatyti buvo nelengva. Buvo sakyta žaisti kompaktiškai, bet to žaidėjai neįvykdė, varžovams leido kurti ir jie tą darė. „Sūduva“ - gera komanda, jei jai duosi žaisti, jie žais ir kurs progas. Mes šiandien nežaidėme kaip komanda.“