16 turas / Bir 29 , Panevėžys
16 turas / Bir 29 , Kaunas
16 turas / Bir 29 , Marijampolė
17 turas / Lie 03 , Marijampolė
17 turas / Lie 04 , Palanga
17 turas / Lie 05 , Vilnius
18 turas / Rug 03 15:00 , Kaunas
18 turas / Rug 03 17:00 , Vilnius
18 turas / Rug 03 19:00 , Marijampolė
18 turas / Rug 04 19:00 , Klaipėda
19 turas / Rug 10 19:00 , Vilnius
19 turas / Rug 11 15:00 , Palanga
19 turas / Rug 11 17:00 , Panevėžys
19 turas / Rug 11 19:00 , Vilnius

S.Nyuiadzio įvartis padovanojo eilinę pergalę „Žalgiriui“ (komentarai)

S.Nyuiadzio įvartis padovanojo eilinę pergalę „Žalgiriui“ (komentarai)
foto: Arvistas Keras

Daug progų nesukūręs Vilniaus „Žalgiris“ antrą kartą iš eilės minimalia persvara 1:0 (1:0) įveikė drausmingai gynyboje žaidusią Alytaus „Dainavą“ ir, iškovojęs ketvirtą pergalę iš eilės, žengė dar vieną žingsnį link „SMScredit.lt A lygos“ čempionų titulo.

Nuo pirmųjų dvikovos minučių iniciatyva ir kamuolio kontrolė priklausė aikštės šeimininkams, tačiau pavojingų momentų prie kompaktiškai gynyboje žaidusios „Dainavos“ vartų sukurti nesisekė. 7-ąją minutę prie baudos aikštelės ribų alytiškiai nugriovė Rytį Leliūgą. Baudos smūgiu Mantas Kuklys pataikė į gyvatvorę.

9-ąją minutę Artūras Žulpa galėjo išvesti savo komandą į priekį. Po kampinio kamuolys atšoko „Žalgirio“ saugui, kuris pabandė gudriai pasiųsti kamuolį į vartus, tikėdamasis, kad galbūt jį pataisys komandos draugai, tačiau smūgis tikslo nepasiekė.

Atlaikiusi pirmąsias vilniečių atakas, „Dainava“ įsidrąsino ir vis dažniau atsidurdavo varžovų aikštės pusėje. Kėlinio viduryje visa svečių komanda griebėsi už galvų, kai fantastiškos progos neišnaudojo Mindaugas Strauka. Alytiškis išbėgo vienas prieš vartus, lengvai suklaidino toli išbėgusį Armantą Vitkauska, tačiau, smūgiavo taip nevykusiai, kad vartininkui į pagalbą atskubėjęs Algis Jankauskas be vargo sugebėjo atmušti lėtai į tuščius vartus riedantį kamuolį.

Ši alytiškiu proga nepažadino vilniečių, kurių puolimas ir toliau atrodė vangiai. Visgi 42-ąją minutę aktyviai žaidęs R.Leliūga atliko tikslų perdavimą į baudos aikštelę įkirtusiam Serge Nyuiadziui, kuris iki tol rimto darbo neturėjusiam Donatui Mikučioniui nepaliko jokių šansų išgelbėti komandą.

Dar po trijų minučių R.Leliūga atliko antrą puikų perdavimą į baudos aikštelę, tačiau puikiai sužaidė „Dainavos“ gynėjas, paskutinę akimirką sugebėjęs išmušti kamuolį iš po Kamilio Bilinskio kojų.

Ne vieną oro dvikovą po standartinių padėčių pirmoje dvikovos pusėje laimėjęs A.Jankauskas galėjo padvigubinti rezultatą 49-ąją minutę, M.Kukliui pakėlus kamuolį, bet koja į tolimą vartų kampą smūgiavo netaikliai.

Dar po keturių minučių už galvos griebėsi Pavelas Komolovas. Legionieriui baudos aikštelėje nukrito kamuolys, kai D.Mikočionis atrėmė labai pavojingą S.Nyuiadzio perdavimą, tačiau jo stiprų smūgį nuo vartų linijos atmušė Nerijus Kavaliauskas.

Reta „Dainavos“ ataka antrajame kėlinyje pasibaigė pavojingu Luko Sendžiko smūgiu iš dešiniojo baudos aikštelės krašto 66-ąją minutę. Gavęs perdavimą, saugas gražiai suklaidino Egididijų Vaitkūną ir pabandė nukreipti kamuolį į tolimą vartų kampą, bet į vartus nepataikė.

Po keitimo aikštėje pasirodęs Andrius Velička iškart ėmė grasinti svečių vartams. Vieną jo tolimą smūgį į apatinį vartų kampą 74-ąją minutę į kampinį koja nukreipė gynėjas. Po dviejų minučių M.Kuklys atliko puikų aukštą perdavimą į baudos aikštelę, bet vienas prieš vartus iššokęs puolėjas galva smūgiavo nestipriai ir D.Mikučionis nesunkiai kamuolį pagavo.

Per likusį laiką vilniečiai ir toliau atakavo varžovų vartus, bet pavojingų momentų nesukūrė.

Treneris Darius Urbelionis („Dainava“): „Rungtynės turėjo patikti visiems žiūrovams. Buvo geros rugntynės. Aišku, mes daugiau demonstravome gynybinį futbolą, bet gan neblogai ir puolėme. Tiek man, tiek mano žaidėjams jausmas viduje yra tikrai geras. Jis galėjo būti puikus, bet, deja, truputėlį pritrūko. Galbūt „Žalgiris“ yra mums palankus varžovas, tik as nežinau ar juos išvis galima vadinti parankiu varžovu. Mūsų komanda žaidžia šiek tiek banguotai, tai lemia žaidėjų meistriškumas. Vienose rungtynėse jie gali sužaisti kuo puikiausiai, kitose - pridaryti vaikiškų klaidų. Šiandien tų klaidų jie nepadarė ir suteikė „Žalgiriui“ vienintelę galimybę, kurią jis išnaudojo. Tą epizodą, kai galėjome įmušti, vertinu blogai, nes neįmušėme, iš kitos pusės gerai, kad tą epizodą turėjome. Tai tikrai nemažas žingsnis į priekį. Tokių epizodų turime nedaug, todėl reikia pasistengti juos išnaudoti kuo efektyviau.“

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Rezultatas tenkina, kadangi turime tris taškus, tačiau tai viskas. Per paskutines kelias dienas turėjome nedidelį keturių rungtynių maratoną, todėl jau laukiame poilsio dienų. Tai įtakojo šiandienos mūsų pasirodymo kokybę. Mes nebuvome pakankamai efektyvus, manau, galėjome įmušti ir būtų buvę lengviau paskutinėmis minutėmis. Turint situaciją, kai prie tavo vartų per paskutinę minutę keliami du - trys standartai, bet kada gali praleisti įvartį. Dominuojant visas rungtynes, tai būtų tragedija, kai varžovas, turėdamas vienintelę progą, įmuštų paskutinėmis minutėmis. Visgi jie neįmušė, mes įmušėme ir turime tris taškus, todėl užmirškime apie stilių. Niekada nenoriu, kad praleistume įvartį, todėl jei jie būtų savo progą pirmajame kėlinyje išnaudoję, tai būtų tarsi šaltas dušas. Šiandien buvome pernelyg arogantiški varžovų atžvilgiu, todėl jie tą progą ir turėjo.“

Rytis Leliūga („Žalgiris“): „Buvo sunkios rungtynės tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Treneris pažadėjo tris laisvas dienas, todėl patys matėme, kaip sunku buvo susikaupti, susikoncentruoti. Ne todėl, kad neįvertinome - žinojome, kad bus sunkios rungtynės, todėl reikėtų kuo greičiau įmušti įvartį, kad pasidarytų lengviau. Tačiau laikas bėgo, sunkiai sekėsi pralaužti jų gynybą, vieną šiaip ne taip įmušėme. Prie mūsų vartų jie daug progų nesukūrė, bet 1:0 buvo toks slidus rezultatas iki pat pabaigos. Kaip bebūtų, visgi tai yra trys taškai. Mes patenkinti. Pailsėsime keletą dienų, galbūt įgausime geresnę formą psichologiškai pailsėję nuo futbolo. Mano tokia nuomone, kad visiems žaidėjams paskutiniu metu to futbolo buvo per daug. Neatsimenu, kada buvo tokiu laisvesnių dienų, kai bent porą dienų galėtume negalvoti apie futbolą.“