18 turas / Spa 02 , Vilnius
18 turas / Spa 03 , Kaunas
18 turas / Spa 03 , Panevėžys
16 turas / Spa 10 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Marijampolė
19 turas / Spa 28 18:30 , Vilnius
20 turas / Spa 31 17:00 , Panevėžys
20 turas / Spa 31 17:00 , Vilnius
20 turas / Spa 31 17:00 , Kaunas

Pirmavusi „Dainava" Pakruojyje taškų neiškovojo (komentarai)

Pirmavusi „Dainava" Pakruojyje taškų neiškovojo (komentarai)
Foto: Alvydas Žukauskas

Atsinaujinusios Alytaus „Dainavos" antrosios pergalės „SMScredit.lt A lygos" čempionate šios komandos gerbėjams dar teks palaukti. Pirmajame kėlinyje Pakruojo „Kruojai" įmušusi du įvarčius Dzūkijos komanda po pertraukos persvaros neišlaikė ir buvo priversta pripažinti į trečiąją turnyro lentelės vietą pakilusių aikštės šeimininkų pranašumą rezultatu 3:2 (1:2).

Aikštės šeimininkai nuo pirmųjų dvikovos sekundžių įsikūrė „Dainavos" aikštės pusėje ir jau 3-ąją minutę išsiveržė į priekį. Įžaidus kampinį, po Nerijaus Mačiulio aukšto perdavimo kamuolys baudos aikštelėje nukrito Robertui Vėževičiui, kuris savo šanso nepraleido.

Po greito įvarčio „Kruoja" apsukų nemažino ir prie svečių vartų kėlė dar tris kampinius, tačiau jų išnaudoti nepavyko. Atsigavę po šalto dušo alytiškiai privalėjo nubausti penkiais gynėjais žaidusius Pakruojo futbolininkus 12-ąją minutę, bet vienas prieš vartus išvestas Marco Pintus nesugebėjo pergudrauti jį pasitikusio vartininko Martyno Matuzo.

17-ąją minutę „Kruojos" gynybos linija dar kartą grubiai suklydo. Keturių varžovų apsuptyje buvęs Chritophe’as Bellusas sugebėjo prasimesti kamuolį ir atsidurti vienas prieš vartus ir buvo nugriautas. Į aikštės šeimininkų vartus buvo skirtas 11 m. baudinys, kurį realizavo pats legionierius iš Prancūzijos.

28-ąją minutę „Dainava" dar kartą nubaudė pasimetusius varžovus. Pirmojo įvarčio autorius Ch.Bellusas puikiu tolimu perdavimu surado į baudos aikštelę įkirtusį Deividą Kumetą, kuris tiksliu smūgiu galva permetė kamuolį per vartus palikusį M.Matuzą.

Susigrąžinusi iniciatyvą, „Kruoja" kėlinio pabaigoje pabandė surengti varžovų vartų šturmą. Labai aktyviai žaidęs Tomas Birškys galėjo išlyginti rezultatą 39-ąją minutę, bet gražiu smūgiu vienu lietimu po A.Skroblo perdavimo pažeme į vartus nepataikė. Aukšti perdavimai link R.Vėževičiaus ir Ričardo Beniušio pavojaus alytiškių vartams taip pat nesukėlė.

Vartų apgultį aikštės šeimininkai pratęsė po pertraukos ir, sužaidus vos dvi minutes, už galvos griebėsi R.Vėževičius. Saugas stipriu smūgiu nepataikė į vartus po „Dainavos"gynėjų klaidos išmušant kamuolį.

Labai aktyviai žaidę pakruojiškiai tikėjosi net dviejų 11 m. baudinių kai baudos aikštelėje, kovodami su varžovais, krito N.Mačiulis ir R.Vėževičius, bet taisyklių pažeidimų tose situacijose arbitras neįžvelgė.

51-ąją minutę T.Birškys neišnaudojo dėkingiausios progos rezultatui išlyginti. Pakruojiškis atsidūrė vienas prieš tuščius vartus, tačiau kažkodėl sudelsė smūgiuoti ir prie jo suskubęs Marco Bianchis išgelbėjo komandą, išmušdamas kamuolį už galinės linijos.

Įvarčio Pakruojo stadione susirinkę žiūrovai sulaukė 62-ąją minutę. Darius Jankauskas pateisino jį į aikštę metusių „Kruojos" trenerių pasitikėjimą, puikiu baudos smūgiu į viršutinį vartų kampą išlygindamas rezultatą ir nepalikdamas Kornelijui Timofejevui jokių vilčių.

Kėlinio viduryje po keitimo pasirodęs Haruna Garba galėjo aikštėje dominavusius pakruojiškius į priekį, bet jo smūgį sukantis iš kelių metrų sugebėjo atremti puikią reakciją pademonstravęs K.Timofejevas.

Pergalę „Kruojai" atnešė Radanfaho Abu Bakro įvartis 86-ąją minutę. Darsyk įžaidus kampinį, legionierius neatremiamu smūgiu koja „uždarė" Ernesto Pilypo perdavimą pažeme.

Treneris Vladimiras Čeburinas („Kruoja"): „Lengvų rungtynių išvis nebūna. Jos būna geros ir ne visai geros. Greitai pradėję ir pirmosiomis minutėmis įmušę, patikėjome, kad viskas taip tęsis ir toliau, bet trys klaidos, kurias patys padarėme, baigėsi dviem įvarčiais. Gerai, kad sugebėjome atsitiesti. Antrajame kėlinyje aikštėje visiškai dominavome, vertėme varžovus klysti, kūrėme momentus. Visų momentų nerealizuosi, bet gerai tai, kas gerai baigėsi. Matėme, kad jų komanda - nauja, visi nori įrodyti, nori žaisti ir žaisti gerą futbolą. Kol kas jiems dar ne viskas gaunasi, bet ateityje jie taškus rinks."

Radanfahas Abu Bakras („Kruoja"): „Įvartis buvo svarbus, jo laukiau ilgai. Kurį laiką mane kankino trauma, bet aš esu laimingas pagaliau įmušęs. Nežinau kas nutiko po mūsų įvarčio. Galbūt neįvertinome varžovo. Jie turi keletą naujų žaidėjų, žaidė gerai, labai kompaktiškai. Tai mus  išvedė iš vėžių ir praleidome lengvus įvarčius. Bet nepasidavėme, žaidėme kaip komanda. Sveikinu vaikinus su pergale."

Treneris Marco Ragini („Dainava"): „Esu nusivylęs, nes, manau, žaidėme geraim ypač pirmą kėlinį. Žinojau, kad „Kruoja" po pertraukos mus spaus, nes tai yra labai gera komanda. Visus tris įvarčius praleidome po standartinių padėčių. Todėl norėčiau, kad mano komanda būtų labiau susikoncentravusi, nes praleisti tris tokius įvarčius - kažkas yra negerai. Ruošiames kitai dvikovai, norime laimėti, nes įmanoma laimėti visas rungtynes. Laukiu, kol prie komandos prisijungs aštuoni nauji žaidėjai. Kitose rungtynėse viskas pasikeis."

Deividas Kumeta („Dainava"): „Pradžioje patikėjome jų pergale, dėl to taip ir gavosi. Labai susmukome antrojo kėlinio pabaigoje. Sėkmė nusisuko. Jautėsi antrajame, kad kojos nebėga, bet tikiuosi, kad jiems nebuvo lengva laimėti. Komandoje pakilo treniruočių lygis, tikrai jaučiasi, kad yra geriau. Įvarčio momente svarbiausias buvo perdavimas. Aš irgi pataikiau, bet perdavimas - svarbiausias. Kitose rugntynėse stengsimės pasiekti pergalę."