32 turas / Spa 17 , Gargždai
32 turas / Spa 18 , Kėdainiai
25 turas / Spa 20 , Kaunas
23 turas / Spa 24 , Alytus
20 turas / Spa 27 , Kaunas
20 turas / Spa 27 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 29 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 13:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 15:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 29 turas / Lap 03 18:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 34 turas / Lap 05 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 34 turas / Lap 06 13:00 , Telšiai

„Kruoja“ pristabdė link titulo žygiuojantį „Žalgirį“ (komentarai)

„Kruoja“ pristabdė link titulo žygiuojantį „Žalgirį“ (komentarai)
foto: Valdas Knyzelis/lff.lt

Dukart pirmavęs ir gausybės progų neišnaudojęs Vilniaus „Žalgiris“ nesugebėjo pasiekti pergalės „SMScredit.lt A lygos“ 33-ojo turo rungtynėse prieš Pakruojo „Kruoją“, sužaisdamas lygiosiomis 2:2 (2:1). Iškovotas taškas turnyro lentelėje žalgiriečiams gali būti auksinis, jei Panevėžio „Ekranas“ šiandien išvykoje įveiks Klaipėdos „Atlantą“.

Įvarčiui įmušti aikštės šeimininkams prireikė vos 33 sekundžių. Pirmosios atakos metu Serge Nyuiadzis prasiveržė dešiniu kraštu ir idealiai perdavė kamuolį visiškai laisvam Mantui Kukliui, kuris savo šanso nepraleido, galingu smūgiu pasiųsdamas kamuolį po skersiniu.

8-ąją minutę po Deivydo Lunskio klaidos vienas prieš Martyną Matuzą iššoko Kamilis Bilinskis, tačiau rezultatyviausias „Žalgirio“ futbolininkas smūgiu iš aštraus kampo vartininko įveikti nesugebėjo.

„Žalgirio“ atakų banga tęsėsi. M.Kuklys turėjo dar vieną puikią progą įmušti antrąjį įvartį, tačiau šįkart smūgiavo virš vartų po dar vieno S.Nyuiadzio, perėmusio kamuolį gynėjo prie baudos aikštelės prieigų, perdavimo.

15-ąją minutę dar kartą „Kruoją“ išgelbėjo M.Matuzas. Vartininkui teko kristi po į baudos aikštelę įsiveržusio Pavelo Komolovo kojomis, nutraukiant labai pavojingą reidą. Po dviejų minučių daug klaidų dariusią svečių gynybą privalėjo nubausti S.Nyuiadzis, tačiau, sulaukęs perdavimo iš gilumos, saugas smūgiavo į vartininką.

Pirmąją savo ataką pakruojiškiai sukūrė tik 23-ąją minutę ir iškart griebėsi už galvų. Po Aliaksandro Tiškevičiaus baudos smūgio Armantas Vitkauskas neišlaikė kamuolio rankose, jis nukrito laisvam Ričardui Beniušiui. Puolėjas pabandė tiksliai nukreipti kamuolį į tolimą vartų kampą, bet smūgiavo netaikliai.

Po trijų minučių rezultatas kiek netikėtai tapo lygus. Nerijus Astrauskas sulaukė perdavimo baudos aikštelės dešinėje pusėje ir neatremiamu smūgiu nestabdydamas kamuolio pasiuntė jį į vartų tinklą.

Įmušę įvartį, svečiai išlygino žaidimą, todėl 35-ąją minutę Vaidotas Šilėnas atliko perdavimą į baudos aikštelę, kurioje nesėkmingai sužaidęs D.Lunskis vos nenukreipė kamuolio į savo vartus. Dar kartą puikiai sužaidė M.Matuzas, pademonstravęs puikią reakciją.

Prieš pat pertrauką „Žalgiris“ dar kartą išsiveržė į priekį. S.Nyuiadzis pastebėjo į baudos aikštelę įkertantį P.Komovolą, kuris gražiai permetė kamuolį į kairįjį kraštą Ramūnui Radavičiui. Saugas labai technišku ir gražiu smūgiu šokinėjantį kamuolį pasiuntė į tolimą viršutinį vartų kampą.

Dvigubą keitimą pertraukos metu atlikusią „Kruoją“ 50-ąją minutę dar kartą išgelbėjo M.Matuzas. K.Bilinskis perėmė kamuolį iš vaikiškai suklydusio Andriaus Arlausko ir smūgiavo į tolimą kampą, bet vartininkas pirštų galais sugebėjo nukreipti kamuolį į kampinį.

Po penkių minučių aikštėje pasirodęs Rytis Leliūga iš karto galėjo pasižymėti. Perdavimu iš gilumos vienas prieš vartus išvestas saugas pamatė, kad M.Matuzas toli paliko vartus, bet nesugebėjo perkelti kamuolio per vartininką.

Neišnaudoję savo susikurtų progų, žalgiriečiai vėl buvo nubausti. Aliaksandras Tiškevičius 61-ąją minutę sulaukė perdavimo ties baudos aikštelės prieigomis, suklaidino Andrių Skerlą ir tolimu tiksliu smūgiu iš po gynėjų kojų išlygino rezultatą.

Žaidimui išsilyginus, pavojingą progą vilniečiai surengė tik 77-ąją minutę, kai kontratakos smaigalyje atsidūręs S.Nyuiadzis labai apmaudžiai nepataikė į vartus po R.Leliūgos perdavimo, kurį „uždaryti“ galėjo dar du aikštės šeimininkų futbolininkai.

Per likusį laiką „Kruojos“ gynyba žaidė patikimai ir nedarydama jokių klaidų, todėl lemiamas sostinės komandos šturmas bei S.Nyuiadzio bei Algio Janakausko smūgiai sėkmės neatnešė.

Treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Gan kovingos rungtynės. Po pirmųjų 15 minučių neatrodė, kad bus toks rezultatas. Pasinaudojome tuo, ką turėjome, kai „Žalgiris“ turėtų momentų neišnaudojo. Gal tai dėka mūsų gynybos, gal ir lietus įnešė savo - kamuolys tapo slidus, prasidėjo klaidos. Bet nieko nepadarysi, visiems sąlygos vienodos. Praeitose rungtynėse šiek tiek pritrūko, vyrai galbūt ir supykę buvo dėl tų intrigų. Visi stengėsi, kovojo, norėčiau jiems už tai padėkoti. Smagu. Šiandien ryte antraštės rašė, kad „Žalgiris“ švęs kaip čempionai, bet dar teks palaukti. Tos intrigos, skanduotės - vyrai tik dar labiau užsivedė. Tikiu, kad namuose savo aikštėje duosime kovą. Ne kasdien žaidžiame rungtynes su tokio meistriškumo komandomis, tai galbūt palengva pripratome. Neveltui jas vadina trileriu - pažiūrėsime, kuo tas trileris baigsis. Sunku komandą nuteikinėti, kai viskas aišku, kad mes nei pakilsim, nei nusileisi, todėl vyrams - tik ačiū, kad jie parodo valią.“

Robertas Vėževičius („Kruoja“): „Rungtynės mums pavyko, turbūt sugadinome „Žalgiriui“ šventę. Gan neblogo lygio mačas, išnaudojome beveik visas progas, kurias turėjome. Taškas mus tenkina. Buvo varginanti kelionė, ryte kėlėmės, važiavom, todėl pačioje pradžioje nebuvome susikoncentravę: turėjome kamuolį, praradome, įvartis. Gavome šaltą dušą, atsitiesėme, viskas gerai. Galima sakyti, kad „Žalgiris“ - be penkių minučių čempionai, todėl kiekviena komanda nori jiems įkąsti ir parodyti, kad nėra už juos silnesni.“

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Žinoma, nesu patenkintas rungtynėmis. Pasiteisino sena futbolo tiesa, kad, kai neišnaudoji akivaizdžių progų, ypač sezono pabaigoje, varžovai, turėdami dvi ar tris progas, jas išnaudoja. Antrajame kėlinyje stengėmės įmušti lemiamą įvartį, bet, einant laikui, nervinė įtampa vis augo, žaidėjai ėmė elgtis neteisingai, praradinėjo kamuolį, todėl įvarčio neįmušėme. Esu nusivylęs, nes turėjome puikią progą iškovoti tris taškus, bet turime tik vieną. Tačiau toks yra futbolas. Mūsų laukia dar trys rungtynės, todėl yra privalome būti dar labiau susikoncentravę, ypač atakų užbaigimui. Stengiamės išnaudoti visą turimą sudėtį, todėl po taurės atlikau keletą keitimų. M.Kuklys patyrė nedidelę traumą, todėl nusprendėme jį pakeisti iškart po pertraukos, nes turime galvoti apie kitas rungtynes. Toks buvo mano sprendimas, analizuosime per artimiausias dienas rezultatus. Aišku, tikėjomės laimėti ir be Manto, kuris buvo mūsų įžaidėjas ir įvarčio autorius.“

Andrius Skerla („Žalgiris“): „Žinojome, kad su „Kruoja“ žaisti bus sunku ir jie neatvažiuos šiaip pasivaikščioti. Tai jau parodė pirmos taurės rungtynės. Dėl šių rungtynių galime kaltinti tik patys save. Žaidėjams reikia truputį daugiau atsakingumo. Tokiuose momentuose, kai išeini vienas prieš vieną, o tavo draugas bėga šalia, gali atiduoti kamuolį. Viską galėjome išspręsti jau per pirmas 15 minučių. Būtų 3:0, būtų kitas žaidimas. Galime kaltinti tik save ir toliau kovoti, toliau ieškoti, kaip laimėti kitas rungtynes. Taip futbole atsitinka, kai tau suteikiamos galimybės, o tu jų neišnaudoji, atsitinka atvirkštinis variantas - gauni įvartį. Taip ir atsitiko, jie įmušė puikų įvartį. Abu įvarčius jie įmušė tikrai gerus. Pirmasis buvo tarsi šaltas dušas, nes iki to jie kažko pavojingo neturėjo. O įvartis buvo tikrai neįtikėtinas, tai visąlaik išmuša iš vėžių. Antrojo įvarčio metu varžovas per lengvai išėjo iš krašto, aš jį pasitikinėjau. Jis tuo metu mušė ir pataikė labai gerai. Aišku, galėjau sutrukdyti, bet nesigavo.“