27 turas / Rug 19 , Vilnius
30 turas / Rug 24 , Panevėžys
30 turas / Rug 25 , Kaunas
30 turas / Rug 25 , Vilnius
30 turas / Rug 26 , Kaunas
30 turas / Rug 26 , Marijampolė
Tiesiogiai 31 turas / Spa 01 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 31 turas / Spa 02 13:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 31 turas / Spa 02 15:00 , Alytus
Tiesiogiai 31 turas / Spa 03 13:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 31 turas / Spa 03 15:00 , Gargždai
Tiesiogiai 23 turas / Spa 14 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 32 turas / Spa 15 18:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 32 turas / Spa 16 13:00 , Telšiai

"Kruoja" nebepavys "Sūduvos" (komentarai)

"Kruoja" nebepavys "Sūduvos" (komentarai)
Karolis Skinkys

Pakruojo "Kruojos" futbolininkai į Marijampolės "Sūduvos" vartus įmušė pirmi, bet persvaros neišlaikė, namuose pralaimėjo 2:4 ir "SMScredit.lt A lygoje" marijampoliečių nebepavys bei aukščiau penktosios vietos nebepakils. Prie "Sūduvos" pergalės rezultatyviausias šalies čempionato žaidėjas Nerijus Valskis prisidėjo trimis įvarčiais ir savo asmeninę sąskaitą padidino iki 27 tikslių smūgių.

Pirmosios rungtynių minutės prabėgo kamuoliui esant tarp baudos aikštelių. Tik 8-ąją min. "Sūduva" uždirbo pirmąjį kampinį, bet jokios naudos iš to sau neišspaudė.

Nors marijampoliečiai kontroliavo teritoriją, pirmieji kamuolį iš savų vartų tinklo ėmė būtent jie. 16-ąją min. Yamadou Keita iš po Tomo Snapkausko kojos pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, o Nerijus Mačiulis nestabdydamas jo negailestingai iššovė į apatinį vartų kampą iš 11 metrų.

Šis įvartis tarsi pažadino "Sūduvą" ir žudikiškus N.Valskio instinktus. 20-ąją min. rezultatyviausias "SMScredit.lt A lygos" snaiperis ne tik krūtine numetė kamuolį į baudos aikštelę Tomo Radzinevičiui, bet ir spėjo atsidengti atsakomajam perdavimui bei iš penkių metrų nukreipė kamuolį į vartus.

Išvesti "Sūduvą" į priekį N.Valskis galėjo 29-ąją min., bet gavęs Audriaus Broko perdavimą iš arti paleido kamuolį į "Kruojos" vartininko Mario Eltermanio rankas. Vis dėlto dar po septynių minučių saugo dublis buvo užfiksuotas - N.Valskis galva įmušė po Povilo Kiselevskio perdavimo iš kairiojo krašto.

38-ąją min. N.Valskis dar kartą pavojingai įsiveržė į baudos aikštelę, bet kluptelėjo ir tiksliai atiduoti kamuolio į varžovų vartų prieigas nesugebėjo. Trečią įvartį "Sūduva" supakavo "Kruojai", kaip įprasta sakyti, "į rūbinę". T.Radzinevičius gavo T.Snapkausko perdavimą iš aikštės gilumos, ties baudos aikštelės linija suklaidino varžovų gynėją ir technišku smūgiu užsuko kamuolį į tolimąjį vartų kampą. Po keliolikos sekundžių teisėjo švilpukas paskelbė kėlinio pabaigą.

Antrąją rungtynių pusę aktyviau pradėjo du keitimus tuoj po pertraukos atlikusi "Kruoja", metodiškai apšaudžiusi Džiugo Bartkaus vartus iš toli. Atakuoti bandė N.Mačiulis, antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs Aliaksandras Tiškevičius.

61-ąją min. Pakruojo komanda surengė pavojingą išpuolį, bet stiprų A.Tiškevičiaus smūgį atrėmė D.Bartkus, o Y.Keita antruoju bandymu paleido kamuolį virš vartų. Po keturių minučių Y.Keita galėjo džiaugtis dar vienu savo efektyviu veiksmu. Aktyviai žaidęs "Kruojos" legionierius prasiveržė kraštu, o jo perdavimą įvarčiu pavertė Robertas Vėževičius - 2:3.

Pavojaus nuojauta tarsi pažadino "Sūduvą". 67-ąją min. M.Eltermaniui teko gelbėti "Kruoją" po pavojingo Valentino Baranovskio smūgio - vartininkas kamuolį į kampinį nukreipė kojomis. Dar po dviejų minučių M.Eltermaniui teko reaguoti į Petaro Bašičiaus smūgį, o antruoju šansu nepasinaudojo V.Baranovskis, šovęs virš vartų.

79-ąją min. permesti kamuolio per vartininką nesugebėjo T.Radzinevičius, bet įvartis brendo. N.Valskis jį įmušė 80-ąją min., kai T.Radzinevičius krūtine numetė kamuolį po N.Valskio kojomis, o šis iš baudos aikštelės vidurio smeigė į viršutinį vartų kampą. Vėliau "Sūduva" tvirtai laikė žaidimo gijas savo rankose ir iškovojo pergalę.

Treneris Darius Gvildys ("Sūduva"): "Tokios rungtynės duoda peno pamąstymui, nes kai kurių žaidėjų žaidimas antrą kėlinį verčia pamąstyti. Tebūnie čia jų požiūris, bet nustebino. Gynybos linija: ne tiek buvo momentų, kai "Kruoja" kūrė, kiek mes padėjome labai su prašokimais. Tai kompensavo žaidimas saugų linijoje ir puolime. Tik tiek, kad daugiau įmušėme, bet taip klysti - be komentarų. Buvo šansas kai kuriems žaidėjams duotas, reikia už to šanso kabintis. Pagal tai, ką matėme aikštėje, bus sunku. Su tokiu žaidimu galima visą sezoną prasėdėti ant suolo. Šiai dienai rezultatą lėmė N.Valskio ir T.Radzinevičiaus meistriškumas. Tikėjausi sunkios kovos. Rezultatas 3:1 kaip ir buvo, bet kai kurie vaikinai nuleido rankas, atsipalaidavo. "

Nerijus Valskis ("Sūduva"): "Pradžioje praleidome greitą įvartį, bet po jo labiau susikaupėme, atsitiesėme. Gerai, kad tie įvarčiai irgi greitai sukrito. Svarbiausia, kad viskas neblogai baigėsi. Išėjome tokie atsipalaidavę, sunki aikštė buvo. Aišku, vienodos sąlygos ir jiems, ir mums, bet sezono pabaigoje visur jos tokios. "Kruoja" galbūt labiau ruošėsi rungtynėms su "Žalgiriu", todėl šiek tiek pasisaugojo, nenorėjo traumų gauti. Įmušti hetriką iš tikrųjų malonu. Kiek pamenu, tai antras hetrikas šiame sezone. Bandau tapti rezultatyviausiu žaidėju ir link to einu. Žaidimas rinktinėje pridėjo pasitikėjimo. Treneris pasitikėjo, davė žaisti, tai tikrai pridėjo motyvacijos. Bandau treniruotis dar stipriau ir siekti to vaikystės tikslo - žaisti rinktinės pagrinde ir būti jos pagrindiniu žaidėju."

Treneris Aidas Dambrausksa ("Kruoja"): "Vangios rungtynės. Mes pirmi įmušėme įvartį ir nebuvo jokio pavojaus, bet pasipylė klaidos gynyboje ir rezultatas tapo 2:1. Antrame kėlinyje įmušėme, atrodė, kad atgijo viltis. Buvo, mano nuomone, šimtaprocentinis 11 metrų baudinys, bet teisėjas jo kažkodėl neskyrė. Metėmės į ataką, rezultatas 3:2, bandėme išlyginti ir praleidome dar vieną. Padarėme tris keitimus, bet jie nepagyvino žaidimo. Darant tokias klaidas prieš "Sūduvą", negali tikėtis pergalės. Per aptarimą akcentavome, kad prižiūrėti N.Valskį, be vienas dalykas rūbinėje, kitas - aikštėje. Y.Keita žaidė gan neblogai, jei dar pridėtų daugiau gynybinių funkcijų, tada jo žaidimas dar labiau tenkintų."

Giedrius Slavickas ("Kruoja"): "Kova vyko, bet mintys yra į trečiadienio rungtynes. Vis tiek tos mano, D.Strockio, R.Beniušio kortelės buvo, todėl galbūt žaidėme su pasisaugojimu ir gavosi tokios vaikiškos klaidos. Antrajame kėlinyje pabandėme paspausti, pavyko sušvelninti rezultatą, dar norėjome, bet yra kaip yra. Toks futbolas. Atrodo, išėjome susikoncentravę, N.Mačiulis pelnė įvartį, viskas gerai, bet kažkaip sustojome. Rungtynės yra žaidžiamos 90 minučių, ne 15-a. Man visos rungtynės yra svarbios, tačiau, aišku, norisi "Sūduvai" įkąsti, kol kas paskutiniu metu tai nepavyksta. Kiekvienose rungtynėse eini kovoti, bet šiuo metu mums svarbesnės yra taurės varžybos, nes lygoje jau vis tiek - penkti. Teoriškai, jei būtume laimėję, ketvirti galėjome būti, bet laukia dvi čempionato rungtynės su "Žalgiriu", tai patys suprantate. Svarbiausios šiame sezone - taurės rungtynės. Toks varžovas papuolė, teks kovoti."