+
1 turas / Kov 05 18:00 , Marijampolė
1 turas / Kov 06 13:00 , Telšiai
1 turas / Kov 06 15:00 , Marijampolė
1 turas / Kov 07 15:00 , Marijampolė
2 turas / Kov 12 18:00 , Vilnius
2 turas / Kov 13 13:00 , Kaunas
2 turas / Kov 13 15:00 , Vilnius
2 turas / Kov 14 13:00 , Kaunas

"Kruoja" - "Atlantas" 1:2: futbolo šou tęsiasi (komentarai)

"Kruoja" - "Atlantas" 1:2: futbolo šou tęsiasi (komentarai)
foto: atlantas.lt

Du Mariaus Papšio įvarčiai Klaipėdos "Atlantui" leido iškrapštyti pergalę Pakruojyje. 2:1 įveikę "Kruoją", uostamiesčio futbolininkai išsaugo galimybę sensacingai išplėšti "SMScredit.lt A lygos" auksą. Jei paskutiniajame čempionato ture "Atlantas" laimės prieš Gargždų "Bangą", o lyderis Vilniaus "Žalgiris" pralaimės Marijampolės "Sūduvai", šalies čempionas paaiškės papildomose sostinės ir Klaipėdos komandų rungtynėse.

Klampokoje Pakruojo miesto stadiono aikštėje iš karto paaiškėjo, ko galima tikėtis. "Atlantas" valdė teritoriją, "Kruoja" bandė atsakyti pavojingomis kontratakomis.

Pirmąją progą sukūrė namuose žaidusi komanda - po Nerijaus Mačiulio išpuolio "Atlantą" išgelbėjo vartininkas Mantas Galdikas. Klaipėdiečiams savo galimybių teko laukti dvi dešimtis minučių. Tik tada Andrius Bartkus iš toli iššovė virš vartų.

26-ąją min. uostamiesčio komanda sukūrė itin pavojingą situaciją, bet "Kruojos" gynėjas iškrapštė kamuolį iš po Donato Kazlausko, atsidūrusio akis į akį su vartininku, kojų ir nukreipė jį į kampinį.

"Atlanto" spaudimas stiprėjo. 32-ąją min. klaipėdiečiai kėlė du kampinius iš eilės, bet didesnės grėsmės varžovų vartams nesukėlė, dar po penkių minučių žaibiškos atakos smaigalyje atsidūrusiam Gediminui Krušai užfiksuota nuošalė. 42-ąją min. kamuolį iš toli labai pavojingai paleido, bet į vartus nepataikė D.Kazlauskas. "Kruoja" apsigynė, kėlinys baigėsi be įvarčių.

Antroji rungtynių pusė "Atlantui" prasidėjo sėkmingai. 54-ąją min. D.Kazlauskas perdavė kamuolį į baudos aikštelę, o M.Papšys jį nukreipį į vartus.

Klaipėdiečiai džiaugėsi neilgai. Jau po keturių minučių užsitęsusi "Kruojos" ataka baigėsi tuo, kad kamuolys atšoko po Aliaksandro Tiškevičiaus kojomis, o šis rezultatyviai iššovė iš 15 metrų.

Atsakomasis įvartis "Atlanto" futbolininkus sutrikdė. Per kelias kitas rungtynių minutes į klaipėdiečių baudos aikštelę pavojingai veržėsi Ričardas Beniušis, po perdavimo į vidurį 11 metrų baudinio už varžovo žaidimą ranka prašė N.Mačiulis.

Bet vėliau uostamiesčio komanda išlygino savo žaidimo ritmą ir vėl perėmė iniciatyvą. 73-iąją min. Evaldas Razulis griuvo varžovų baudos aikštelėje ir buvo nubaustas geltona kortele už vaidybą. Dar po šešių minučių klaipėdiečių snaiperis vėl atsidūrė ant žolės varžovų vartų prieigose, bet šįsyk buvo skirtas 11 metrų baudinys. M.Matuzas atrėmė M.Papšio smūgį, bet antruoju šansu klaipėdietis pasinaudojo, pasiųsdamas kamuolį į tuščių vartų tinklą.

Netrukus paaiškėjo, kad šis epizodas buvo lemtingas. "Atlantas" išsaugojo pergalę ir auksinę viltį.

Treneris Konstantinas Sarsanija ("Atlantas"): ""Kruoja" - gera komanda, kuri čia atėmė taškų iš daugelio komandų: ir iš "Žalgirio", ir prieš mus laimėjo antrajame ture, dukart laimėjo prieš "Ekraną". Todėl mums tai buvo labai sunkios rungtynės. Svarbiausia, kad mes - komanda. Vaikinai parodė charakterį. Išliekame titulo lenktynėse iki paskutinių rungtynių. Jei "Žalgiris" negali išnaudoti savo šanso, pasistengsime jį atimti. Tai - futbolas, tai - gyvenimas, todėl esu dėkingas vaikinams už charakterio parodymą. Jie dabar džiaugiasi. Ruošimės paskutinėms rungtynėms prieš "Bangą", ten irgi bus sunku, ir tikėsimės, kad "Sūduva" sugebės nugalėti "Žalgirį". Mums rungtynės buvo svarbesnės nei "Kruojai", bet, pasakysiu, kad jie buvo labai motyvuoti ir tai matėsi. Galvoju, kad jiems buvo pažadėtos geros premijos už šią dvikovą, todėl tuo ši pergalė mums yra svarbesnė."

Donatas Kazlauskas ("Atlantas"): "Važiavome kovoti tik dėl pergalės. Kitų kelių kaip ir nėra. Žiauriai buvo sunku. Turbūt pačios sunkiausios rungtynės sezone. Viskas gerai, kas gerai baigėsi. Su "Kruoja" visąlaik yra sunku, prisidėjo ir aikštė, bet šiaip ne taip laimėjome. Man gerai ir rezultatyvus perdavimas, be nieko neišėjau. M.Papšio tuo momentu nemačiau, atlikau perdavimą ir tiek. Krašto saugui taip daryti reikia. Visi tikimės, kad bus papildomos rungtynės. Mes darysime viską, turime laimėti, o daugiau ne nuo mūsų priklauso. "Sūduva", tikėkimės pasistengs. Jei nesitikėsi, nieko nebus."

Treneris Aidas Dambrauskas ("Kruoja"): "Kovingos rungtynės. Momentų daug nebuvo, pasinaudojome tuo, ką turėjome. Atrodė, lygi kova, bet buvo 11 m. baudinys. Galvoju, niekuo jiems nenusileidome, bet rezultatas yra toks, koks yra. Norėjome įkąsti. Kodėl negalime su "Atlantu" sužaisti, jei sugebame su "Žalgiriu"? Nieko nepadarysi. "Atlantas" nenustebino, tokios kovos ir tikėjomės. Aikštės kokybė šiuo metu tokia, kad daug neprikombinuosi - ilgas perdavimas į priekį ir kovoji. Taip pat žaidė ir "Atlantas"."