32 turas / Lap 22 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Kaunas
33 turas / Lap 27 , Marijampolė
33 turas / Lap 27 , Panevėžys
33 turas / Lap 27 , Klaipėda

Kovoje dėl medalių – „Atlanto“ pergalė „šešių taškų“ rungtynėse (komentarai)

Kovoje dėl medalių – „Atlanto“ pergalė „šešių taškų“ rungtynėse (komentarai)
foto: atlantas.lt

Klaipėdos „Atlantas“ pratęsė puikų sprintą „SMScredit.lt A lygos“ čempionato finišo tiesiojoje. Penktąją pergalę per šešerias rungtynes iškovojusi uostamiesčio komanda vienose svarbiausių sezono rungtynių savo aikštėje įveikė vieną iš pagrindinių konkurenčių kovoje dėl medalių „Trakų“ ekipą rezultatu 1:0 (0:0) ir pasivijo ją turnyro lentelėje. Didžiąją sezono dalį antroje vietoje buvusių Senosios sostinės riterių duobė gilėja – komanda pralaimėjo jau ketvirtąjį mačą iš eilės.

Pirmajame kėlinyje futbolo gerbėjai daug pavojingų momentų neišvydo. Nei viena komanda nesugebėjo užsitikrinti persvaros aikštės viduryje, todėl savo atakas rengė kraštais, tačiau padavimus link vartų patikimai nutraukdavo klaidų nedarę gynėjai. Šlapia ir sunki aikštė neleido futbolininkams demonstruoti jiems įprasto žaidimo,

9-ąją minutę po Gerardo Žukausko ir Jurijaus Mamajevo dvikovos kamuolys atiteko Ronaldui Solominui. Įsiveržęs į baudos aikštelę, trakiškis nusprendė ataką užbaigti pats, bet smūgiu iš aštraus kampo į vartus nepataikė.

„Atlantas“ didžiąją dalį savo atakų rengė kairiu flangu, kur aktyviai žaidė Donatas Kazlauskas, tačiau neretai jį prižiūrėjo du ar net trys varžovai, todėl bandymai prasiveržti ar perduoti kamuolį link vartų, nebuvo sėkmingi.

Pirmasis smūgis į vartų plotą rungtynėse buvo atliktas tik 32-ąją minute, kai Ovidijui Verbickui paridenus kamuolį, tolimu šūviu pažeme savo laimę pabandė klaipėdiškis Lukas Baranauskas, bet didelių problemų Tadui Kauneckui nesukėlė.

„Trakai“ atsakė pavojingu išpuoliu po poros minučių. Dešiniu kraštu pro du varžovus pranėręs R.Solominas aukštu perdavimu baudos aikštelėje surado Tadą Labuką, tačiau šis efektingai, nerdamas į priekį, smūgiu galva į vartus nepataikė.

Kėlinio pabaigoje rungtynių arbitras neišgirdo svečių prašymo skirti 11 m. baudinio už žaidimą ranka baudos aikštelėje po to, kai link vartų pasiųstas kamuolys atsitrenkė į Rolandą Baravyką.

Po pertraukos „Trakams“ pavyko surengti porą pavojingų išpuolių. Iš pradžių po Andriaus Lipskio perdavimo J.Mamajevas keliu prasimetė kamuolį pro Edviną Gertmoną, bet tai padarė per stipriai ir jo nepavijo, išleisdamas už aikštės ribų. Vėliau po kampinio į vartus smūgiavo be priežiūros paliktas R.Solominas, bet į vartus nepataikė.

„Atlantas“ užsidaryti gynyboje neketino. 54-ąją minutę už galvos griebėsi Edgaras Žarskis. Įkirtusiam link vartų ir visiškai laisvam prieš vartininką atsidūrusiam gynėjui po perdavimo iš kairės pritrūko puolėjo įgūdžių ir apmaudžiai nepavyko pataikyti į kamuolį.

Po penkių minučių klaipėdiečiai įsiveržė į priekį. Krašte sėkmingai sužaidus Markui Benetai ir L.Baranauskui, kamuolio sulaukęs O.Verbickas prasiveržė iki galinės linijos ir aštriu perdavimu surado D.Kazlauską, kurio smūgio atremti T.Kauneckas neturėjo jokių šansų.

Kėlinio viduryje „Trakų“ vartininkui teko palikti baudos aikštelę ir pražanga sustabdyti O.Verbicką po žaibiško aikštės šeimininkų išpuolio. Rungtynių teisėjas tokį vartininko poelgį įvertino geltona kortele.

Praleidę įvartį, svečiai padidino varžovų spaudimą, tačiau surengti lemiamo vartų šturmo nesisekė, E.Gertmonui darbo nesuteikė patikimai žaidę gynėjai bei į vartus nepataikę trakiškiai. Rungtynių pabaigoje arbitras neišgirdo Lino Klimavičiaus ir Luko Kochanausko prašymų dusyk skirti 11 m. baudinį.

„Trakų“ komandos nusivylimą vainikavo jau per kompensuotą laiką raudona kortele už smūgį varžovui galva „apdovanotas“ Dzmitrijus Koubas.

Treneris Edgaras Jankauskas („Trakai“): „Šiandien, matyt, buvo tokio rungtynės. Priežastys būtų tokios pačios, kaip praeitose - savo susikurtų momentų nerealizacija. Šiandien mes irgi turėjome keletą tikrai gerų momentų. Rungtynėse su šalia turnyro lentelėje esančia komanda niekada nebūna daug momentų, nes būna daug kovos aikštės viduryje, labai sunku prieiti prie varžovų vartų. Šiandien buvo labai lygi kova, galbūt antrajame kėlinyje labiau dominavome, tačiau mes neįmušėme įvarčio. Turėjome puikią progą pasiekti įvartį, bet, deja, jos neišnaudojus, po pusantros minutės praleidome įvartį į savo vartus, kur suklydome besiginant. Kai nerealizuoji savo progų ir prarandi budurumą gynyboje, galimas dalykas, kad tave kita komanda nubaudžia. „Atlantas“ pasiekė kovinį, darbinį įvartį, o mes nesugebėjome įmušti savo momentų, nors tokio lygio rungtynėms jų turėjo užtekti.“

Vytautas Lukša („Trakai“): „Pritrūko įvarčio. Jie įmušė, mes - neįmušėme. Tuo viskas pasakyta. Buvo daug kovos. Tai yra galas čempionato, visi nori laimėti, nenori prarasti taškų. Kažkam neišlaiko nervai, būnai raudonų kortelių. Liko trys rungtynės, viskas prieš akis. Su treneriu pakalabėjome apie rungtynes, kad buvo gerai, kad buvo blogai.“

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Vaikinai - šaunuoliai. Mums šiandien buvo labai sunkios, nervingos rungtynės. Jei nebūtume laimėję, šansų medaliams liktų ne daug, todėl turėjome ne tai kad nepralaimėti, bet laimėti. Planavome antrajame kėlinyje keitimais sustiprinti žaidimą, bet laukiau, laukiau ir vaikinai įmušė be pastiprinimo. Po to stiprinti puolimą buvo sunku, nes reikėjo gintis. Norėjau išleisti E.Razulį, bet jis kažką pajautė raumenyje per apšilimą. Abejoms komandoms šiandien reikėjo rezultato, todėl sirgaliaus, kuriam rungtynės nepatiko, paklausiau, kas būtų, jei būtumę žaidę gražiai, bet nelaimėję ir netekę šansų kovoti dėl medalių. Todėl būna tokių dienų, kai tenka siekti rezultato. Grožis bus, ateikite į kitas rungtynes ir pamatysite gražesnį žaidimą. Čempionato pabaigoje - svarbiausia taškai. Šiandien pralaimėjo tas, kas kartą suklydo.“

Donatas Kazlauskas („Atlantas“): „Laimėjome, po pergalės geros nuotaikos. Būtinai reikėjo laimėti, nėra kur trauktis. Kaip ir visą šį ratą, komanda išėjo visa susikaupusi. Jei būtime taip visą sezoną žaidę, būtų geresnė situacija buvusi. Gerai, kad lemiamu momentu susikaupėme, laimime. Tikiuosi, taip ir išlaikysime iki pat galo. Geras jausmas įmušti įvartį, bet čia ne vien mano nuopelnas - gerą perdavimą gavau, beliko užbaigti į tuščius vartus. Visa komanda sunkiai dirbo visas rungynes, tik man pasisekė įmušti. Dar liko trys rungtynės, tikiuosi, dėl antros vietos pakovosime. Dar neaišku, kaip bus, laukia dvi sunkios išvykos į Panevėžį ir Šiaulius.“