14 turas / Rug 08 , Panevėžys
15 turas / Rug 12 , Marijampolė
15 turas / Rug 14 , Vilnius
15 turas / Rug 16 , Gargždai
16 turas / Rug 20 , Panevėžys
16 turas / Rug 20 , Vilnius
17 turas / Rug 27 15:00 , Gargždai
17 turas / Rug 27 17:00 , Vilnius
17 turas / Rug 27 19:00 , Marijampolė
18 turas / Spa 02 19:00 , Vilnius
18 turas / Spa 03 15:00 , Kaunas
18 turas / Spa 03 17:00 , Panevėžys
16 turas / Spa 10 17:00 , Gargždai
19 turas / Spa 20 18:00 , Gargždai

Klubai jau rikiuoja gretas naujam sezonui

Klubai jau rikiuoja gretas naujam sezonui
Evaldas Černiauskas

"SMScredit.lt A lygos" klubai po žiemos atostogų grįžta į treniruotes, o kai kurie jau pradėjo braižyti būsimo sezono komandų kontūrus. Pirmieji šios veiklos ėmėsi tie, kurie 2014-aisiais kels sau ambicingus tikslus - Vilniaus "Žalgiris", Klaipėdos "Atlantas", Marijampolės "Sūduva".

Auksą pernai iškovojęs "Žalgiris" gruodį daug dėmesio skyrė tam, kad būtų išsaugotas čempionškos sudėties branduolys. Klubas pratęsė sutartis su treneriu Mareku Zubu, vartininkais Armantu Vitkausku ir Aivaru Bražinsku, gynėju komandos kapitonu Algiu Jankausku, saugais Mantu Kukliu ir Pauliumi Janušausku, legionieriumi iš Kroatijos Andro Švrljuga.

"Žalgiris" atsisveikino su japonu Takyua Kanai, lenku Kamiliu Bilinskiu, Povilu Krasnovskiu. T.Kanai ir P.Krasnovskis pernai komandoje atliko tik epizodinius vaidmenis, o į Rumuniją, Bukarešto "Dinamo" persikėlusį rezultatyviausią savo žaidėją K.Bilinskį vilniečiams, matyt, teks pakeisti panašaus lygio naujoku.

"Žalgirio" vadovai neslepia, kad domisi dešimt rungtynių Portugalijos "Primeira" lygoje šį sezoną sužaidusiu Setubalo "Vitoria" puolėju Migueliu Pedro, bet, pasak klubo sporto direktoriaus Mindaugo Nikoličiaus, portugalas - tik vienas iš daugelio futbolininkų, į kuriuos taikomasi. Trisdešimtmetis M.Pedro yra rungtyniavęs ne tik tėvynėje, bet ir Kipro klubuose.

"Atlantas" puolimą jau sustiprino aštuoniolikmečiu Kauno "Spyrio" snaiperiu Roku Krušnausku. Klaipėdiečių trenerio Konstantino Sarsanijos teigimu, geriausias praėjusių metų Kauno apskrities futbolininkas buvo atidžiai stebimas dar pernai, todėl kontraktas su juo pasirašytas be didesnių dvejonių.

Tikėtina, kad į Europos lygą prasimušusiai uostamiesčio komandai reikės ieškoti ir daugiau pastiprinimo. Vienas talentingiausių jaunų "Atlanto" žaidėjų Donatas Kazlauskas išvyko į Londono "Arsenal" peržiūrą. Net jei netiks Anglijos futbolo milžinui, D.Kazlauskas kažin ar liks Klaipėdoje - jis, kaip ir rezultatyviausias "Atlanto" žaidėjas Evaldas Razulis, gali išvykti į Prancūziją.

"Atlantas" taip pat atsisveikina su gynėju Donatu Nakrošiumi, saugais Andriumi Urbšiu ir Ernestu Veliuliu, užsienio klubus domina klaipėdiečių vartininkas Mantas Galdikas, gynėjai Kazimieras Gnedojus ir Andrius Bartkus, saugas Marius Papšys. Jei jie paliks komandą, K.Sarsanija pamainos patyrusiems futbolininkams ketina dairytis Rusijoje.

"Sūduva" prieš Naujuosius metus sukirto rankomis su dviem saugais - pernykščių "Šiaulių" lyderiu Arminu Vaskela, kuris Marijampolėje turėtų pakeisti praėjusio sezono komandos žvaigždę Nerijų Valskį, ir Mindaugu Grigaravičiumi. Šis buvęs Lietuvos jaunimo rinktinės žaidėjas į tėvynę grįžo iš Latvijos "Jelgava".

Šią savaitę prasidėsiančioje "Sūduvos" treniruočių stovykloje iš svarbių praėjusio sezono futbolininkų, be N.Valskio, nepasirodys latvis vartininkas Pavelas Davidovas ir kroatas Petaras Bašičius. Pasak marijampoliečių trenerio Dariaus Gvildžio, komandai dar reikėtų trijų naujokų - vartininko ir žaidėjų, kurie sustiprintų gynybos grandį bei atraminio saugo poziciją.

Sausį Europoje atsidarė futbolininkų turgus. Tai reiškia, kad klubų selekcinė veikla metų pradžioje tik įsibėgės.