+
1 turas / Kov 05 18:00 , Marijampolė
1 turas / Kov 06 13:00 , Telšiai
1 turas / Kov 06 15:00 , Marijampolė
1 turas / Kov 07 15:00 , Marijampolė
2 turas / Kov 12 18:00 , Vilnius
2 turas / Kov 13 13:00 , Kaunas
2 turas / Kov 13 15:00 , Vilnius
2 turas / Kov 14 13:00 , Kaunas

Iki bronzos "Ekranui" liko žingsnis (komentarai)

Iki bronzos "Ekranui" liko žingsnis (komentarai)
foto: Tomas Stasevičius/tst-foto.lt

Panevėžio "Ekranui" bronza - ranka pasiekiama. Paskutiniajame "SMScredit.lt A lygos" ture panevėžiečiams liko įveikti autsaiderį Tauragės "Taurą", ir jie - šalies futbolo čempionato prizininkai. Svarbų žingsnį medalių link "Ekranas" žengė namuose. Panevėžio komanda 3:1 įveikė "Šiaulius". 

Rungtynės prasidėjo be žvalgybos, o kamuolys vartuose atsidūrė jau 5-ąją minutę. Savo sugebėjimus sužaisti šaltakraujiškai ir įmušti techniškai pademonstravo "Ekrano" kapitono raištį šiose rungtynėse ryšėjęs Marko Andjelkovičius.

Per kitas kelias minutes komandos apsikeitė smūgiais iš toli. Marko Tokičiaus bandymą likvidavo kamuolį sugavęs panevėžiečių vartininkas Kornelijus Timofejevas, o M.Andjelkovičius paleido strėlę virš skersinio.

Žaibas iš giedro dangaus trenkė 11-ąją min., kai "Ekrano" sirgaliai pradėjo savo pirotechnikos spektaklį. "Šiaulių" gynėjui Edvardui Pšelenskiui iš aikštės krašto pabandžius pakelti kamuolį virš vartininko aikštelės, šis išniro prieš K.Timofejevą iš aistruolių paleistų dūmų debesų, atsimušė į vartų konstrukciją ir nusileido tinkle.

Galimybę vėl išsiveržti į priekį panevėžiečiai turėjo 13-ąją min., kai su kamuoliu vienas prieš vartus atsidūrė Arsenijus Buinickis, tačiau jam sutrukdyti sugebėjo iki baudos aikštelės ribos atbėgęs vartininkas Edgaras Jonaitis.

Šią E.Jonaičio sėkmę anuliavo jo klaida 18-ąją min. Neapdairiai į priekį išbėgęs vartininkas leido Aleksandro Šušnjaro per visą aikštę paleistam kamuoliui nusileisti ant Dejano Djeničiaus galvos, o šiam liko tik įmušti į tuščius vartus.

Praleidę įvartį šiauliečiai kelis kartus pabandė laimę smūgiuodami iš toli - mėgino Mantas Fridrikas, Tomas Birškys, N.Tokičius. 27-ąją min. "Šiaulių" treneriai priėmė neįprastą sprendimą - E.Jonaitį vartuose pakeitė Paulius Pocius, kuriam "Ekranas" iš karto sukūrė darbo.

35-ąją min. po D.Djeničiaus smūgio vartininkas išgelbėjo komandą, atmušdamas kamuolį į virpstą. 42-ąją min. "Ekranas" surezgė dar vieną pavojingą ataką - po neseniai aikštėje pasirodžiusio Luko Narbuto perdavimo iš krašto "Šiaulių" baudos aikštelėje kilo sumaištis, bet M.Andjelkovičius į vartus nepataikė.

Persvarą panevėžiečiai padidino jau per teisėjo kompensuotą laiką. A.Buinickis įmušė reto grožio įvartį, kai, gavęs kamuolį iš D.Djeničiaus, baudos aikštelėje klaidinamu judesiu paguldė vartininką, įvertino dviejų ant vartų linijos buvusių gynėjų pozicijas, ir įkalė kamuolį į tinklą.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo šiauliečiai. Tuoj po pertraukos M.Fridriko į vartų pusę pasiųstas kamuolys atsimušė į skersinį. Bet šiauliečių energija, nepaisant puolimą aktyvinti turėjusių keitimų, netrukus išblėso.

"Ekranas" tvirtai perėmė žaidimo kontrolę ir, nors nepernelyg dažnai grasino varžovų vartams, galimybių "Šiauliams" nebesuteikė. Panevėžiečiai galėjo laimėti ir didesniu skirtumu, jei ryškiausios savo antrojo kėlinio atkarpos metu būtų realizavę progas.

76-ąją min. pavojingą D.Djeničiaus smūgį atrėmė P.Pocius, o atšokusio kamuolio į vartų plotą A.Buinickiui iš smailaus kampo nukreipti nepavyko. Dar po dviejų minučių kamuolys nukrito po A.Buinickio kojomis ties baudos aikštelės linija, bet puolėjo bandymas techniškai smūgiuoti aukšta trajektorija baigėsi tuo, kad kamuolys atsimušė į skersinį.

Vėliau panevėžiečių puolimas aprimo. Kita vertus, šiauliams taip pat nieko rimtesnio sukurti neleista. 

Treneris Valdas Dambrauskas ("Ekranas"): "Malonu sezoną baigti pergale namuose prie savų žiūrovų. Pagaliau įmušėme įvarčių. Aišku, nusivylimas toks, kad jų galėjo būti dvigubai ar trigubai daugiau, nepavyksta išnaudoti tų susikurtų momentų. Žaidimas buvo gan neblogas, pavyko pirmajame kėlinyje įmušti greitą įvartį. Antrajame atidavė jiems iniciatyvą. Bet toks ir buvo sumanymas, nes dar pirmajame kėlinyje jų gynybos linija kilo vis aukščiau ir aukščiau, atsirado erdvės, todėl tą ir norėjome išnaudoti. Momentų sukūrėme ne vieną ir ne du. Žaidėjams pridėjo pasitikėjimo, kai, praleidus kuriozišką įvartį, pavyko gan greitai atgauti persvarą. D.Norvilas, žaisdamas ne savo pozicijoje, buvo vienas geriausių žaidėjų. Jo fizinės savybės leidžia suspėti visur, žaidžiant toje vietoje. Visada norisi, kad sirgalių būtų kuo daugiau, norisi matyti panevėžiečius ateinančius ir palaikančius savo komandą. Mes žaidžiame būtent jiems."

Arsenijus Buinickis ("Ekranas"): "Visų pirma, pergalė buvo labai svarbi turnyrinės lentelės atžvilgiu. Visų antra, paskutinės rugntynės namuose, susirinko daugiau žiūrovų nei įprastai šiame sezone, o tai daug maloniau. Dar toks malonus dalykas - padėjome pasipiršti "Pirmosios Armados" nariui, todėl sentimentų yra. Prisidėjome prie gražaus dalyko. Kitos išeities kovojant dėl medalių nėra, šiandien buvo būtina pergalė. Ją ir pasiekėme. Liko vienerios rungtynės. Ta trečioji vieta priklauso tik nuo mūsų - reikia laimėti ir viskas. Noriu padėkoti sirgaliams už visą sezoną, už visas išvykas. Buvo malonu. Džiugu, kad turime tokius sirgalius, kurie iki galo eina kartu, nesvarbu, kaip bebūtų toli ar sunku."

Treneris Tomas Kančelskis ("Šiauliai"): "Reikia pasveikinti "Ekraną" su pergale. Manau, laimėjo pelnytai. Aišku, pirmajame kėlinyje praleidome du tokius įdomius įvarčius ir išlyginome kurioziškai, bet lygiosiomis "Ekranas" ilgai džiaugtis neleido. Vėliau jie atsitraukė, davė mums įžaidinėti kamuolį, bet nesukūrėme daug aštrių momentų. Jų "Ekranas" kontratakomis sukūrė dar daugiau ir galėjo įmušti daugiau. Manau, kad toks rezultatas ir tokia jų pergalė yra pelnyta. Paliksiu žiūrovams spręsti, kodėl pakeičiau vartininką. Šiose rungtynėse "Ekranui" reikėjo būtinai laimėti, mums pergalė ar lygiosios nieko nereiškė. Bet rūbinėje žaidėjams sakiau, kad turime išeiti ir kautis, įrodyti, kad galime sužaisti su "Ekranu", su "Žalgiriu", bet nepasisekė. Mes esame silpnesnė komanda. Tą parodo ir turnyro lentelė."

Edvardas Pšelenskis ("Šiauliai"): "Rezultatas neigiamas. Savaime suprantama, jį vertiname neigiamai. Gaila, kad tokie įvarčiai pradžioje sukrito. Jie ir nulėmė rungtynių baigtį. Planavome bent jau nepralaimėti. Aišku, tikslas buvo laimėti, bet tie įvarčiai išmušė iš vėžių. Antrajame kėlinyje jau pritrūko jėgų. Žaidėjams ėmė traukti raumenis. Kadangi mums reikėjo atakuoti, nebebuvo iš ko tai daryti, keitimai jau buvo atlikti. Dviejų įvarčių persvara, žaidžiant prieš "Ekraną", yra didelė. Mano įvartis buvo po penkių metų petraukos. Ateityje reikės dažniau pataikyti."