12 turas / Lie 28 , Kaunas
12 turas / Lie 28 , Panevėžys
12 turas / Lie 28 , Vilnius
13 turas / Rug 01 , Gargždai
13 turas / Rug 02 , Marijampolė
13 turas / Rug 02 , Vilnius
14 turas / Rug 07 18:00 , Vilnius
14 turas / Rug 07 20:00 , Kaunas
14 turas / Rug 08 17:00 , Panevėžys
15 turas / Rug 12 19:00 , Marijampolė
15 turas / Rug 14 19:00 , Vilnius
15 turas / Rug 16 17:00 , Gargždai
16 turas / Rug 20 18:00 , Panevėžys
16 turas / Rug 20 20:00 , Vilnius

Aukso iš "Kruojos" rankų "Žalgiris" negavo (komentarai)

Aukso iš "Kruojos" rankų "Žalgiris" negavo (komentarai)
foto: Arvistas Keras

Pakruojo "Kruojos" futbolininkai antrą kartą per keturias dienas nepralaimėjo Vilniaus "Žalgiriui" ir privertė vilniečius dar kartą atidėti savo čempionišką šventę. 0:0 Pakruojyje sužaidęs "Žalgiris" paliko teorinį šansą Klaipėdos "Atlantui" tapti "SMScredit.lt A lygos" čempionu, o "Kruojos" neįveikė jau trečią kartą per ketverias šių metų čempionato rungtynes.

"Atlantas" rytoj Klaipėdoje žais su Alytaus "Dainava". Jei klaipėdiečiai sezono pabaigoje nebarstys taškų, "Žalgiriui" čempiono titulą garantuotų du taškai per dvejas paskutines sezono rungtynes.

Dvikovą aktyviau pradėjo "Žalgiris", tačiau pirmą pavojingesnę ataką sukūrė "Kruoja". 13-ąją min. iš smailaus kampo smūgiavo Ričardas Beniušis, bet vilniečių vartininkas Armantas Vitkauskas pavojų atrėmė.

Vėliau epizodus prie varžovų vartų ėmė kurti čempionato lyderiai. 19-ąją min. "Kruojos" vartininkui Martynui Matuzui teko padirbėti po Eivino Zagursko smūgio. Dar po dviejų minučių galva į vartus nepataikė Kamilis Bilinskis. 25-ąją min. po Manto Kuklio perdavimo į baudos aikštelę kamuolį neryžtingai gaudė M.Matuzas, kuriam netrukus teko reaguoti į Andriaus Skerlos smūgį galva.

Sužaidus daugiau nei pusvalandį "Žalgirio" spaudimas dar sustiprėjo. 32-ąją min. kamuolį pro pat viršutinį Pakruojo komandos vartų kampą iš 17 metrų paleido Vaidotas Šilėnas, 35-ąją min. M.Kuklys, gavęs Serge'o Nyuiadzi perdavimą, iš arti nepataikė į vartus. Dar po poros minučių galva greta virpsto smūgiavo Luka Peričius.

Kėlinio pabaigoje "Kruoja" išlygino žaidimą, bet prieš pat pertrauką tik per plauką išvengė didelių nemalonumų. Pasikartojo prieš savaitę LFF taurės turnyre tų pačių komandų rungtynėse užfiksuota istorija, kai buvo skirtas, o po to anuliuotas 11 metrų baudinys į "Žalgirio" vartus. Šįsyk viskas įvyko priešingoje aikštės pusėje - teisėjas Saulius Atmanavičius užfiksavo "Kruojos" gynėjo žaidimą ranka savo baudos aikštelėje, bet, pasikonsultavęs su asistentais, nusprendė, kad baudinys nebus mušamas.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo "Kruoja". 55-ąją min. "Žalgirio" sirgaliai lengviau atsiduso, kai Nerijaus Mačiulio baudos smūgiu iš krašto pasiųstas kamuolys nuskriejo ne į vartus, o greta virpsto.

"Žalgiris" plykstelėjo kėlinio viduryje. 64-ąją min. M.Kuklys paleido galingą strėlę į tolimąjį viršutinį  vartų kampą baudos smūgiu iš 22 metrų, bet M.Matuzas pirštų galais pasiekė kamuolį ir nukreipė jį į kampinį. Netrukus baudos aikštelėje atsidengė ir vienas prieš vartus  atsidūrė K.Bilinskis, bet gynėjai spėjo iškrapštyti kamuolį iš po jo kojų.

75-ąją min. "Kruojai" jau teko stabdyti S.Nyuiadzi, gavusį kamuolį vartininko aikštelėje. Likviduoti grėsmę pavyko Alfredui Skroblui, kuris griūdamas išmušė kamuolį iš po varžovo kojų.

Vėliau "Žalgiriui" beveik nieko sukurti nepavyko - tik 88-ąją min. baudos smūgiu iš krašto į vartus pasiųstą M.Kuklio kamuolį teko gaudyti vartininkui. Jau per teisėjo pridėtą laiką savo paskutine galimybe nepasinaudojo ir "Kruoja" - 0:0.

Treneris Aidas Dambrauskas ("Kruoja"): "Antrą kartą sugadinome šventę. Kovingos rungtynės. Realių momentų, išskyrus vieną pirmajame kėlinyje, kai kamuolį atmušė M.Matuzas, kaip ir nebuvo. Atidavėme "Žalgiriui" persvarą ir stengėmės kontratakuoti. Patys momentų praktiškai neturėjome, nebent antro kėlinio pabaigoje. Jei N.Mačiulis būtų pataikęs į kamuolį, nežinau, kaip būtų baigęsi. Rezultatu patenkinti. Dar laukia vienos rungtynės. Jos bus dar svarbesnės. Vyrai yra susikaupę, visi atidavė, ką galėjo. Galvoju, ateis ir ta pergalė."

Giedrius Slavickas ("Kruoja"): "Žadėjome kovoti. Aikštė sunki abejoms komandoms, išsilygino žaidimas. Čia neprikombinuosi - mūši į priekį ir bėgi. Rungtynės būtų buvusios iki pirmo įvarčio. Kas būtų įmušę, tie ir laimėtų. Lygiosios su galbūt čempionais mus kol kas tenkina. Sunku, dabar toks varžyvų maratonas, žaidžiame kas trys dienos. Žaidėme ant dirbtinės dangos, dabar ant žolės užlipome. "Sėdę" raumenys, keliai, o už kelių dienų vėl rungtynės su "Atlantu". Galbūt atsistatysim. Manau, kad "Žalgiris" su "Sūduva", ar su "Banga" vis tiek kur nors tris taškus pasiims. Aišku, jiems būtų buvę geriau šiandien laimėti ar rungtynes prieš tai, bet intriga išlieka ir dėl pirmos, ir dėl trečiosios vietos."

Treneris Marekas Zubas ("Žalgiris"): "Visų pirma noriu pasakyti, kad pirmą kartą esu šiame stadione. Oras ir aikštė įtakojo žaidimą. Buvo sunku žaisti pažeme, todėl kamuolys dažniau buvo ore. Oro dvikovos sprendė rungtynių eigą. Buvo būtina įmušti įvartį ir galutinai išspręsti visus čempionato klausimus, tačiau šiandien nesugebėjome pasiųsti kamuolio į vartus. "Kruoja" kovojo 90 minučių tarsi Pasaulio čempionate finale. Tačiau tai natūralu, nes jie norėjo parodyti savo vertę sezono pabaigoje. Mūsų laukia dar viena akistata taurės rungtynėse, kurios bus labiau psichologinės. Čempionate liko dar dvi rungtynės. Stengsimės viską užbaigti Gargžduose. "Kruoja" žaidžia fizinį futbolą, jų puolėjas puikiai žaidžia ore, tai jo pagrindinis žaidimo elementas. Turėjome į tai atkreipti dėmesį. Jie turi patyrusią komandą ir nėra lengva žaisti prieš tokio stiliaus komandą."

Andrius Skerla ("Žalgiris"): "Ta pati problema - realizavimas. Manau, kad turėjome tikrai nemažai progų, gerų progų. Kol kas išnaudojimas paveda. Žinojome, kad varžovai taškų mums neatiduos, žinojome, kad kovos. Stebėsim, kaip jie kovos toliau. Mes nežiūrime į varžovus. Reikia žiūrėti į savo žaidimą, išnaudoti progas. Išnaudosi progas - laimėsi, neišnaudoji - nelaimi. Turime savo tikslą ir jo sieksime. Kitas rungtynes važiuojame žaisti į Gargždus. Važiuosime laimėti. Manau, ten aikštė mums netrukdys."