+
1 turas / Kov 05 18:00 , Marijampolė
1 turas / Kov 06 13:00 , Telšiai
1 turas / Kov 06 15:00 , Marijampolė
1 turas / Kov 07 15:00 , Marijampolė
2 turas / Kov 12 18:00 , Vilnius
2 turas / Kov 13 13:00 , Kaunas
2 turas / Kov 13 15:00 , Vilnius
2 turas / Kov 14 13:00 , Kaunas

„Atlanto“ pergalei užteko vieno įvarčio (komentarai)

„Atlanto“ pergalei užteko vieno įvarčio (komentarai)
foto: atlantas.lt

Klaipėdos „Atlantas“ iškovojo trečiąją pergalę „SMScredit.lt A lygos“ futbolo čempionate. Uostamiesčio komanda savo aikštėje minimalia persvara 1:0 (1:0) įveikė „Šiaulius“ ir pakilo į trečiąją turnyro lentelės vietą, aplenkdama „Trakus“, kurie VII-ojo turo rungtynes žais rytoj. Ketvirtąją nesėkmę patyrę šiauliečiai – septinti.

Pirmieji pavojingą išpuolį surengė „Šiauliai“. 4-ąją minutę po perdavimo iš gilumos kamuolį gavęs Niko Tokičius surado į baudos aikštelę įkirtusį Mindaugą Strauką, tačiau saugo smūgį paskutiniu momentu blokavo po kojomis kritęs gynėjas.

11-ąją minutę „Atlantui“ įvarčio vos nepadovanojo Ignas Plūkas. Svečių vartininkas perlaikė kamuolį ir, bandydamas jį išsmūgiuoti, pataikė į spėjusį pribėgti Evaldą Razulį. Šiauliečio laimei, kamuolys išlėkė už galinės linijos.

Kėlinio viduryje pavojingų momentų iki tol nesukūrę klaipėdiečiai nubaudė svečius už pirmąją klaidą gynyboje. Edvardas Gaurilovas slystelėjo ir nesugebėjo perimti Donato Kazlausko perdavimo į baudos aikštelę dešinėje jos pusėje. Kamuolys pasiekė Jurijų Kirilovą, kuris išvengė gynėjų ir šaltakraujiškai pažeme pasiuntė kamuolį į tolimą vartų kampą 26-ąją minutę.

Kitos „Atlanto“ atakos metu visi stadione susirinkę žiūrovai ėmė reikalauti 11 metrų baudinio įsitikinę, kad baudos aikštelėje griuvęs Donatas Kazlauskas tai padarė ne be varžovų pagalbos, tačiau rungtynių arbitro švilpukas tylėjo.

Po įvarčio perėmę iniciatyvą uostamiesčio futbolininkai įsikūrė svečių aikštės pusėje. 37-ąją minutę po įžaisto kampinio Jurijus Kirilovas puikiai suklaidino jį prižiūrėjusį gynėją ir, įsiveržęs į baudos aikštelę, atidavė kamuolį E.Razuliui. Šio smūgis iš geros situacijos kliudė gynėją ir išlėkė už aikštės ribų.

Kėlinio pabaigoje dvi pavojingas atakas surengė „Šiauliai“. M.Strauka gražiai perdavimais vienu lietimu su N.Tokičiumi supainiojo varžovų gynybą, bet, likęs laisvas baudos aikštelėje, smūgiavo netaikliai. 45-ąją minutę po kampinio klaipėdiečiams nepavyko išmušti kamuolio toliau nuo vartų. Yamadou Keita jį parideno Edvinui Jasaičiui, bet komandos kapitonas smūgiavo netiksliai.

Antrojo kėlinio pradžioje „Šiaulių“ vartus užgriuvo „Atlanto“ atakų lavina. Gerą progą padvigubinti rezultatą turėjo E.Razulis. Šiauliečiams prasižengus, po perdavimo į baudos aikštelę puolėjas iššoko aukščiau už visus ir galva smūgiavo visai šalia vartų. Kitos klaipėdiečių atakos metu laime stipriu šūviu pabandė D.Kazlauskas, tačiau I.Plūkas kamuolį sugavo.

58-ąją minutę tik skersinis išgelbėjo šiauliečius nuo dviejų „Atlanto“ Kazlauskų surengtos atakos. Po Mariaus aukšto perdavimo smūgiu galva vartų konstrukciją sudrebino Donatas. Praėjus dvejoms minutėms, vienas prieš vartus iššokęs J.Kirilovas sudelsė smūgiuoti, leisdamas atskubėjusiems gynėjams likviduoti pavojų.

I.Plūkas išgelbėjo komandą po dar vienos gynėjų klaidos 61-ąją minutę. E.Razulis galva numetė kamuolį į baudos aikštelę Tadui Eliošiui, kuris smūgiavo labai stipriai, tačiau šiauliečių vartininkas pademonstravo puikią reakciją.

Kitos „Atlanto“ atakos metu J.Kirilovas įspūdingais apgaulingais judesiais įsiveržė į baudos aikštelę, prie galinės linijos suklaidino Aivarą Renusą ir smūgiavo pažeme į tolimą vartų kampą. Kamuolys prariedėjo visiškai šalia virpsto.

Atlaikę vartų šturmą, šiauliečiai surengė pavojingą išpuolį 72-ąją minutę. Svečių kontratakos smaigalyje atsidūrė N.Tokičius, tačiau puolėjas nesugebėjo pataikyti į kamuolį ir smūgis nepavyko.

Legionierius iš Kroatijos turėjo puikią progą išlyginti rezultatą 83-ąją minutę, bet jo labai stiprus šūvis praskriejo visiškai šalia virpsto ir atsitrenkė į išorinę tinklo pusę. Galimybę smūgiuoti puikiu reidu flangu sukūrė Filipas Zderičius.

Jau per teisėjo pridėtą laiką, „Šiauliams“ bandant išlyginti rezultatą, trys klaipėdiečiai iššoko prieš du varžovus. Perdavimo sulaukęs Ovidijus Verbickas nusprendė ataką užbaigti pats, tačiau pataikė tiesiai į vartininką.

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Šiauliai“): „Rūbinėje padėkojau komandai, reikia pasveikinti ir „Atlantą“. Visiems rungtynės turėjo patikti - emocingos, neblogo lygio. Gaila, tas paslydimas pirmame kėlinyje. Atrajame kėlinyje „Atlantas“ turėjo progų, bet turėjome ir mes. Manau, kad buvome verti lygiųjų. Sidabro medalininkams davėme kovą, jiems lengva nebuvo. Lengvai dovanoti taškų nesiruošiame niekam. S.Babičiaus viduryje labai trūko, prie mūsų žaidimo filosofijos daug išpildo, turi savo rolę. Šiandien žaidė jaunimas, todėl trūko ramybės ir šaltakraujiškumo, todėl jis mums būtų padėjęs.“

Edvinas Jasaitis („Šiauliai“) „Man ir taip neįprasta - žaidžiu ne savo pozicijoje, o šiandien dar šiokie tokie pakeitimai. Jautėsi, kad nebuvo S.Babičiaus. Žaidimas centre gavosi ne toks, kokio tikėjomės. Yra kaip yra. Kitas rungtynes jis jau galės žaisti, tad kovosime. Rezultatas - ne pagal žaidimą. Šiandien jie laimėjo, bet kitą kartą galbūt bus kitaip. Šiandien jiems pasisekė.“

Konstantinas Sarsanija („Atlantas“) „Visų pirma noriu atsiprašyti žmonių, kurie žiūrėjo transliaciją internete, nes turėjo girdėtis, kaip aš keikiausi. Tačiau tai buvo dėl kai kurių momentų. Teisėjas turėjo skirti 11 m. baudinį į „Šiaulių“ vartus, taip pat buvo dar keletas atvejų, kuriuos, manau, jis traktavo neteisingai ir man nepavyko susitvardyti. Rungtynės mums buvo labai sunkios. Sveikinu savo vyrus ir sirgalius, bet, futbole yra taisyklė - kai neįmušti tu, įmuš tau. Bijojau, kad to neįvyktų, nes turėjome daug momentų, bet primdavome neteisingus sprendimus baigiamojoje atakos stadijoje. “

Jurijus Kirilovas („Atlantas“) „Buvo sunku, bet sukūrėme daugiau momentų. Rezultatas, manau, pagal žaidimą, laimėjome pelnytai. Prieš mus žaidė gera komanda, bet mes žaidėme geriau. Mūsų komanda gera, miestas man taip pat patinka. Gerai priėmė, draugiškas kolektyvas. Sąlygos mane tenkina ir svarbiausia - žaisti ir nugalėti.“