19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

9 turo anonsas. Derbiai ir prizininkų akistata

9 turo anonsas. Derbiai ir prizininkų akistata

Gargždai prieš Klaipėdą, Pakruojis - prieš Šiaulius. Devintajame „SMScredit.lt A lygos“ ture bus sužaisti Žemaitijos ir Aukštaitijos derbiai, o Marijampolėje susigrums bronzą pernai iškovojusi „Sūduva“ bei sidabro laimėtojas Vilniaus „Žalgiris“. Sekmadienį lyga baigia pirmąjį ratą – čempionatas bus įveikęs pirmąjį turnyro disstancijos ketvirtį.

Marijampolės „Sūduva“ - Vilniaus „Žalgiris“. Balandžio 27 dieną 14 val. Marijampolė, „Arvi“ stadionas.

Aštuntose sezono rungtynėse komandos pirmą kartą šiemet kausis ant gyvos žolės. „Sūduva“ apsisprendė žengti šį žingsnį pirma „SMScredit.lt A lygoje“.

Apie tai, kad dvikova bus karšta ir principinė, kalba trijų pastarųjų sezonų turnyro lentelės, kai abi komandos pelnė medalius. „Žalgiris“ marijampoliečius aplenkė du pastaruosius sezonus.

Šio „SMScredit.lt A lygos“ čempionato statistika rodo, kad galima tikėtis kietos gynybos: „Žalgiris“ šiame čempionate praleido mažiausiai įvarčių – vos keturis. „Sūduva“, į kurios vartus varžovai siuntė kamuolį šešiskart, pagal šį rodiklį dalijasi antra-trečia vieta su Klaipėdos „Atlantu“.

Praėjusį savaitgalį antrąją vietą čempionate užimantis „Žalgiris“ iškovojo sunkią pergalę prieš Gargždų „Bangą“. „Sūduva“ aštuntajame ture nežaidė, bet laiko veltui neleido – kontrolinėse rungtynėse 1:0 laimėjo prieš Kazlų Rūdos „Šilą“.

Darbas vyko ne tik aikštėse. Antradienį abu klubai išsprendė privalomą formalumą – gavo UEFA licenciją, suteikiančią teisę vasarą startuoti Europos lygos atrankos varžybose. Rungtynes iš Marijampolės šeštadienį tiesiogiai transliuos LRT. Tai bus ketvirta televizijos transliacija šį sezoną.

Gargždų „Banga“ - Klaipėdos „Atlantas“. Balandžio 27 dieną 18.30 val. Gargždai, miesto stadionas.

Klaipėdiečiai pergalės atveju taps pirmojo rato čempionais. „Atlantas“ jau įveikė visus „SMScredit.lt A lygos“ favoritus ir kluptelėjo tik žaisdamas su „Šiauliais“.

„Bangai“ antrose rungtynėse iš eilės vadovaus treneris Mindaugas Čepas. Dvikovoje su „Žalgiriu“ gargždiškiai metė varžovams pirštinę, mūšis buvo karštas ir permainingas. Bet dėl pirmųjų šį sezoną savo taškų ir pirmosios pergalės M.Čepui dar teks pakovoti.

Artimiausia galimybė tai padaryti – derbis su čempionato lyderiu. Tačiau sustabdyti rezultatyviausią „SMScredit.lt A lygos“ žaidėją Evaldą Razulį ir agresyvią bei kūrybingą klaipėdiečių saugų grandį bus nelengva.

Dvikova vyks stadione, kuriame namų rungtynes kol kas žaidžia abi komandos. „Atlantas“ į Klaipėdą persikelti artimiausiu metu neketina. Treneris Konstantinas Sarsanija teigia, kad komanda pirmiausia pradės treniruotis ant žolės, o tik po to – žaisti. Kitaip elgtis esą nėra prasmės. Prognozuojama, kad uostamiestyje Klaipėdos futbolo mėgėjai savo komandą pirmą kartą pamatys gegužės pabaigoje.

Panevėžio „Ekranas“ - Tauragės „Tauras“. Balandžio 28 dieną 13 val. Panevėžys, Futbolo akademijos stadionas.

„Ekranas“ kovai rengiasi be Valdo Urbono, kuris komandą penkerius metus iš eilės vedė iki šalies čempiono titulo ir triskart buvo renkamas geriausiu Lietuvos metų treneriu. Klubas ir dabar jau buvęs komandos strategas ketvirtadienį abipusiu susitarimu nutraukė bendradarbiavimą.

Jei neskaitytume į Prancūziją iš Pakruojo „Kruojos“ išvykusio Sebastieno Roqueso, V.Urbonas tapo antruoju šį sezoną treneriu, pasitraukusiu iš posto. Anksčiau Gargždų „Bangoje“ savo vietą užleido Vaidas Žutautas.

V.Urbono pasitraukimo priežastys oficialiai kol kasd neskelbiamos, bet, reikia manyti, įtakos „Ekrano“ sprendimui turėjo katastrofiškai nesėkminga trejų rungtynių serija, kai iš „Sūduvos“, „Žalgirio“ ir „Atlanto“ panevėžiečiai iškrapštė vos vieną tašką. Vėliau čempionai, kuriems dvikovoje su „Tauru“ vadovaus buvę V.Urbono asistentai, laimėjo prieš „Šiaulius“.

Ar permainos „Ekrane“ komandai taps psichologinio dopingo doze? Atsakymas – sekmadienį. Abejonių nekyla tik dėl to, kad turnyro lentelės dugne esančiam „Taurui“ bus neįtikėtinai sunku.

Čempionų komanda su tauragiškiais paskutinį kartą šį sezoną žais Panevėžio futbolo akademijos stadione. „Ekranas“ jau dabar planavo persikelti į „Aukštaitijos“ stadioną, bet likus kelioms dienoms iki rungtynių nuspręsta jo veją dar patausoti.

Pakruojo „Kruoja“ - „Šiauliai“. Balandžio 28 dieną 17 val. Panevėžys, Futbolo akademijos stadionas.

Dar vienas derbis, prieš kurį aistras kaitina faktas, kad komandas turnyro lentelėje skiria vos du taškai „Kruojos“ naudai.

Kita pikantiška detalė – vienas „Šiaulių“ gynybos ramsčių Mantas Fridrikas pasirengimą šiam sezonui pradėjo treniruodamasis su Pakruojo futbolininkais, o Georgijus Alaverdašvili iš „Kruojos“ į „Šiaulius“ atvyko jau čempionatui prasidėjus. Keturis iš aštuonių savo įvarčių šis gruzinas „SMScredit.lt A lygoje“ pelnė atstovaudamas „Kruojai“.

Pralaimėjimas „Ekranui“ nutraukė sėkmingą šiauliečių seriją – iki tol Tomo Kančelskio treniruojama komanda buvo laimėjusi trejas iš eilės lygos ir vienerias LFF taurės turnyro rungtynes. Sugrįžti į pergalių kelią „Šiauliai“ norės, bet to paties sieks ir Pakruojo klubas, praėjusį savaitgalį patyręs pralaimėjimą akistatoje su „Atlantu“.

Sunkią sezono atkarpą, kai iš eilės teko žaisti ne tik su klaipėdiečiais, bet ir su „Sūduva“ bei „Žalgiriu“, „Kruoja“ įveikė garbingai – surinko 4 taškus. Dabar yra galimybė pergalingu akordu baigti pirmąjį ratą. Jei, aišku, „Šiauliai“ leis varžovams tai padaryti.