19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

6-ojo turo anonsas: laukia karšti mūšiai Vilniuje ir Marijampolėje

6-ojo turo anonsas: laukia karšti mūšiai Vilniuje ir Marijampolėje
fkekranas.lt

"Trakai" - Klaipėdos "Atlantas". Balandžio 3 dieną 17 val. Vilnius, LFF stadionas.

"Kovosime dėl septintos vietos, nes šešios komandos jau paskelbė, kad iškovos medalius", - pašmaikštavo "Atlanto" strategas Konstantinas Sarsanija, prieš sezoną kalbėdamas su "Trakų" treneriu Edgaru Jankausku.

Juokai juokais, bet faktas toks - debiutantai iš Trakų, prieš sezoną deklaravę rimtas ambicijas, turnyro lentelėje po penkių "SMScredit.lt A lygos" čempionato turų yra aukščiau už šalies vicečempionus iš uostamiesčio. Buvęs E.Jankausko agentas K.Sarsanija sako, kad "Atlantas" vis dar ieško savo pernykščio žaidimo ritmo. Vilniuje klaipėdiečiams lengva nebus. Juolab kad "Trakai" sustiprino vartininko poziciją - traumuotą Paulių Grybauską vartuose turėtų pakeisti ką tik įsigytas Tadas Kauneckas.

Humoristo ir futbolo mėgėjo Pauliaus Ambrazevičiaus prognozė: “Atlantas” vis dar nėra tas “Atlantas”, kurio visi tikėjomės prieš šį sezoną. Kita vertus, tai nėra ir tas “Atlantas”, kuris buvo prieš dvejus metus. Klaipėdiškiai atvažiuoja į Vilnių pas rimtai nusiteikusius “Trakus”, kuriuos turbūt galima vadinti šito sezono išsišokėliais. Bet klausimas, ar be pagrindinio vartininko labai gražiu vardu, “Trakai” atsilaikys prieš Kazlausko, Razulio ir jų draugų komandą. Pasirinksiu “Atlantą”, rezultatu 2:1 ir tikiuosi, kad “Trakai” nebegadins spėjimų".

Vilniaus "Žalgiris" - Pakruojo "Kruoja". Balandžio 4 dieną 19 val. Vilnius, LFF stadionas.

Pernai komandos tarpusavyje mušėsi dažnai ir kone kaskart - iki kraujo. "SMScredit.lt A lygoje" būsimieji čempionai prieš "Kruoją" laimėjo vos vienerias rungtynes iš ketverių, o LFF taurės turnyro ketvirtfinalyje tik sėkmė ir gamtos kaprizai padėjo vilniečiams eliminuoti Pakruojo futbolininkus.

Šį sezoną komandos pasitiko gerokai pasikeitusios, bet jose liko maždaug po dešimtį žaidėjų, kurie dalyvavo 2013-ųjų tarpusavio batalijose. "Kruoja" vyksta pas piktą "Žalgirį", per kurio ambicijas praėjusiame ture tvojo savo vartus apgynęs Panevėžio "Ekranas". Tačiau Pakruojo komanda, dar praėjusią savaitę buvusi čempionato lyderių trejete, irgi norės atsigriebti po pralaimėjimo Gargždų "Bangai".

P.Ambrazevičiaus prognozė: "Dar vienerios “A lygos” rungtynės Vilniuje – Vilniaus futbolo mėgėjai šį sezoną tikrai lepinami (nors gyvendamas Pakruojy irgi per daug nesiskųsčiau, “Kruoja” rodo gerą formą ir stovi turnyro lentelės viduryje). Bet “Žalgiriui” šitas mačas labai svarbus – antra lentelėje tik dėl prastesnio įvarčių santykio esanti “Banga” žaidžia su “Dainava”, dėl to tik didžiausias avantiūristas gali tikėtis, kad gargždiškiai praras taškus. Rungtynėse bus įvairių intrigų, pavyzdžiui, ar “Žalgirio” Deividui “Captain Fantastic” Šemberui įtiks aikštės būklė ir varžovų žaidimas, kelintą minutę, esant nepalankiam rezultatui (neduokdie), “Žalgirio” vyrai pradės nervintis ir daugybė kitų. Bet “Žalgiris” yra mano komanda ir tikiu, kad jie laimės 3:1".

Marijampolės "Sūduva" - Panevėžio "Ekranas". Balandžio 5 dieną 18 val. Marijampolė, "Arvi" stadionas.

Bus karšta. Taip manyti leidžia visa krūva veiksnių. Pirma: "Ekranas" pernai atėmė iš marijampoliečių "SMScredit.lt A lygos" bronzą, įmušęs Tauragės "Taurui" kone paskutinę čempionato sekundę.

Antra: "Sūduva" dabar - tarsi banderilių dūriais įsiutintas koridos bulius. Dariaus Gvildžio treniruojama komanda pralaimėjo ketverias iš penkerių šio sezono rungtynių, o pastarąjį druskos žiupsnį į žaizdas švystelėjo marijampoliečius Klaipėdoje įveikęs "Atlantas". "Ekranas" tašką iš "Žalgirio" atėmė užmūrijęs savo vartus aklinos gynybos siena, bet kažin ar antrą kartą iš eilės tokia taktika gali atnešti sėkmę. Bet kuriuo atveju, bandydami ją naudoti varžovų, reikia manyti, panevėžiečiai iš netyčių nebeužkluptų.

P.Ambrazevičiaus prognozė: "Pernai “Ekranas” tik pačioje pačioje čempionato paskutinių rungtynių pabaigoje nugvelbė medalius iš “Sūduvos”. Bet Marijampolė, kaip jūra ar kalnai, nepamiršta ir neatleidžia. “Sūduva” stovi netikėtai žemai turnyro lentelėje, o “Ekranas” yra ta komanda, už kurios galima užsikabinti. Kita vertus, po rungtynių su “Žalgiriu”, sunku kaip nors ir nuspėti, ką varžovams priešpastatys talentingasis Valdas Dambrauskas. Nuoširdžiai žaviuosi tuo, ką su tokiais ištekliais šiame sezone daro “Ekrano” treneris. Spėju, kad “Sūduva” laimės 1:0".

"Šiauliai" - "Klaipėdos granitas". Balandžio 6 dieną 12 val. Šiauliai, Gytarių stadionas.

Abi komandos šį sezoną laimėjo po sykį, bet klaipėdiečiai nugalėti aikštę paliko irgi vos vieną kartą. Tai buvo senokai - pirmajame ture dvikovoje su "Trakais". "Šiauliai" tiems patiems trakiškiams nusileido praėjusiame ture, bet, tiesą sakant, abi komandos tęsi prieš sezoną duotus panašius pažadus, kurių moralas - stebuklų nežadame, tačiau į atlapus kibsime visiems.

Rungtynės žada intrigą. Snaiperių dvikova - taip pat. Aikštėje turėtų būti abu rezultatyviausi šio sezono "SMScredit.lt A lygos" žaidėjai. Uostamiesčio komandos treneriams Robertui Poškui ir Tomui Ražanauskui teks pamąstyti, kaip stabdyti kroatą Niko Tokičių, o šiauliečiams - kaip užnerti ankštą apynasrį buvusiam jų pačių komandos puolėjui gruzinui Georgijui Alaverdašvili, kuris šį sezoną muša įvarčius vilkėdamas "Klaipėdos granito" marškinėlius.

P.Ambrazevičiaus prognozė: "Gera naujiena "Klaipėdos granito” fanams (jeigu tokių yra) – praėjusiose rungtynėse Robertas Poškus tik treniravo, todėl neabejotinai pailsėjo ir bus pasiruošęs su visa jėga užgulti “Šiaulių” vartus ir tiesiom kojom čiuožinėti į varžovų vartininką. Pridėkime du įvarčius mušančius gruzinus ir tampa aišku, kad “Granitas” laimės 3:1. Papildomi spėjimai – muša Poškus, Čargeišvilis ir Alaverdašvilis, “Šiauliuose” pasižymi Tokičius".

Gargždų "Banga" - Alytaus "Dainava". Balandžio 6 dieną 18.30 val. Gargždai, miesto stadionas.

Geriausia lygos gynyba - prieš prasčiausią puolimą. Per penkis turus gargždiškiai nepraleido nė karto, o dzūkai kol kas nė sykio neliūdino varžovų vartininkų įvarčiais.

Kita vertus, antrą turnyro lentelės vietą užimanti "Banga", kaip ir "Sūduva", įmušė vos triskart ir šiuo rodikliu yra pranašesnė tik už tą pačią "Dainavą". Rungtynės su jaunais ir tik šį sezoną negailestingai apšaudytais alytiškiais - galimybė pagerinti rezultatyvumo statistiką. Triuškinamos "Atlanto", "Ekrano", "Kruojos", "Šiaulių" ir "Klaipėdos granito" pergalės lengvai pagrindžia šią teoriją.

P.Ambrazevičiaus prognozė: "Po praėjusių rungtynių gavau laišką, rašė vienas iš Gargždų “Tigrų ekipos” fanų. Laiške buvo rašoma maždaug taip: “Klausyk, asile, gaidy tu *******, kada nustosi nuvertint “Bangą”? (kalba taisyta, pridėta keiksmažodžių ir įžeidimų dėl dramatiško efekto – P. A.). Jau nustojau, nes šitame ture “Banga” susitinka su vis dar apypalaide bala esančia Alytaus “Dainava”. Stiprybės “Dainavai”, futbolo bendruomenė ir aš asmeniškai linkim jiems sėkmės ir išsispręsti savo problemas, bet kol kas nieko mažiau už 0:5 negaliu prognozuoti".