13 turas / Rug 01 , Gargždai
13 turas / Rug 02 , Marijampolė
13 turas / Rug 02 , Vilnius
14 turas / Rug 07 , Vilnius
14 turas / Rug 07 , Kaunas
14 turas / Rug 08 , Panevėžys
15 turas / Rug 12 19:00 , Marijampolė
15 turas / Rug 14 19:00 , Vilnius
15 turas / Rug 16 17:00 , Gargždai
16 turas / Rug 20 18:00 , Panevėžys
16 turas / Rug 20 20:00 , Vilnius
16 turas / Rug 25 19:00 , Gargždai
17 turas / Rug 27 15:00 , Gargždai
17 turas / Rug 27 17:00 , Vilnius

36-ojo turo anonsas: tiesos akimirka - paskutinę sezono dieną

36-ojo turo anonsas: tiesos akimirka - paskutinę sezono dieną
foto: Valdas Knyzelis/lff.lt

Tokio karšto rudens šeštadienio lietuviškas futbolo pasaulis seniai neregėjo. Prieš paskutinįjį "SMScredit.lt A lygos" čempionato turą neaišku, kam atiteks auksas, sidabras ir bronza. Gali net būti, kad sezonas paskutiniuoju turu nesibaigs - jei Vilniaus "Žalgiris" pralaimės, o Klaipėdos "Atlantas" iškovos pergalę, šių komandų dar lauks papildomas ir lemiamas mūšis dėl aukso Kaune.

Vilniaus "Žalgiris" - Marijampolės "Sūduva". Lapkričio 9 dieną 13 val. Vilnius, LFF stadionas. Iki šiol čempionate - 5:0, 2:0, 1:1.

Ketverios "Žalgirio" lygiosios iš eilės - ir tai, kas dar visai neseniai buvo abejonių nekelianti čempioniška persvara, tapo drama sezono uždangai leidžiantis. Lygiosios Vilniaus komandai šįkart būtų auksinės, bet kažin ar su tokiu scenarijumi sutiks marijampoliečiai, vis dar galintys iškovoti "SMScredit.lt A lygos" bronzą. "Sūduvai" reikia laimėti ir tikėtis, kad Tauragės "Tauras" namuose nenusileis "Ekranui".

Pergalių alkį "Žalgiris" apmalšino LFF taurės turnyro ketvirtfinalio atsakomosiose rungtynėse Pakruojyje su "Kruoja", kur po dramatiškos kovos išplėšė pergalę ir bilietą į pusfinalį. Tas rungtynes vilniečiai pradėjo ne tik be diskvalifikuotų Egidijaus Vaitkūno bei Lukos Peričiaus, bet ir dar penkių ar šešių pagrindinės sudėties žaidėjų. E.Vaitkūnas prieš dvikovą su "Sūduva" į rikiuotę grįžta, o L.Peričiui sezonas baigėsi Gargžduose, kur jis užsidirbo raudoną kortelę ir dvejas rungtynes priverstinio poilsio.

"Mums reikia dvylikto žaidėjo", - prieš mačą LFF stadione į savo žalią ir baltą sirgalių armiją kreipėsi "Žalgiris". Tam, kad tribūnų parama būtų kuo aršesnė, žiūrovus į stadioną klubas šįsyk įleis nemokamai.

Klaipėdos "Atlantas" - Gargždų "Banga". Lapkričio 9 dieną 13 val. Klaipėda, "Žalgirio" stadionas. Iki šiol čempionate - 1:0, 3:0, 0:0.

Sirgalių pagalbos reikės ir "Atlantui". Todėl Klaipėdoje bilietai futbolo mėgėjams taip pat nebus pardavinėjami. Kita vertus, tai - Vakarų Lietuvos derbis. Reiškia, nemokamas futbolas - gera žinia ir greta uostamiesčio esančių Gargždų komandos gerbėjams.

"Atlantui" reikia pergalės ir "Sūduvos" pagalbos. Tik savo ir marijampoliečių sėkmės atveju uostamiesčio komanda įgys teisę pagrįsti čempioniškas pretenzijas papildomoje dvikovoje Kaune.

Gargždiškiams teks verstis be saugo Žilvino Banio, klaipėdiečiams - be gynėjo Mariaus Kazlausko. Abu jie - diskvalifikuoti. Likimo grimasa - iš Gargždų kilęs M.Kazlauskas yra vienintelis "Atlanto" žaidėjas, šiame čempionate be keitimo sužaidęs visas rungtynes. Kelią į aikštę nuobauda jam užkirto lemiamoje sezono dvikovoje prieš gimtojo miesto komandą.

Tauragės "Tauras" - Panevėžio "Ekranas". Lapkričio 9 dieną 13 val. Tauragė, "Tauro" stadionas. Iki šiol čempionate - 1:2, 0:3, 0:5.

Pergalė panevėžiečiams garantuotų bronzą. Todėl logiška, kad, kaip oficialiai "Ekrano" interneto svetainei teigė komandos žaidėjai Dovydas Norvilas ir Donatas Petrauskas, neverta dairytis į kitus stadionus - reikia atlikti savo darbą.

"Tauras" šį sezoną iš paskutinės turnyro lentelės vietos nebepakils, tačiau pastaruoju metu tauragiškiai pagavo palankų vėją - iki tol tik 5 taškus "SMScredit.lt A lygoje" surinkusi komanda laimėjo dvejas rungtynes iš eilės ir per jas įmušė šešis įvarčius. Kita vertus, "Tauro" treneriui Gedeminui Jarmalavičiui šįsyk teks dangstyti dėl nuobaudų atsivėrusias spragas - žaisti negalės saugai Maksimas Lukaševičius ir Laimonas Trakšelis.

Rungtynės vyks ant dirbtinės žolės, ir "Ekranas" tam rengėsi. Antroje savaitės pusėje panevėžiečiai treniravosi ant savo miesto Futbolo akademijos stadiono sintetikos.

"Šiauliai" - Pakruojo "Kruoja". Lapkričio 9 dieną 13 val. Šiauliai, "Gytarių" stadionas. Iki šiol čempionate - 1:1, 3:4, 0:0.

Ir šios rungtynės vyks ant dirbtinės dangos. Ir į jas žiūrovai kviečiami nemokamai.

Vienintelės turo dvikovos, neturinčios jokios turnyrinės reikšmės, dalyviai šią savaitę pozityvių emocijų nepatyrė. Iš LFF taurės turnyro pasitraukė ne tik "Kruoja", bet ir pirmosios lygos čempiono Klaipėdos "Granito" neįveikę "Šiauliai". Šio klubo stovyklą tokia situacija sudrebino ne juokais - iš pareigų pasitraukė ir treneris Tomas Kančelskis, ir sporto direktoriumi dirbęs jo brolis Deivis Kančelskis.

"Šiauliai" per pastarąsias 18 "SMScredit.lt A lygos" čempionato rungtynių iškovojo tik dvi pergales, tačiau liko galimybė trenkti durimis. Juolab kad šįsyk "Kruojai" negalės padėti diskvalifikuoti Davydas Arlauskis, Aliaksandras Tiškevičius ir Andrius Arlauskas.