+
1 turas / Kov 05 18:00 , Marijampolė
1 turas / Kov 06 13:00 , Telšiai
1 turas / Kov 06 15:00 , Marijampolė
1 turas / Kov 07 15:00 , Marijampolė
2 turas / Kov 12 18:00 , Vilnius
2 turas / Kov 13 13:00 , Kaunas
2 turas / Kov 13 15:00 , Vilnius
2 turas / Kov 14 13:00 , Kaunas

35-ojo turo apžvalga: klausimai lieka be atsakymų

35-ojo turo apžvalga: klausimai lieka be atsakymų
Valdas Knyzelis

Kur keliaus auksas - į Vilnių ar Klaipėdą? Priešpaskutinis "SMScredit.lt A lygos" čempionato turas į šį klausimą neatsakė. Taip pat tik paskutinę sezono dieną paaiškės, kur - Panevėžyje ar Marijampolėje - apsistos bronza.

Auksas. "Atlantas" jo gali tikėtis vieninteliu atveju ir netgi ne artimiausią savaitgalį. Jei klaipėdiečiai ketvirtojo rato finišo liniją kirs įveikę Gargždų "Bangą", o Vilniaus "Žalgiris" namuose pralaimės Marijampolės "Sūduvai", dviem stipriausioms komadoms teks dar kartą susidurti papildomoje žūtbūtinėje akistatoje dėl titulo. Visais kitais atvejais "Žalgiris" - čempionas.

Bronza. Kovojant dėl šios prabos medalių variantų irgi nedaug. Panevėžio "Ekranas" dviem taškais pirmauja prieš "Sūduvą". Skaičiavimai - nesudėtingi: medaliai atitenka tiems, kurie surinks daugiau taškų. Vienintelis painesnis atvejis būtų, jei "Sūduva" laimėtų Vilniuje, o "Ekranas" išvykoje sužaistų lygiosiomis su Tauragės "Tauru". Tada taškų grafoje atsirastų lygybė, o bronzą dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio iškovotų marijampoliečiai - žaisdamos viena prieš kitą komandos šiemet surinko po penkis taškus, bet "Sūduva" įmušė penkiskart, o "Ekranas" - keturissyk.

Labirintas. "Žalgiris" klaidžioja lygiųjų labirinte. Čempionato lyderis nesugebėjo nugalėti jau keturis kartus iš eilės, nors trejose šių rungtynių buvo išsiveržęs į priekį. Keturis kartus iškovotu tašku žalgiriečiai liko nepatenkinti, bet penktosios lygiosios jiems būtų tarsi pergalė - toks rezultatas garantuotų "Žalgiriui" auksą.

Kortelės. Rungtynes Gargžduose, kurias "Žalgiris" su "Banga" sužaidė 1:1, komandos baigė aikštėje turėdamos po dešimt futbolininkų. Gargždiškių gynėjas Aleksandras Ivanauskas antrą geltoną kortelę užsidirbo už šiurkščią pražangą prieš Kamilį Bilinskį, o kartu su juo aikštę palikti teko ir sostinės komandos žaidėjui Lukai Peričiui, nežinia, dėl ko užsipuolusiam teisėją. Abu futbolininkai praleis šią savaitę vyksiančias LFF taurės turnyro rungtynes.

Smūgiai. "Banga" į "Žalgirio" vartus smūgiuoti mėgino dešimt kartų, o atsako sulaukė tik septynis sykius. Nebūdinga lyderiams statistika.

Paslauga. Jos "Kruojos" futbolininkai "Žalgiriui" nepadarė. Prieš tai tarpusavio rungtynėse dukart iš eilės atėmusi iš vilniečių galimybę anksčiau laiko užsitikrinti titulą Pakruojo komanda "Atlantui" namuose pralaimėjo 1:2.

Motyvacija. "Mums rungtynės buvo svarbesnės nei "Kruojai", bet pasakysiu, kad jie buvo labai motyvuoti, ir tai matėsi. Manau, kad jiems buvo pažadėtos geros premijos už šią dvikovą", - po pergalės pasvarstė "Atlanto" treneris Konstantinas Sarsanija.

Tradicija. Visose ketveriose šio "SMScredit.lt A lygos" čempionato rungtynėse su "Ekrano" futbolininkais "Šiauliai" mušė po vieną įvartį, bet kaskart praleisdavo daugiau. Ketvirtajame Aukštaitijos derbyje Panevėžyje užfiksuota "Ekrano" pergalė 3:1.

Rokiruotė. Šiauliečiai nesužaidus nė pusvalandžio vartininką Edgarą Jonaitį pakeitė labiau patyrusiu Pauliumi Pociumi. Priežasties "Šiaulių" treneris Tomas Kančelskis nenurodė, bet du E.Jonaičio praleistus įvarčius pavadino "įdomiais".

Kuriozai. "Šiaulių" įvartį Edvardas Pšelenskis pelnė siųsdamas kamuolį į baudos aikštelę nuo šoninės linijos. Antrojo kėlinio pradžioje analogiškoje situacijoje vos nepasisekė jo komandos draugui Mantui Fridrikui, po kurio perdavimo kamuolys atsimušė į skersinį.

Piršliai. Po pergalės eidami dėkoti savo sirgaliams iš "Pirmosios armados" grupuotės "Ekrano" žaidėjai iškėlė plakatą: "Asta, ar tekėsi už manęs?". Taip futbolininkai padėjo pasipiršti vienam savo aistruoliui.

Duobė. "Šiauliai" nepajėgia laimėti "SMScredit.lt A lygoje" jau devyneriose rungtynėse iš eilės. Per jas buvo iškovoti vos du taškai.

Finišas. Alytaus "Dainava" pirma iš visų lygos komandų baigė sezoną. Dėl įvairių priežasčių savo stadione šiemet itin retai, vos devynis kartus, svečius priėmę dzūkai paskutines namų rungtynes su "Tauru" sužaidė varžovų tvirtovėje. Tauragėje alytiškiai pralaimėjo 1:3 ir čempionatą baigė priešpaskutiniai, aštunti.

Atkuto. "SMScredit.lt A lygos" čempionate "Tauras" iškovojo antrą pergalę iš eilės. Per iki tol vykusias 29 rungtynes tauragiškiai buvo laimėję tik sykį.