19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

24-ojo turo apžvalga: pagal turnyro lentelės dėsnius

24-ojo turo apžvalga: pagal turnyro lentelės dėsnius
foto: Evaldas Černiauskas

Rungtynės su žemiau čempionato rikiuotėje esančia komanda - geriausias būdas dar labiau nuo jos atitrūkti. Visas trejas savaitgalį vykusias "SMScredit.lt A lygos" pirmenybių 24-ojo turo rungtynes laimėjo tie, kurie ir iki tol buvo surinkę daugiau taškų už varžovus.

Takoskyra. Dešimt iš 11 dvikovų, sužaistų po vasaros atostogų, laimėjo turnyro lentelėje aukščiau esantys klubai - tik Marijampolės "Sūduvai" Panevėžyje pavyko nugalėti "Ekraną".

Volas. "Sūduvos" ir Klaipėdos "Atlanto" burės po čempionato pertraukos pagavo tokį vėją, kad varžovai vos spėja traukti kamuolį iš savo vartų. Abi komandos rugpjūtį iškovojo po tris pergales ir praleido vos po vieną įvartį. Klaipėdiečiai kamuolį į varžovų vartus siuntė 12, o marijampoliečiai - 11 kartų. Šįsyk "Atlantas" namuose 4:1 nugalėjo Alytaus "Dainavą", o "Sūduva" 4:0 nušlavė turnyro lentelės kaimynę Pakruojo "Kruoją".

Snaiperiai. "Sūduvos" saugas Nerijus Valskis ir "Atlanto" puolėjas Evaldas Razulis ir toliau žudo. Abu jie per pastarąsias dvejas rungtynes mušė po keturiskart. Du įvarčius rungtynėse su "Kruoja" pelnęs N.Valskis yra "SMScredit.lt A lygos" snaiperių sąrašo lyderis - 17 tikslių smūgių. E.Razulis atsilieka dviem įvarčiais.

Asistentai. Ir Klaipėdos, ir Marijampolės komandos 24-ajame ture turėjo po žaidėją, ryškiai atsiskleidusį sviedinių padavinėtojo vaidmenyje - Marius Papšys iš "Atlanto" ir marijampolietis Tomas Radzinevičius atliko po du rezultatyvius perdavimus.

Debiutas. Trys minutės. Tiek laiko prireikė Lietuvos jaunimo rinktinės saugui Ernestui Veliuliui, kad savo pirmąsias rungtynes su "Atlanto" marškinėliais pažymėtų įvarčiu. E.Veliulis įmušė antrojo kėlinio viduryje vos pasirodęs aikštėje po keitimo.

Atsisveikinimas. Klaipėdoje "Dainava" jau žaidė be saugo Martyno Biržinio. 34-erių veteranas nusprendė baigti karjerą komandoje.

Serijos. "Šiaulių" treneriai ir futbolininkai gali lengviau atsikvėpti. Namie 3:1 įveikę Tauragės "Taurą" jie nutraukė septynių iš eilės nesėkmių seriją "SMScredit.lt A lygoje". Pakruojyje - priešingos nutaikos. Pralaimėjimas Marijampolėje "Kruojai" buvo pirmas per septynerias pastarąsias rungtynes. Dienos, kai nutrūks jų nesmagi serija, "Tauras" vis dar laukia. Ir laukia jau seniai - tauragiškiai pralaimėjo dvyliktą kartą iš eilės.