19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

18 turo anonsas. Derbiai ir praėjusio sezono prizininkų akistata

18 turo anonsas. Derbiai ir praėjusio sezono prizininkų akistata
foto: Justas Petrulis

„SMScredit.lt A lygoje“ finišuoja antrasis ratas. Jo pabaigoje – Aukštaitijos ir Vakarų Lietuvos derbiai bei dvikova, kurioje praėjusio sezono bronzos laimėtoja Marijampolės „Sūduva“ pabandys įrodyti šalies vicečempionui Vilniaus „Žalgiriui“, kad triuškinama nesėkmė namuose pirmose tarpusavio rungtynėse šį sezoną buvo labiau atsitiktinumas nei tendencija.

Vilniaus „“Žalgiris“ - Marijampolės „Sūduva“. Birželio 18 dieną 18.30 val. Vilnius, LFF stadionas. Pirmajame rate – 5:0.

Dėmesio koncentracija ir disciplina. Šiuos dalykus akcentuoja „Sūduvos“ treneris Darius Gvildys prieš rungtynes su čempionato lyderiais.

Pirmojo rato pabaigoje Marijampolės komanda „Žalgiriui“ namuose pralaimėjo 0:5. Tada tai galima buvo vadinti staigmena, bet paskui panašūs rezultatai tapo norma – per pastarąsias penkerias „SMScredit.lt A lygos“ rungtynes vilniečiai įmušė 26 įvarčius bei praleido vos vieną.

„Sūduvoje“, kuri praleido praėjusį turą, artimiausiu metu turėtų būti surikiuotos optimalios pajėgos. Bet su „Žalgiriu“ vidurio saugai Karolis Chvedukas ir Marius Šoblinskas, kurie jau treniruojasi bendroje grupėje su visa komanda, matyt, dar nežais. 

Klaipėdos „Atlantas“ - Gargždų „Banga“. Birželio 18 dieną 20.30 val. Klaipėda, „Žalgirio“ stadionas. Pirmajame rate – 1:0.

Vakarų Lietuvos derbis šįkart vyks Klaipėdoje. „Bangai“ laikas galbūt ne pats parankiausias, nes išvyka - į pikto „Atlanto“ teritoriją. Klaipėdiečiai praėjusį savaitgalį pralaimėjo Pakruojo „Kruojai“ ir šįsyk pabandys laimėti bei nepaleisti „Žalgirio“ dar toliau nuo savęs.

Uostamiesčio komanda ir vėl rungtyniaus be savo rezultatyviausio žaidėjo Evaldo Razulio. Tačiau komanda, kuri savo gretose turi Tadą Eliošių, Marių Papšį, Andrių Urbšį ir Donatą Kazlauską, yra pavojinga bet kuriam varžovui.

„Banga“ praėjusiame ture triuškinamai pralaimėjo „Žalgiriui“, bet psichologiniam rungtynių fonui tai vargu ar atsilieps. Paprastas klausimas: o ko „Žalgiris“ šį sezoną dar netriuškino? Atsakymas, kuris gargždiškiams gal ir turėtų kelti nerimo, paprastas – tokių komandų yra tik dvi: „Šiauliai“ bei - „Bangai“ napalanki aplinkybė - „Atlantas“.

Tauragės „Tauras“ - Panevėžio „Ekranas“. Birželio 19 dieną 18 val.. Tauragė, „Vytauto“ stadionas. Pirmajame rate – 1:2.

„Šiandien turėjome laimėti – ir laimėti dideliu skirtumu. Turėjome iškovoti taškus. Tai, kad neiškovojome, rodo, jog klasės neturime. Jeigu turėtume, būtų ir taškai“. „Sakėme žaidėjams, kad jautri varžovų vieta – vartininkas. Bet daugumai pro vieną ausį įėjo, pro kitą išėjo“.

Dvi citatos, kurias po praėjusio turo rungtynių išsakė treneriai. Pirmu atveju - „Tauro“ strategas Aliaksandras Brazevičius, antru – vienas iš „Ekrano“ vairininkų Valdas Dambrauskas.

Nepatenkinti liko ir dramatišką pergalę prieš „Šiaulius“ iškovoję panevėžiečiai, ir Alytuje „Dainavai“ pralaimėję tauragiškiai. Į aikštę Tauragėje ir vienus, ir kitus gins nepernelyg smagūs praėjusio savaitgalio atsiminimai. Bet tarp komandų yra skirtumas: „Ekranas“ turi 32 taškus, o „Tauras“ - tik keturis.

„Šiauliai“ - Pakruojo „Kruoja“. Birželio 19 dieną 20 val. Šiauliai, miesto savivaldybės stadionas. Pirmajame rate – 1:1.

Dar vienas Aukštaitijos derbis. Principinė dvikova tarp komandų, kurių viena žais Europos lygoje, o kita liko visiškai greta žemyno turnyro, kai pralaimėjo LFF taurės turnyro finalą.

Praėjusiame ture „Kruoja“ iškovojo pirmą pergalę „SMScredit.lt A lygoje“ per daugiau nei du mėnesius. „Šiauliai“, atleidę kone pusę pagrindinės sudėties ir vertęsi be daugelio traumuotų pagrindinių – tokių, kaip Niko Tokičius ar Leonidas Mušnikovas, – žaidėjų sugebėjo pakirbinti „Ekrano“ futbolininkų nervus Panevėžyje.

Ir vieni, ir kiti kol kas yra priversti rikiuoti ribotų galimybių sudėtis. Iki birželio 24-osios, kai atsidarys futbolininkų perėjimų langas. O kol kas lieka laukti įnirtingos tų pajėgų, kurias komandos turi čia ir dabar, kovos.