19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

17 turo anonsas. Į aikštes – po pertraukos ir kol kas be naujokų

17 turo anonsas. Į aikštes – po pertraukos ir kol kas be naujokų
foto: Margarita Mizaraitė

„SMScredit.lt A lyga“ grįžta. Po pusantros savaitės pertraukos, per kurią tarptautines atrankos rungtynes žaidė nacionalinė ir jaunimo rinktinės, lygos klubai vėl leidžiasi į taškų medžioklę. Kai kurie jų išretėjusiomis gretomis, nes kol kas žaidėjus galima tik atleisti. Žalią šviesą naujų registracijai varžybų nuostatai uždegs birželio 24-ąją.

Gargždų „Banga“ - Vilniaus „Žalgiris“. Birželio 14 dieną 18.30 val. Gargždai, miesto stadionas. Pirmajame rate – 2:4.

Per pertrauką abi komandos žaidybinę praktiką kaupė Juodkrantėje, kur sužaidė su tais pačiais varžovais iš Baltarusijos. Rezultatai – skirtingi: „Žalgiris“ įveikė Gardino „Neman“ 2:0, o gargždiškiai tai pačiai komandai nusileido 1:5.

„SMScredit.lt A lygos“ lyderiai su Gardino komanda susigrūmė „Neringos taurės“ turnyre, kurio finale pralaimėjo Jūrmalos „Spartaks“ iš Latvijos. Tačiau panikos bangų dėl šios nesėkmės „Žalgirio“ treneris Marekas Zubas nekėlė. Jis dar prieš turnyrą buvo paskelbęs, kad varžybos Juodkrantėje – pasirengimo artėjančiai Europos lygos atrankai etapas.

„Bangai“ per pertrauką teko verstis be trenerio Mindaugo Čepo, asistavusio Arminui Narbekovui šalies jaunimo rinktinėje, tačiau, pasak paties gargždiškių stratego, jis nuolat laikė ryšį su savo padėjėju Vaidu Žutautu. M.Čepas prie „Bangos“ vairo debiutavo būtent rungtynėse su „Žalgiriu“ pirmajame rate.

Gargždiškiams vėl negalės padėti vartininkas Vitalijus Mirnyjus. Jis gydosi lūžusią plaštaką.

Panevėžio „Ekranas“ - „Šiauliai“. Birželio 15 dieną 14 valandą. Panevėžio „Aukštaitijos“ stadionas. Pirmajame rate – 4:1.

„Ekraną“ paliko puolėjas Artūras Rimkevičius, kuris nuo šiol gyvena Brunėjuje ir žaidžia Singapūro čempionate. Panevėžiečiai kol kas taip pat negali registruoti savo pastiprinimo iš Serbijos, bet iki birželio 24-osios šiauliečiams teks atlaikyti daug sudėtingesnius iššūkius nei jų varžovams.

Ant „Šiaulių“ suolo po diskvalifikacijos vėl sėdės treneris Tomas Kančelskis, bet dėlioti sudėtį jam teks žinant, kad komandoje nebėra vartininko Šarūno Jurevičiaus, gynėjo Deivydo Lunskio, saugų Tomo Snapkausko ir Marko Rašo bei puolėjo Georgijaus Alaverdašvili. Klubas nusprendė atsisveiktinti su šiais žaidėjais.

Traumą gavus Pauliui Pociui į vartus, matyt, teks stoti nepatyrusiam aštuoniolikmečiui Edgarui Jonaičiui. Pasak „Šiaulių“ viceprezidento Sauliaus Lesnicko, vartininko problema – dabar opiausia.

„Ekranui“ šįkart neatstovaus ir Uchenna Umeh. Saugas iš Nigerijos užsidirbo ketvirtą geltoną kortelę šį sezoną rungtynėse su Klaipėdos „Atlantu“.

Pakruojo „Kruoja“ - Klaipėdos „Atlantas“. Birželio 15 dieną 18 val. Pakruojis, miesto stadionas. Pirmajame rate – 0:2.

Pakruojo klubas dairosi papildymo prieš Europos lygos atranką, bet naujų pajėgų teks palaukti. O tai reiškia, kad rungtynėse su „Atlantu“ bus sunku – iki birželio pertraukos „Kruoja“ ant suolo tradiciškai sodindavo vos porą neapšaudytų jauniklių, o dabar atsisveikinta dar ir su patyrusiu pagrindinės sudėties saugu Tomu Miklinevičiumi.

„Atlantas“ irgi turi savų bėdų, kurių svarbiausia – rezultatyviausio komandos žaidėjo Evaldo Razulio stresinis pėdos kaulo lūžis, eliminavęs snaiperį bent kelioms savaitėms. „Atlantas“ tik trečiadienį sulaukė iš Suomijos grįžusio gynėjo Marko Benetos, kuris jaunimo rinktinėje sužaidė abejas rungtynes nuo pirmos iki paskutinės minutės.

Kiti į rinktines pakviesti futbolininkai grįžo anksčiau – ir nacionalinėje komandoje buvę Tadas Eliošius bei Andrius Bartkus, ir jaunimo rinktinėje su San Marinu žaidęs, bet dėl mokyklos egzaminų į Suomiją nevykęs jaunimo rinktinės saugas Donatas Kazlauskas atstovavo klaipėdiečiams kontrolinėse rungtynėse Rygoje su šio miesto „Skonto“.

„Kruojos“ gynėjui Valdui Pocevičiui pozityvios energijos turėtų pridėti permainos asmeniniame gyvenime. Futbolininkas praėjusį savaitgalį vedė.

Alytaus „Dainava“ - Tauragės „Tauras“. Birželio 16 dieną 17 val. Alytaus miesto stadionas. Pirmajame rate – 0:0.

Alytiškiams šios rungtynės yra proga dar labiau atitrūkti nuo absoliutaus „SMScredit.lt A lygos“ autsaiderio. Tauragiškiams – galimybė toli nepaleisti bent jau priešpaskutinę vietą užimančios „Dainavos“.

Pergalingose rungtynėse su „Šiauliais“ Dariaus Urbelionio treniruojama Dzūkijos komanda vertėsi be legionierių. Bent vieno jų nebus ir šįkart – Claude'as Maka vis dar klajoja po Azijos ir Europos stadionus su Kirgizijos rinktine.

Kalbama, kad užsieniečių skaičius turėtų mažėti ir „Taure“. Klubas atsisveikino su generaliniu vadybininku Michele Giordano. Logiška manyti, kad šio italo į Lietuvą atvilioti futbolininkai irgi kels sparnus iš Tauragės.

Alytiškiai, kaip jau tapo įprasta, savo stadione žiūrovams siūlys ne tik žaidimų, bet ir duonos, tai yra, materialių dalykų. Klubas skelbia, kad šįkart žiūrovams ne tik bus dalijami bilietai į U-19 Europos čempionato finalo turnyro varžybas, bet ir prizai, kurie teks vienam iš 50-ties tribūnoje esančių sirgalių.