19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

13 turo anonsas: Po taurės aistrų – atgal į čempionato sūkūrį

13 turo anonsas: Po taurės aistrų – atgal į čempionato sūkūrį
foto: Justas Petrulis

Futbolo trileris Kaune tapo istorija. Po pribloškiančio LFF taurės turnyro finalo, kuriame sekmadienį „Šiauliai“ ir Vilniaus „Žalgiris“ įmušė po tris įvarčius, o 11 metrų baudinių serijoje prireikė net 18 smūgių, į įprastas vėžes grįžta „SMScredit.lt A lygos“ čempionatas. Įprastos vėžės - rungtynės dukart per savaitę, o šis maratonas startuoja 13-ojo turo dvikovomis.

Alytaus „Dainava“ - Marijampolės „Sūduva“. Gegužės 21 dieną 18 val. Alytus, miesto stadionas. Pirmajame rate – 0:4.

„Dainavos“ tremtis pagaliau baigiasi. Oficiali klubo svetainė pabrėžė, kad pirmosios rungtynės namuose taip vėlai, tik 13-ajame šalies čempionato ture, yra rekordinis faktas. Dvikova savame stadione alytiškiams turėtų pridėti sveiko adrenalino, o „Sūduvos“ treneris Darius Gvildys, tai suprasdamas, teigia nesitikįs lengvos kovos.

Marijampolės komanda vis dar laukia traumas besigydančių saugų Karolio Chveduko ir šį sezoną kol kas nežaidusio Mariaus Šoblinsko, o pauzę čempionate D.Gvildys išnaudojo šlifuodamas šlubuojantį progų realizavimą, kuris nepakišo kojos praėjusio turo rungtynėse su „Tauru“, kai „Sūduva“ įmušė triskart, nors privalėjo pasiųsti į tinklą bent dukart daugiau įvarčių. Pasak trenerio, stipresni varžovai už tokį aplaidumą baus.

Dzūkų komanda šį sezoną kol kas laimėjo vos vienerias rungtynes. Sugrįžimas namo – graži proga šią statistiką pagerinti, bet lengva nebus, nes „Sūduva“ išvykoje šiame „SMScredit.lt A lygos“ čempionate dar nepralaimėjo.

Tauragės „Tauras“ - Vilniaus „Žalgiris“. Gegužės 22 dieną 18 val. Tauragė, „Tauro“ stadionas. Pirmajame rate – 0:1.

Į Tauragę po dramatiškos pergalės taurės turnyro finale „Žalgiris“ atsiveš teigiamą emocinį užtaisą. Tai  - tik dar vienas vilniečių pranašumas. Suprantama, kad absoliutus lyderis prieš absoliutų autsaiderį jų turi ir daugiau.

„Žalgiris“ šiame „SMScredit.lt A lygos“ čempionate praleidžia mažiausiai įvarčių. „Tauras“ kartu su „Dainava“ -  daugiausia. Mažiausiai muša irgi Tauragės ir Alytaus komandos, o „Žalgirio“ puolėjas Kamilis Bilinskis rezultatyvumu visai „Tauro“ komandai nusileidžia vos dviem įvarčiais.

Tauragiškius kovai galėtų įkvėpti pirmojo rato tarpusavio rungtynės, kuriose žali ir balti Vilniuje laimėjo tik 1:0. „Tauras“, bene ilgiausiai iš visų lygos komandų tausojantis savo gyvą žolę, ir šįkart žais ne Vytauto stadione, o ant dirbtinės „Tauro“ dangos. Bet kažin ar tai galima laikyti šeimininkų pranašumu, nes „Žalgirio“ namų aikštė – irgi sintetinė.

Panevėžio „Ekranas“ - Gargždų „Banga“. Gegužės 22 dieną 20 val. Panevėžys, „Aukštaitijos“ stadionas. Pirmajame rate – 2:0.

Pas čempionus gargždiškiai keliauja po trijų triuškinamų pergalių iš eilės. Turnyro lentelėje komandas skiria penkios pozicijos ir devyni taškai, pirmajame rate „Ekranas“ laimėjo Gargžduose, bet panevėžiečių žaidėjas Aurimas Vertelis logiškai pastebėjo, kad lyginti aną ir dabartinę situaciją – sudėtinga.

Kitokia „Banga“, kitoks „Ekranas“. Užtenka paminėti, kad prie komandų vairo nebėra trenerių, kovojusių pirmajame rate – ir Vaidas Žutautas Gargžduose, ir Valdas Urbonas Panevėžyje paliko postus po to, kai sezono uraganai gerokai apipešiojo abi komandas.

Atrodo, kad permainos – į gera. „Ekranas“ į kovą Panevėžyje stos po keturių, o „Banga“ - po trijų pergalių iš eilės. Ir vieni, ir kiti – nors gal skirtingais metodais bei stiliumi – šiuo metu yra visa griaunantys.

„Šiauliai“ - Klaipėdos „Atlantas“. Gegužės 23 dieną 18 val. Šiauliai, miesto savivaldybės stadionas. Pirmajame rate – 3:1.

Praėjusią savaitę laiką komandos leido skirtingai. Šiauliečiai intensyviai rengėsi tam, ką treneris Tomas Kančelskis pagrįstai pavadino svarbiausiomis sezono rungtynėmis – LFF taurė Saulės miesto komandai būtų tapusi ne tik pirmu oficialiu trofėjumi klubo metraščiuose, bet ir bilietu į Europą. Uostamiesčio futbolininkai surengė keturių dienų stovyklą Kretingoje ir Palangoje.

Sunku pasakyti, kaip šiauliečius paveiks fiziškai sekinantis 120 minučių sekmadienio futbolo maratonas Kaune 32 laipsnių karštyje ir psichologiškai žudanti drama baudinių serijoje. Sunku nuspėti, kiek „Atlantą“ motyvuos pirmojo rato rungtynių prisiminimai iš Gargždų, kai „Šiaulių“ pergalė ir šios komandos puolėjo Georgijaus Alaverdašvili dublis vienintelį kartą pirmajame rate nuleido ant žemės sparnus plačiai išskleidusią trenerio Konstantino Sarsanijos komandą.

Taip, „Atlantas“ į aikštę eis be diskvalifikuoto savo kapitono Andriaus Jokšo. Bet šiauliečiams šįsyk reikės neįtikėtinos stiprybės.